Citát dne

Dobré matky střílejí své manžely lukem a šípy - aby nebudily děti.

Peter Ustinov

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Týdení plány

Týdenní plány

TP_15.-19.2.2016_25.školní týden

Datum: 15.02  Zadal: Autor příspěvku: Petra Stupková   Kategorie: Týdení plány  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Vítejte v 25. školním týdnu!
Tento týden bude protkaný vašimi básněmi, které jste si od ledna připravovali. Na konci týdne vybereme nejlepší z nás, aby nás zastoupili ve školním kole.
Dále se v českém jazyce můžete těšit na novou písanku, kde se začneme učit psát dlouho očekávaným psacím písmem!

V matematice se seznámíme s čísly patnáct a šestnáct. Počítání procvičujeme i novou hrou, která se jmenuje Barevné trojice (hledáme tři různěbarevná čísla, která nám dají dohromady předepsaný výsledek). Například: jednička v červeném kroužku+ dvojka v modrém kroužku+ trojka v zeleném kroužku = 6 atd.)

V prvouce navážeme na téma Naše zdraví a podíváme se na naše tělo, seznámíme se zajímavými výtvarnými díly Adrieny Šimotové a podobné dílo zkusíme ve středu sami vytvořit na opravdu vééélké papíry, abychom se na ně (nebo pod papír) vešli.

Ve středu přijde do Křesla pro hosta jedna z maminek a přinese nám sebou knihu Ferdův slabikář.

Tento týden začneme číst úžasnou knihu Zahrada od Jiřího Trnky. Knihu si spolu celou přečteme. Předčítání doplníme někdy vašim vlastním čtením, jindy psaním, někdy kreslením, jindy malbou a nebo také dramatickou hrou. V polovině dubna, kdy bychom měli mít knihu dočtenou půjdeme na krásnou výtvarnou výstavu, která byla vytvořena na motivy této knihy.

Dú: překládání a střihání v matematice podle obrázku na straně 18 (úkol je označený spirálou místo čísla). A do dalšího pondělí opět čtenářský pracovní list. Ty první se vám, dětičky, krásně podařili, jsem celá natěšená, co se dozvím za týden!

Z katalogů knih, které jste, děti, dostaly milulý týden můžete objednávat až do 26.2. Pak už začnou týdenní jarní prázdniny!

Vážení RODIČE, nejdéle do středečního rána 17.2. je nezbytné doručit k třídnímu učiteli Přihlášku a Dohodu k ŠVP. Opozdilce žádám o vyplněný papír na vyšetření nožiček dětí. Pokud nechcete, aby dítě bylo vyšetřeno, vyplňte alespoň jméno, připište, že nechcete vyšetření a list podepište. Velice Vám děkuji za spolupráci.

Ve fotogalerii najdete, kromě dalších fotografií z týdne, fotku každého žáka z návštěvy sklenáře.

S přáním příjemného týdne
paní učitelka Petra

Počet příspěvků: