Citát dne

Když dobře vychováme děti, musíme se smířit s tím, že se bez nás obejdou.

Vlado Müller

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Týdení plány

Týdenní plány

1.B_23.-27.5. 2016_40.školní týden

Datum: 23.05  Zadal: Autor příspěvku: Petra Vrbatová   Kategorie: Týdení plány  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Krásný poslední květnový týden!
Prožili jste příjemný víkend?

Dnes jsme se učili dvě nová písmena - velké psací P a R. Připomněli jsme si stavby a projeli se autobusem.

Zítra přijde host do čtenářského křesla. Sejdeme se s paní učitelkou Evou předvedeme, co už umíme na náš muzikál. Propojíme náš tanec s královnou Kapeskou.
V prvouce začneme naše poslední letošní téma a sice léto. Kdo máte rádi léto? Proč ho máte rádi?

Ve středu se naučíme správně napojovat velká psací písmena P, R. Procvičíme počítání a pak se můžete těšit na Výtvarnou výchovu a svět práce , kde si promítneme některé krátké kreslené pohádky umělce Adolfa Borna. My už od něj známe ilustrace z našeho čtení s rodiči, například obrázky z Macha a Šebestové, komixu Cour a Courek a někteří z vlastního čtení o Žofce, ředitelce ZOO. Vzpomínáte si?
Tentokrát uvidíme jeho obrázky v pohybu jako animovaný film. A seznámíme se více s autorem, jeho výtvarnou prací a pokusíme se vyzkoušet některý ze způsobů jeho tvorby. Už se také těšíte? Já moc!

Ve čtvrtek spolu dopoledne jdeme na Vyšehraní (Letní scéna Vyšehradu), kde shlédneme divadelní představení Legenda: Karel IV. Pak se vrátíme do školy, popovídáme si o divadle. A zakončíme výuku Českým jazykem.

V pátek nás čeká další velké a malé psací písmenko, počítání, hudebně-taneční Dramatická výchova s Kapkou medu pro Verunku. A pohádková dílna čtení.

Za domácí úkol, kromě čtení (do pondělí), máme tento týden (do pátku) jednu stránku č.17 v písance. Stačí napsat správnými tahy jeden psací tvar písmene. Pokud se vám nepodaří napsat ho nebo ho budete chtít trénovat, dole u obrázku tužky jsou volné řádky.

Děti, přineste si 35 Kč za VELKOU FOTOGRAFII, zítra nám budou doručeny. Kdo za fotografii zaplatí, dostane ji domů. Platíme pouze velkou fotografii. Kdo se fotil i ve skupince, obdržíte malou fotku emailem.

Příští týden dostanete poslední písemné hodnocení. Ti, kdo se s rodiči minulý týden přihlásili na tripartitní schůzku, hodnocení vyplnit mohou, vrátíme se k němu na schůzce v našem povídání.

Připomínám ŠKOLU V PŘÍRODĚ: Vážení rodiče, kdo jste ještě neplatili 300Kč na celodenní výlet v rámci ŠVP, nepřinesli potvrzení od lékaře nebo kopii zdravotní kartičky, pak do 8.6. (oficiálního termínu třídních schůzek) nedostatky dožeňte. Děkuji za spolupráci. Vše můžete poslat i po dětech, přijetí napíši do žákovské.
Prohlášení o bezinfekčnosti mi předáte až v den odjezdu.

Děti, které nejedou na školu v přírodě, se budou účastnit výuky v jiných třídách, pokud nepodáte žádost o uvolnění z výuky.

Prosím, kdo neuhradil do minulého pátku částku 133 Kč za tričko ve kostýmu včely paní Matúškové, učiňte tak, co nejdříve, abychom s dětmi mohli nafotit fotky do programu divadla. Děkuji za pochopení.

Poklidný a příjemný poslední květnový týden
paní učitelka Petra

Počet příspěvků: