Citát dne

Dobré matky střílejí své manžely lukem a šípy - aby nebudily děti.

Peter Ustinov

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Práce žáků školy

Práce žáků školy

Olympiáda z ČJ

Datum: 18.01  Zadal: Autor příspěvku: Pavel Martinovský   Kategorie: Práce žáků školy   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Slohový úkol OLMYPIÁDY Z ČJ
Zadání – libovolný slohový útvar, nadpis začíná slovy Za dveřmi je...

Vojtěch Čech, 9. A
Za dveřmi je ...
To kdysi býval přesně támhle za rohem takový tajemný barák, dořekl děda...
Samozřejmě všem ze vsi vrtalo hlavou, co se tam děje, občas se odtamtud ozývaly divné zvuky, pak třeba pár měsíců nic, a potom třeba takový hnusný divný smrad. Všichni lidé z vesnice se tam báli chodit, dokonce i já a moji přátelé!
Až nám to jednou začalo vadit, takže jsme se rozhodli prozkoumat, co se v domě děje. Děti, kterým děda historku vyprávěl, vykřikly hrůzou.
Takže jsme se přichystali. Každý z nás měl svoji výbavu. Samozřejmě jídlo, vodu, nože, náhradní oblečení, baterky atd. Dali jsme si sraz na náměstí asi 15 minut od toho domku.
Jsme před barákem – všichni nervózní, s takovým divným pocitem... Vcházíme dovnitř, v předsíni je taková tma, že ani vlastní nohu nevidíš. Vytahujeme baterky, rozsvěcíme je, teď vidíme místnost v plné kráse. V každém rohu je několik pavučin, všechno je staré a zaprášené, zem pokrývá špinavý perský koberec. Vyrážíme dál z předsíně, otvíráme dveře, vstupujeme nejspíš do hlavní místnosti, je veliká asi padesát metrů čtverečních. Jsou tam dvě schodiště, jedno z pravé, druhé z levé strany, na konci se spojují v jednu chodbu, která pokračuje dál, ale naši pozornost přitahuje místnost pod schodištěm, ze které vychází opravdu velký hluk. Je zatarasena velkými dveřmi, na nichž je nápis: „Nicht eintretern“. Na štěstí jeden z nás umí německy a přeloží to jako „Nevstupovat“, což nás samozřejmě neodradí a jdeme dál. Hned, jak tam vstoupíme, tak nás ochromí ohlušující zvuk a strašný smrad. Hned, jak se vzpamatujeme, tak si všimneme obřího stroje a u něj několika mrtvol.
Najednou stroj utichne a z nějakého rozhlasu se začíná ozývat: „Místnost bude zničena za 15 sekund, 14 sekund, ...“
Všichni začneme utíkat pryč a jen tak tak stihneme utéct, než barák vybuchne.
Takhle skončil příběh tajemného baráku.

Počet příspěvků: