Citát dne

Když dobře vychováme děti, musíme se smířit s tím, že se bez nás obejdou.

Vlado Müller

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Projekty

Projekty

Projekt -vyučovací hodina

Datum: 27.09  Zadal: Autor příspěvku: beneš   Kategorie: Projekty  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Ve dnech od 23. 9. do 27. 9. proběhl ve třídě 3. B projekt „vyučovací hodina“. Žáci v jeho průběhu byli rozděleni do skupin a připravili si vyučovací hodinu, která se věnovala opakování zajímavých témat z druhého ročníku.

V pátek jednotlivé skupiny odučily své předměty a vyzkoušely, jaké je to být učitelem. Já jsem si zase zopakoval, jaké je to být žákem.
V matematice jsme zopakovali sčítání a odčítání. Vypočítali jsme slovní úlohu a vybarvili jsme barevné počítání s násobilkou. I nakupování v obchodě bylo velmi zábavné. Nakonec jsme hledali ve třídě schované vlaštovky s příklady.

Prvouka přinesla práci ve skupinách i samostatně. Vybarvovali jsme částí lidského těla, zahráli jsme zvířecí pantomimu, zopakovali učivo o stromech a nakonec jsme stavěli dle zadání z kostek.

V českém jazyce jsme napsali diktát a písemku, ve skupinách jsme běhali za slovními druhy, srovnávali bubliny v komiksu a jen o kousek jsme všichni unikli šibenici, když jsme hledali správná písmena.

Závěrečné zhodnocení projektu proběhne sice až v pondělí, ale myslím si, že vyučovací hodiny byly u všech skupin dobře připravené a děti si na nich daly opravdu záležet. Hodiny splnily i svůj účel a my žáci jsme zopakovali důležité poznatky z druhého ročníku. I přes drobná zaváhání a zmatky při některých aktivitách vše proběhlo dobře.

Počet příspěvků: