Citát dne

Chovej se ke svým rodičům tak, jak chceš, aby se tvé děti chovaly k tobě.

Isokratés

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Test 23. 10. 2015

Datum: 23.10  Zadal: Autor příspěvku: Mgr. a Bc. Jiří Ph.D. Trunda   Kategorie: Domácí úkoly    Přiložený soubor: Ke stažení   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Dnes jsme s dětmi psali test. Jeho úkolem bylo zjistit, zda poznají podstatná jména v textu a umí určit jejich rod a číslo. Známky jsou zapsány v žákovských knížkách. V příloze naleznete zadání testu i se škálou jeho hodnocení. Možná si ho budou někteří chtít udělat doma ještě jednou. :-)
Test dopadl z pohledu třídy velmi dobře.
Průměr známek = 2,071 (sedm jedniček, dvě dvojky, tři trojky, jedna čtyřka, jedna pětka)
Žákům, kterým se nezadařilo, nabízím individuální konzultaci. Vzhledem k tomu, že se jedná o vzdělávací obsah, který budou děti potřebovat soustavně (tedy minimálně po celou dobu školní docházky, a to jak na základní, tak na střední škole), je skutečně potřebné a žádoucí, aby si jej osvojili. Mnoho materiálů - včetně klíčů (tedy správných řešení) - je k nalezení i na internetu, například na adrese http://skolakov.webnode.cz/cesky-jazyk-3-trida/ Doporučuji, aby si děti, které zatím toto učivo nezvládají, denně procvičili poznávání podstatných jmen a určování jejich mluvnických kategorií na pěti příkladech - jde o mnohem efektivnější cestu, než jednorázové hodinové sezení nad tématem. Těm, kteří neuspěli, dám samozřejmě příležitost "opravit si známku".
Ve druhé hodině jsme otevřeli určování pádů. Úkolem pro děti je naučit se zpaměti pádové otázky. Vzhledem k tomu, že příští týden máme podzimní prázdniny, mají na to děti dva týdny.
Přeji Vám příjemný víkend

Počet příspěvků: