Citát dne

Dobré matky střílejí své manžely lukem a šípy - aby nebudily děti.

Peter Ustinov

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Práce žáků školy

Práce žáků školy

Hra se stereotypy v 8. a 9. třídě

Datum: 10.11  Zadal: Autor příspěvku: Pavel Martinovský   Kategorie: Práce žáků školy  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

V pátek 6. listopadu měli osmáci a deváťáci společnou hodinu. Nahoře v sále se rozdělili. Z deváťáků se stali turisté, kteří se vydají do cizí země. Měli si připravit očekávání, co si od cesty slibují – viz fotogalerie. Také si připravili seznam 10 věcí, které by si vzali s sebou: např. jídlo, mapu, kompas, mobil. Osmáci se zatím domluvili, jakou cizí zemi budou hrát – vybrali si exotickou zemi, kde se mluví neznámým jazykem a jedí se tam banány. Vyslanci obou skupin se setkali a pokusili se domluvit. Mobilní překladač turistů nestačil na jazyk domorodců. Deváťáci horko těžko zjistili, kde se nachází hotel. Otázkou je, zda by vůbec došli správně. Z očekávání došlo jen na dílčí dobrodružství a nové zkušenosti.
Pak se osmáci a deváťáci zase sešli a popřemýšleli, co se o těch druhých dozvěděli.
Když se navzájem podělili o zkušenosti (opět viz fotogalerie), nastal čas celou hru shrnout. Bára z devítky vše vystihla na výbornou: Jde o to, že na neznámé nahlížíme svýma očima. Jsme překvapeni, když je něco jinak.
Jinými slovy jsme si hráli se stereotypy. Budeme se jim dále věnovat – abychom se je naučili rozeznávat a abychom jim nepodléhali.

Počet příspěvků: