Citát dne

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe.

Neznámý autor

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Pro budoucí první třídy

Pro budoucí první třídy

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků ve školním roce 2016/2017

Datum: 23.09  Zadal: Autor příspěvku: Mgr. et Bc. Jiří Trunda Ph.D.   Kategorie: Pro budoucí první třídy    Přiložený soubor: Ke stažení   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Vážení rodiče,
pokud zvažujete zápis svého dítěte, budoucího prvňáčka, do naší školy, nabízíme Vám možnost návštěvy školy ještě před termínem zápisu (ten proběhne v pondělí 18. a v úterý 19. ledna 2016).
„Den otevřených dveří“ nepořádáme, protože se domníváme jako učitelé, ale také jako rodiče, že je cennější vidět školu za běžného provozu. Pokud tedy máte zájem přijít se se svými dětmi podívat, jak to u nás vypadá, zavolejte, prosím, nebo napište na níže uvedené kontakty. Domluvíme si termín – to proto, abyste nepřišli například v den, kdy budou děti mimo školu. Obyčejně tato setkání probíhají tak, že rodiče i s dětmi přijdou nejdříve do ředitelny, kde Vám zodpovím Vaše případné dotazy a potom si vyberete, do které třídy se chcete jít podívat. Obyčejně si rodiče a děti vyberou jednu ze dvou prvních tříd. Pro někoho ale může být zajímavější podívat se na paní učitelku v páté třídě, protože ta bude třídní učitelkou budoucí první třídy. Začátek setkání obyčejně domlouváme na 8:30, protože v naší škole se děti na prvním stupni začínají učit až od 9:00 (od 7:00 však můžete využít pro děti ranní družinu).
Zároveň bych chtěl upozornit, že z důvodu naplnění kapacity školy to vypadá, že budeme moci ve školním roce 2016/2017 otevřít pouze jednu první třídu pro cca 25 dětí. Dvě první třídy bychom mohli otevřít pouze v případě, že by se velké množství našich současných páťáků hlásilo a dostalo na víceletá gymnázia. Vzhledem k tomu, že minulý rok přišlo k zápisu 78 dětí, zveřejňujeme již nyní kritéria pro přijímání žáků. Uvedená kritéria se nesčítají, jsou uvedena podle důležitosti, to znamená, že budeme nejdříve vybírat děti podle prvního kritéria, pak podle druhého, potom podle třetího, nakonec podle čtvrtého. Pokud dojde k naplnění kapacity školy již výběrem dětí podle prvního kritéria, další kritéria nebudou zohledňována, obdobně toto pravidlo platí v případě naplnění možného počtu žáků podle druhého a třetího kritéria.
1. kritérium: spádová oblast školy (viz příloha) – toto kritérium je pevně stanoveno zákonem
2. kritérium: starší sourozenec ve škole
3. kritérium: dlouhodobý zájem o vzdělávací program naší školy projevený například návštěvou školy
4. kritérium: bydliště na Praze 2 mimo spádovou oblast školy
Vážení rodiče, velice rádi bychom vyhověli všem zájemcům o vzdělávání právě v naší škole, hygienické a bezpečnostní normy jsou však striktní a tak je kapacita stanovena pevně na 275 žáků. Tento limit nesmíme v žádném případě překročit.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na spolupráci,
Jiří Trunda, ředitel školy
kontakty:
mail: reditel@vratislavova.cz
telefon: 737 258 863; 222 523 392

Počet příspěvků: