Citát dne

Dobré matky střílejí své manžely lukem a šípy - aby nebudily děti.

Peter Ustinov

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Týdení plány

Týdenní plány

1.B_TP_22.2.-26.2. 2016_27.školní týden

Datum: 21.02  Zadal: Autor příspěvku: Petra Stupková   Kategorie: Týdení plány  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Dobrý den, milé děti a vážení rodiče

V následujícím týdnu začneme zajímavým programem pojízdného planetária. Do školy přiveze film o vodě a krátké povídání. Proč zrovna o vodě? Proč je pro náš život voda důležitá? Pokud máte v hlavičce nějakou otázku o vodě, na kterou byste chtěli znát odpověď,těšte se na pondělí.

Minulý týden jsme se učili tři malá psací písmena. Vzpomínáte? Bylo to l jako lupa, e jako eskymák a i jako indián. Tahle tři procvičíme a koukneme se na zoubek dalším. Těšíte se na psací písmenka?

V úterý nás čeká seznámení s další knihou "Courek a Courka", kterou nám přinese další z našich rodičů!

Minulý týden jsme začali číst Zahradu. Pěkně jsme se zasmáli. A měli jste parádní nápady, jak by příběh mohl pokračovat. Tento týden budeme zjistíme, jak to doopravdy je. Vytvoříme si svou vlastní zarostlou zeď s branou do zahrady!

Zanedlouho skončí zima. Slyšíte už po ránu zpívat ptáčky? Vidíte trávu a kytičky, jaky ze země vystrkují růžky? ...zanedlouho začne jaro a tak si necháme klíčit fazolky. Budeme se o ně pěkně starat, aby nám vyklíčily.

Ve středu nás čeká velký projekt Veselé zoubky. Budeme poznávat vlastní zoubky. Ale pozor, ve čtvrtek se koukneme na zubiska krokodýlovi!
A Anička, Anežka a Matěj nás budou reprezentovat na školním poetickém setkání. Držme jim palce!
Na čtvrtek připravte kartičky a knížky, přijede bibliobus.

V matematice počítáme do 16, tento týden počty procvičíme a zkusíme zvýšit na 17. Čeká nás nové prostředí číselní "sousedé". Sousedé jsou čísla, která nám dávají dohromady určité číslo, určitý počet. Například v naší ulici bude modrý dvojdomek. V prvním modrém domku bydlí 3 lidé. Naším úkolem bude zjistit, kolik lidí bydlí v druhém domku, když víme, že dohromady v dvojdomku bydlí 5 lidí. Dokážete to spočítat?

V pondělí a úterý spolu budeme v družině do zhruba 15 h,odin, pak půjdete do 1.A. Po třetí se vyrazí ven! Ve středu už přijde naše paní vychovatelka Bára.

Domácí úkol:
1)deník ze Čtenářských výprav - V pondělí dostanete oboustranný list. Po tomto školním týdnu vás totiž čekají jarní prázdniny. Budete si tak své čtení moct zaznamenávat i o prázdninách. Čtenářskou výpravu odevzdáte až v pondělí po prázdninách.
2)do pátku M str.21/ cv. 3 - zkusíte vrátit všechny nezbedné neposedy do sčítacích trojúhelníků.

Úkol na prázdniny: čtení vašich knížek a hodnocení měsíce února (dostanete až v pátek, odevzdáte po prázdninách 7.3.).

Objednávky z katalogu knih v případě zájmu odevzdejte do konce tohoto týdne. V pátek jsme obdrželi zásilku z předešlých objednávek, můžete si ji tento týden vyzvednout. Žáci, kterých se to týká, mají poznámku v žákovské knížce.

Krásný poslední únorový týden
přeje paní učitelka

PS: Máme nový školní google účet, kam ukládáme fotografie. Snad se podařilo fotky nahrát a vy je naleznete. Pokud by byl problém, prosím, kontaktujte mne. Děkuji.

Počet příspěvků: