Citát dne

Dobré matky střílejí své manžely lukem a šípy - aby nebudily děti.

Peter Ustinov

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Práce žáků školy

Práce žáků školy

Skřítci z 1. A

Datum: 19.05  Zadal: Autor příspěvku: Pavel Martinovský   Kategorie: Práce žáků školy  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Dlouhodobý projekt s komisařem Vrťapkou, který byl spojen s úkolem, aby jednotlivé třídy sepsaly pohádkové příběhy pro dračí hlavy, došel do dalšího kola.
Žáci 1. A zužitkovali své zkušenosti ze třídy a sepsali příběh o skřítcích, kteří se jim prohánějí pod lavicemi. Někdy je těžké je od žáků rozeznat... Abyste je lépe rozlišili, sami žáci skřítky namalovali a vystavili.
A zde slíbená pohádka o skřítcích - sepsala 1. A:
Vyšehradští skřítci
V Praze byl a dosud je kopec, dosti velký a vysoký a je z něho vidět na velkou řeku pod ním. Ta řeka se jmenuje Vltava. Jak se tento kopec jmenuje? Ti kdo poslouchají tento příběh určitě přijdou na to , že se jmenuje Vyšehrad, V jeho temných katakombách žili malí skřítkové. Nikdo je nikdy neviděl, byli totiž neviditelní. Někteří byli zlí, někteří byli hodní.
Jednou v noci se šli podívat do školy pod Vyšehradem. Na výpravu do budovy školy se vypravili zlí skřítkové. Houpali se na tabuli, mazali písmena a číslice, které tam byly
napsané. Pouštěli vodu z vodovodu, rozhazovali věci ze skříněk dětí. Dělali zmatek ve třídě I.A. A co bylo nejhorší: zlí skřítkové tu zůstávali i ve dne. Působili zlo nejen o přestávkách, ale dokonce i při vyučování. Našeptávali dětem, aby zlobily, nedávaly pozor, aby bez dovolení vykřikovaly, chodily z místa , aby dělaly chyby v sešitech, aby se praly o přestávkách a honily se. Nejvíce z toho byly smutné paní učitelky. Ty ovšem o skřítcích nevěděly . Trápilo je , že některé děti jsou moc zlé, ubližují si , berou si věci a způsobují zmatek. Dětem najednou v hlavách vyrostl nápad. Budou myslet, přemýšlet až jim v hlavách bude hučet. A tak se spolu radily, vymýšlely různé možnosti, jak vše napravit. A společně vymyslely řešení, jak vyzrát na zlé skřítky a změnit vše k dobrému.
Děti se rozhodly, že nebudou poslouchat ty zlé skřítky, ale jen ty dobré. A ten, kdo vydrží, možná nějakého dobrého skřítka uvidí a přemluví ho, aby působil na zlé skřítky. Potom by všichni skřítkové byli dobří a nedělali ve třídě takové trápení. Tak se také stalo. Skřítkové přestali škodit lidem, začali jim pomáhat. Stali se dobrými pomocníky dětí. Radili jim, pomáhali jim. A tak ve třídě I.A, ve škole pod kopcem Vyšehradem zavládl klid a pohoda.

Počet příspěvků: