Citát dne

Existuje-li něco, co chcete změnit u svého dítěte, zamyslete se nejprve, zda to není něco, co byste měli změnit u sebe.

Carl Gustav Jung

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Domácí úkoly

Domácí úkoly

lehký Dú M s.43 + domácí mazlíček

Datum: 14.04  Zadal: Autor příspěvku: Jana Čiháková   Kategorie: Domácí úkoly  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Dnes je Dú opravdu lehounký - M s. 43.
Z českého jazyku procvičujeme čtení slabik, slov a vět s písmenem F,f. Zítra se již pustíme do posledního letošního písmenka: G,g. V prvouce jsme se pustili do hospodářských zvířátek. Tímto vyhlašuji Dú na víkend: Připrav si představení domácího mazlíčka (dle vlastního výběru). Je jedno, jestli jej doma máte, nebo by sis jej jen tuze přál. Přines fotku, obrázek, nebo jej namaluj. Připrav se na otázky např. Co žere, kolik má nohou, jaký má povrch těla, kde bydlí... Nemusíš je mít nikde napsané, jen bys o svém zvířátku měl asi tak 1-2 minutky umět povídat :)
Maminky se často ptají, co děláme v dramatické výchově. Tak třeba dnes jsme hráli pohádku: Jak malá včelička zachránila králíčka (před kozou rohatou). Postavy: Králíček, Koza rohatá, prasátko, pes, včela. A o co šlo? Umět si ve skupině dohodnout rozdělení rolí, vytvořit si pelíšek a naučit se zastávat kamaráda ;)

Počet příspěvků: