Citát dne

Když dobře vychováme děti, musíme se smířit s tím, že se bez nás obejdou.

Vlado Müller

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Týdení plány

Týdenní plány

1.B._TP_11.4.-15.4. 2016_34.školní týden

Datum: 11.04  Zadal: Autor příspěvku: Petra Vrbatová   Kategorie: Týdení plány  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Krásný týden zahájený muzikálem Kapka medu pro Verunku!
Jak jste si ho užili? Vyprávěli jste už rodičům? Prozradili jste, jaká nečeká exkurze nás v divadla potkala? :-)

Zítra si o muzikálu popovídáme, přivítáme nového spolužáka, ukážeme mu, jak to u nás chodí, seznámíme ho se dvěma matematickými prostředími autobusem a krokováním. Zkusíme vymýšlet a zapisovat své vlastní úlohy a také si je odehrajeme. Nejprve společně a pak zkusíme v menších skupinkách.

Ve středu se začneme učit další malé psací písmeno...jojo, jitřenka, ježek, jitrocel, jinovatka, jih... napadají vás další slova? Jistě jste již odhalili, jaké písnemo se naučíme.
Poznáme číslo dvacet. Budeme ho modelovat, číst, zkoušet prvně počítat do dvaceti. Zkus si doma odříkat celou řadu čísel od nejmenšího, které jsme se učili, až ke dvacítce.
Ve výtvarné výchově si ukážeme malé kouzlo.

Ve čtvrtek se naučíme velké psací písmeno, příbuzné s úterním malým. Zahrajeme si na meteorology, kteří zkoumají počasí. A pak se schováme do svých domovů, o nichž si budeme kreslit, psát a povídat.

V pátek nás čeká čtení a hádání hádanek. Pokusíme se přestavět starou krychlovou stavbu na novou. Naposledy nahlédneme do zahrady za kocourem a pěti kluky. Příští úterý vyrážíme na výstavu Zahrada.

Vaším domácím úkolem je tento týden modrá písanka na straně 24. Zkusíte domyslet či dohledat a nasat pořekadla. Například o někom se řekne, že je "chytrý jako..." -které zvířátko (známé i z pohádky) je chytré? A dole v pár řádcích procvičíte přepis. Už jsem zvědavá, kdo odhalí všechna pořekadla!

Ve fotogalerii je pár fotek k zajímavým událostem ve třídě z minulého týdne. Hezké kochání.

Krásný týden přeje
paní učitelka Petra

Počet příspěvků: