Citát dne

Když dobře vychováme děti, musíme se smířit s tím, že se bez nás obejdou.

Vlado Müller

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Týdení plány

Týdenní plány

1.B_Tp_9.5.-13.5. 2016_ 37.školní týden

Datum: 09.05  Zadal: Autor příspěvku: Petra Vrbatová   Kategorie: Týdení plány  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Vítám vás v novém týdnu!
Dnes jste odevzdávali dubnová sebehodnocení. Pro někoho poslední, pokud se rozhodne účastnit se individuální schůzky začátkem května. Ten, kdo upřednostňuje písemnou komunikaci, čeká ještě jedno písemné (květnové) hodnocení.

Opakujete všichni doma psaní správných tahů písmen a číslic? Letíme slušným tempem, je to nezbytné. V pátek přibylo těžké velké d. Dnes jsme se učili malé psací k.
Tento týden nás čekají ještě další velká písmena.

Ve středu začneme Křeslem pro hosta.
Proběhne FOCENÍ na školním hřišti. Vezměte si na sebe oblečení pestrých barev, ať jsme vidět. Co kdybychom své oblečení barevně sladili? Máte-li doma trika, košile, halenky, svetříky ve výrazně modré či tyrkysové, oblečte si ji ve středu. Bude to vypadat nádherně!
Fotíme se na společnou třídní fotku, pak, kdo bude chtít, na skupinové foto. Ceny fotografií zatím nejsou známy. Peníze za fotku (popř. fotky)vybírat, až fotografie dorazí hotové do školy.

V prvouce se učíme o penězích, zahrajeme si opět na obchod, zjistíme, kdo s rodiči chodí nakupovat, zda už jste zkoušeli někdy sami nakupovat.

V matematice žádná se již nová čísla učite nebudeme, budeme opakovat a upevňovat sčítání, odčítání, porovnávání do 20, abysme ho všichni na konci června skvěle ovládali, byť třeba s pomůckami, ale s jistotou.

V hudební a dramatické výchově se učíme zpívat, dramatizovat a tančit k muzikálu Kapka medu pro Verunku.

Domácí úkol: Na pátek M: 44/4 (šifra, děti ji zanají již dobře, jde o sčítání a odčítání, ze správných výsledků sestaví slovo). Na pondělí záznam ze čtenářských výprav.

VÁŽENÍ RODIČE, OBJEDNÁVKA KOSTÝMŮ už proběhla, trika se šijí. Výběrem peněz byla pověřena paní Matúšková (Matějova maminka), která se s Vámi spojí a domluví způsob platby.
Jedno triko stojí 133Kč (111 Kč + 21% DPH).
Původně jsme chtěli s dlouhým rukávem, ale nakonec jsme se domluvili na krátkém rukávu, aby byly dobře vidět ruce (křídla).
Chtěla bych se omluvit za dezinformaci...špatně jsem si vyložila sousloví "dětská dílna". Trika nešijí děti na šicích dílničkách, ale profesionální švadleny v dílně, která je specializovaná na oblečení pro děti, kterou provozuje matka žáka z naší školy.

Krásný a voňavý květnový týden přeje
paní učitelka Petra

Počet příspěvků: