Citát dne

Když dobře vychováme děti, musíme se smířit s tím, že se bez nás obejdou.

Vlado Müller

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Testík - Asie

Datum: 17.03  Zadal: Autor příspěvku: Pavel Martinovský   Kategorie: Domácí úkoly   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Připomínám sedmákům, že minulý týden jsme si procvičili probrané učivo Asie a ve středu 19. března budeme psát testík. Zároveň si nezapomeňte přinést odpovědi na několik všetečných otázek o Evropě.

Nejvyšší horou Evropy je hora …………………………………..………………………,
která měří … … … … metrů n. m. Pokud ale do Evropy budeme počítat Kavkaz, je nejvyšší horou ………………………………………., vysoký … … … … metrů n.m. Nejvyšší činnou sopkou je …………………………………, která se nachází na ostrově ……………………………. – stát ………………………
Největším ostrovem je ……………………………………………………………………………
Pokud nebudeme počítat Rusko, je nejdelší řekou ……………………………
Zakroužkuj, kterými státy protéká: FRANCIE, NĚMĚCKO, ČESKO, SLOVENSKO, MAĎARSKO, UKRAJINA, CHORVATSKO, SRBSKO, BULHARSKO, MOLDÁVIE, ŘECKO A ČERNÁ HORA. Pokud započítáme evropskou část Ruska, je nejdelší řekou ……………………. Největší jezero se také nachází na území Ruska, nedaleko města Petrohrad (Sankt Perěrburg) – jezero ……………………………………………..
Největší 3 města – počítáme-li evropskou část Turecka, pak je to ……………………………………., druhá je ………………………, třetí ………………………
Největším přístavem je nizozemský …………………………………………………..
Nejdelší dopravní tunel je Gotthardský železniční tunel – v pohoří ……………….. – stát ……………………………………..., měří 57 km. Nejdelší silniční tunel je Laerdal na území ………………………………, měří 24,5 km. Nejdelším podmořským tunelem je Eurotunel (Channel Tunnel) pod kanálem …………………………………………….., spojuje státy ……………………………… a ………………………….. Nejstarší metro mají obyvatelé v ………………………………….. – z roku 1863.
Největší komplex budov, které obývá prezident, je hrad:

Počet příspěvků: