Citát dne

Chovej se ke svým rodičům tak, jak chceš, aby se tvé děti chovaly k tobě.

Isokratés

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Týdení plány

Týdenní plány

1.B_Tp_29.3.-1.4. 2016_ 31.školní týden

Datum: 29.03  Zadal: Autor příspěvku: Petra Vrbatová   Kategorie: Týdení plány  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Vítám vás ve škole po prázdninách!

Dnes jsme si povídali o zážitcích z prázdnin, opakovali, co umíme, luštili šifru, překonávali překážkovou dráhu a porovnávali jaro a zimu.

Zítra ráno přijďte do třídy včas. V 8.55 budeme odcházet ze třídy.V 9h nám totiž začíná akce Afrikány pro Afriku. Zasadíme si semínka květinek, budeme se o ně starat, až nám vzejdou, přesadáme je a ,až z nich budou krásné sazeničky, vyhlásíme prodejní výstavu. Utržené penízky věnujeme chudým africkým školám.

Naučíme se poznávat a psát malé psací písmeno s.

Tento týden se seznámíme s číslem devatenáct. Přibude nový typ parkety. Růžek, který je složen ze tří čtverců. Už tě napadá, jak asi bude vypadat?

Ve čtvrtek hned ráno se těšme na hodinový hudební pořad. Odcestujeme s Lili a Vili na planetu Mars. A až se vrátíme na Zemi, zahrajeme si na botaniky a budeme zkoumat jarní květiny, keře a stromy.

V pátek budeme trénovat napojování malého psacího písmene s do slabik a slov.
Přečteme si další příběh z Trnkovy Zahrady. V matematice se pokusíme změnit krychlovou stavbu v jinou přeložením pouze jedné krychle. Zvládneme to?

A s některými se uvidíme i v pátek večer, protože nás čeká Noc s Andersenem!

Za domácí úkol je cvičeníčko 2 v matematice na straně 31 (najdi chybu, škrtni a oprav).

Krásný poslední březnový týden přeje
paní učitelka Petra

Počet příspěvků: