Citát dne

Slabosti velikánů uhodnou malí lidé, jako děti uhodnou slabosti učitelů.

Jean Paul

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Práce žáků školy

Práce žáků školy

Projektový den Karel Čapek a Josef Čapek

Datum: 05.05  Zadal: Autor příspěvku: Pavel Martinovský   Kategorie: Práce žáků školy  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

V pondělí 5. května proběhl na naší škole velký projektový den zasvěcený pohádkám Karla a Josefa Čapka. Předcházely mu rozličné akce a samozřejmě i přípravné fáze, jako např. zhotovení robota, nebo příprava pomůcek a materiálu, které dohromady sponzorovalo SRPŠ.
Ráno se jednotlivá družstva shromáždila v tělocvičně a po přidělení místností všichni vyrazili do akce. Někteří vyhledávali informace do pracovních listů – texty byly vyvěšeny po chodbách; jiní četli pohádku – buď sami, nebo poprosili paní učitelku a zaposlouchali se do její četby. Po té se obě skupiny vyměnily. Když měli všichni hotovy pracovní listy a znali své texty, začali vypracovávat knižní podobu příběhu – leporela.
Skupiny se sešly tak, aby v nich byli zastoupeni jak nejmladší, tak věkové střední i nejstarší žáci, což umožnilo se žákům lépe poznat, což přineslo mnoho zajímavých situací, kdy například mladší radili starším a podobně.
Vyhotovená díla stála za dopolední námahu a těžko by se hledalo nějaké nejlepší. Ale o to nešlo, žáci si měli utříbit znalosti o bratrech Čapcích, měli se seznámit s jeho tvorbou – a přitom si hráli, komunikovali spolu a tvořili, většina se i učila. Učitelé dnes jen pomáhali.
Na závěr každá skupina vymyslela sms, kterou zástupci jednotlivých skupin zapsali na CD, jimiž byl pokryt náš robot. Například vzkaz „Věříme, že jsme prostřednictvím Vaší tvorby nalezli klíč od naší fantazie“ by jistě oběma bratrům udělal radost!
Díky všem za účast.

Počet příspěvků: