Citát dne

Když dobře vychováme děti, musíme se smířit s tím, že se bez nás obejdou.

Vlado Müller

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Datum: 07.02  Zadal: Autor příspěvku: procházková   Kategorie: Domácí úkoly   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Tento týden....
V pondělí proběhl projektový den na téma ,,INDIE"

" Řádová sestra Cyril Mooney, původem z Irska, vybudovala v Indii unikátní inkluzivní systém vzdělávání dětí. Do jedné třídy dokáže integrovat děti z nejbohatších kast a děti z ulice, děti nejrůznějších náboženství a také děti se zdravotním postižením. Přitom studenti školy dosahují výborných výsledků."

Děkuji paní Bartůňkové a Lindě, které si na nás udělaly čas a podělily se s námi o své poznatky. Děti se zaujetím poslouchaly...Nakonec jsme za pomoci našich ,,rodičů" z osmé třídy napsali dopisy pro děti z této školy v Kalkatě. Jsem zvědavá, jestli nám přijde nějaká odpověď.

Určitě jste zaznamenali změnu v hodnocení chování a to, že děti dostanou každý den razítko do úkolníčku, když je vše v pořádku (po - čt), pokud jsou nějaké prohřešky nedostanou nic. Je to více časově náročné, ale snad se nám to vyplatí.

Dále prosím o kontrolu...některé děti si přestávají zapisovat úkoly, samozřejmě s tím, že si všechno pamatují, ale pak jim úkoly chybí, jsou ve stresu atd..

Na pondělí si přinesou malou fotku do dopisu (už tady měla být, ale nemám zapomněl jsem...)

Připomínám, že si má každý připravit nějakou básničku, kterou bude prezentovat v naší třídě.

Všem přeji klidný, pohodový víkend L. Procházková

Počet příspěvků: