Citát dne

Slabosti velikánů uhodnou malí lidé, jako děti uhodnou slabosti učitelů.

Jean Paul

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Práce žáků školy

Práce žáků školy

Popis děje - zimní radovánky

Datum: 28.02  Zadal: Autor příspěvku: Pavel Martinovský   Kategorie: Práce žáků školy   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Žáci 9. třídy opakovali slohový útvar "popis děje". Své schopnosti pak zužitkovali při tvorbě popisu zimních radovánek. Mezi vydařené práce patří slohový úkol Anežky, Lojzy a Kryštofa. Klukům je nutno vytknout, že neudrželi jednotu osoby a v půlce změnili adresáta - na koho se v popisu obrací:

Sáňkování
1) Velice důležité pro sáňkování je, abyste měli sáňky. Takže zajděte do obchodu, nebo na půdu a nějaké si sežeňte.
2) Teď, když už máte sáňky, se musíte velmi teple obléci, abyste nenastydli. Vezměte si tedy teplé ponožky, oteplováky, rolák, svetr, bundu a co nejteplejší boty a čepici, šálu a rukavice.
3) Nyní vezměte sáňky a vytáhněte je někam na kopec. Je velice důležité vybrat si kopec, který vám bude vyhovovat.
4) Když už jste na kopci, sedněte si na sáňky, odražte se nohama tak, abyste se rozjeli z kopce dolů. Nohy dejte nahoru tak, abyste se nedotýkali země.
5) A teď, když už to umíte, opakujte akci několikrát, dokavaď vám nebude zima, nebo vás to nepřestane bavit.
Anežka

Bobování
Krok 1.
Vydatně se najíme a ohřejeme, to je nejdůležitější pro zimní „sport“.
Krok 2.
Připravíme si boby.
Krok 3.
Ještě před cestou na svah si zajdeme na WC, protože na svahu si asi nedojdeme.
Krok 4.
Nyní po vydatné přípravě můžeme vyrazit na svah. Samozřejmě nesmíme zapomenout na boby.
Krok 5.
Cesta na svah. Hlavně si dejte pozor, abyste po cestě neuklouzli, protože poté byste na svah nemuseli ani dojít.
Krok 6.
Pokud jste došli na svah, máme skoro vyhráno.
Krok 7.
Jsme na svahu. Teď už jen zbývá vybrat si vhodnou „sjezdovku“
Krok 8.
Stačí dojet dolů bez zranění nebo bez havárie.
Krok 9.
Vyjdeme zpátky na horu, opakujeme kroky 7 a 8, dokud nás to neomrzí.
Krok 10.
Když už jsme si zajezdili, zbývá jen dojít v pořádku domů.
Krok 11.
Jestli jsme přišli v pořádku domů, tak si uděláme jen horké kakao a ohřejeme se.
Krok 12.
Pokud jsme kroky 9,7 a 5 nezvládli, asi jsme v nemocnici.
Lojza

Lyžování
Krok 1.
Vydatná snídaně je dobrým základem pro sport. Jakmile dosnídáte, obléknete se do oblečení, které odpovídá parametrům příslušného sportu. Vhodnou volbou je například thermoprádlo. Jeho vlastnosti se dokonale přizpůsobí požadavkům lyžování. Pokračujete další vrstvou oblečení, což je thermorolák a thermomikina. Čepice by měla rovněž mít vlastnosti thermo, stejně tak i bunda, rukavice a oteplovačky. Nezbytnou součástí lyžařské výstroje je ochranná helma. Následně by měla proběhnout technická kontrola lyží, vázání a lyžáků.
Krok 2.
Po kontrole a ubezpečení se, že lyžařská výbava je v pořádku, můžete uložit lyže do auta. Nejvhodnější pro přepravu lyží je střešní box.
Krok 3.
Následně nastartujete auto a vyrazíte do lyžařského centra. Lyžařské centrum vybíráme již v předstihu. Na zřetel bereme možnosti jak finanční, tak obtížnost sjezdovek. Sjezdovky by měly odpovídat našim sportovním schopnostem.
Krok 4.
Dojedete na parkoviště a zaparkujete auto. Po té si ze střešního boxu vyndáte lyžařskou výbavu a obujete se do lyžáků. Po upevnění všech přesek na obuvi nasadíte lyžáky do vázání, a to špičkou dopředu. Patu, silným došlápnutím, zafixujete do vázání. Tímto procesem si upevníte lyže na nohy. Pro lepší koordinaci pohybu použijeme hůlky.
Krok 5.
Nasadíte ochrannou helmu. Helma musí splňovat všechna bezpečnostní pravidla, pro která byla vyrobena.
Krok 6.
Dostavíme se k pokladně, dle časových možností vybíráme permanentku. Po pečlivém zvážení všech kritérií zakoupíme permanentku. Uložíme ji tak, aby byla dostupná signálu u vstupního turniketu na lanovku.
Krok 7.
Před vstupem na lanovku znovu zvážíme obtížnost svahu a zvolíme takový, který odpovídá našim lyžařským možnostem. Lyžujeme bezpečně, tak abychom neohrozili sami sebe ani své okolí.
Krok 8.
Během sportovního výkonu je důležité dbát na dostatečný přísun jídla a tekutin. Pro tyto potřeby byly v každém areálu zřízeny bufety, či kiosky, popř. restaurace. Během lyžování zásadně nekonzumujeme alkoholické nápoje a nezatěžujeme organismus těžkými potravinami. Vhodná jsou lehce stravitelná jídla a k pití voda nebo teplý čaj. Rovněž k překonání hladu doporučujeme konzumovat energetické tyčinky, tatranky nebo kousek kvalitní čokolády.
Krok 9.
Při návštěvě restaurace dbáme na to, abychom měli lyže pod kontrolou a abychom se vyvarovali jejich odcizení. Rovněž bychom měli mít stále na očích další své osobní věci, doklady, peníze, bundu, rukavice, helmu atd.
Krok 10.
Jakmile se cítíme odpočinuti a posíleni, pokračujeme v lyžování. Lyžování končí s ukončením provozu lanovky.
Krok 11.
Odebereme se zpět na parkoviště ke svému automobilu. Před uložením lyží do střešního boxu musíme provést následující úkony. Odepneme lyže, přezujeme se z lyžáků do zimních bot. Malým košťátkem, které by mělo být součástí výbavy, ometeme z lyží, lyžáků i hůlek sníh.Uložíme veškerou výstroj do střešního boxu a uzamkneme zámek.
Krok 12.
Po příjezdu domů vyjmeme ze střešního boxu lyžařskou výstroj a uklidíme ji do prostoru k tomu určeném. Helmu zabezpečíme tak, aby nedošlo k jejímu poškození. Provedeme osobní hygienu.
Kryštof

Počet příspěvků: