Citát dne

Když dobře vychováme děti, musíme se smířit s tím, že se bez nás obejdou.

Vlado Müller

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Týdení plány

Týdenní plány

1.B_16.5.-20.5. 2016_39.školní týden

Datum: 16.05  Zadal: Autor příspěvku: Petra Vrbatová   Kategorie: Týdení plány  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

KRÁSNÝ DALŠÍ KVĚTNOVÝ TÝDEN!
Dnes jsme si zopakovali písmena, poté jsme procvičení napsali diktát písmen a jednoho slova. Více než polovina dopadla výborně. Žáci, kterým diktát nedopadl tak dobře, by měli doma trénovat správné tvary a tahy psacích písmen.
Učili jsme se psát nové písmeno: velké psací K.

Rozdali jsme si dubnová hodnocení, až na opozdilce je dnes dostali všichni.
Za domácí úkol máme do příštího pondělku kromě čtenářských výprav opět matematiku s.47/ cv.2 (sčítání a odčítání s vybarvováním).

Zítra nás čeká po delší době čtenářská dílna s žabákem Kvakem.
V Matematice odhalíme nové prostředí "Pavučiny". Vlákna pavučiny můžou mít různou barvu (třeba modrou, žlutou, červenou a další). Každá barvička značí, že jsou vlákna upletená jinou silou. Protože pavučina je tvořená z mnoha vláken, budeme sčítat, odčítat a dopočítávat hodně vláken, abychom zjistili jejich sílu. Napsané to vypadá trošku složitě, že? Ale až si pavučinu prolezete jako pavouček, uvidíte, že to bude hračka!

Ve středu se budeme učit napojovat velké psací K, které jsme se učili v pondělí. Podíváme se na geometrické hry se dřívky. A poté budeme výtvarně tvořit.
Ve čtvrtek přijede bibliobus Oskar. Vezměte si kartičky, knížky, CD, DVD... vše, co jste si půjčili.

Pomalu končí poslední jarní měsíc a tak je na čase zopakovat měsíce jarní a začít se v prvouce věnovat létu. Těšíte se už na léto? Já ano!
Ve čtvrtek se naučíme psát a napojovat malé psací r.

A v pátek v českém jazyce navštívíme svět pohádek. V dramatické výchově a částečně v tělocviku budeme pokračovat v nácviku tance a zpěvu na Kapku medu pro Verunku.

Vážení rodiče:
Pořád si PROHLÍŽEJTE VLÁSKY KVŮLI VŠÍM. Prodlužuji kvůli jednomu drobnému nálezu prevence do příštího pondělí. Děkuji Vám za spolupráci.

Paní Matúškové (mamince našeho Matěje) do pátku, prosím, zašlete 133 Kč za včelí trika (KOSTÝMY NA ŠKOLNÍ MUZIKÁL). Bližší informace paní Matúšková rozeslala emailem.

Minulý týden jsme se fotili na společnou TŘÍDNÍ FOTOGRAFII. Tato společná velká třídní fotka stojí 35 Kč. Malé skupinové fotky obdržíte bezplatně emailem. Zatím nevybírám. Informuji Vás za týden.

Na informační tabuli před třídu zítra ráno přibude papír s nabízenými časy pro INDIVIDUÁLNÍ TRIPARTITNÍ SETKÁNÍ na přelomu května a června 31.5.-10.5. Zapište se libovolně, kdy se Vám to bude hodit.
Kdo nemůže přijít nebo by raději využil MOŽNOST PÍSEMNÉHO HODNOCENÍ (jak už je u nás zvykem), stačí se PODEPSAT na druhý list se jmény žáků.
Informováni o dění ve škole, akcích, důležitých termínech, škole v přírodě budete všichni EMAILEM při zahájení třídních individuálních schůzek.

Kdo byste chtěli na vysvědčení místo klasifikace slovní hodnocení, je nezbytné opět písemně zažádat. Žádost najdete pověšenou na nástěnce ve třídě.

Přeji krásný květnový týden
paní učitelka Petra

Počet příspěvků: