Citát dne

Když dobře vychováme děti, musíme se smířit s tím, že se bez nás obejdou.

Vlado Müller

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Týdení plány

Týdenní plány

1.B_30.5.-3.6. 2016_41.školní týden

Datum: 30.05  Zadal: Autor příspěvku: Petra Vrbatová   Kategorie: Týdení plány  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Dobrý den!
Máme tu přelom konce května a začátku posledního školního měsíce června. Ptáte se, co nás tento týden čeká?

Dnes jsme se učili psát malé psací písmeno z. Zakládali jsme listy do sběrného portfolia vašich prací a také s nimi dále pracovali. V matematice jsme procvičovali počítání do 20 a nakonec jsme si zazpívali.

Dnešním odpolednem začíná dvoutýdenní PRODEJNÍ VÝSTAVA AFRIKÁNŮ PRO AFRIKU!
Více než dva měsíce jsme se starali o afrikánky od semínek až po krásné rozkvetlé rostlinky. Kupte si domů sazeničky afrikánů jen tak na stůl, do truhlíčku, na zahrádku nebo jím někoho obdarujte. Všechny sazeničky nesou na kelímcích jméno toho, kdo je sel. Jedny sazeničky stojí 25 Kč. Penízky prosím sypejte do pokladničky u rostlin.
Kromě našich rostlinek jsou tam i oranžové afrikány na žlutém a hnědém tácku, ty jsou dětí ze 4.tříd. Naše jsou ty na bílých táccích. Dále prodávat nemohli, protože odjeli na školu v přírodě. Můžete tedy adoptovat i tyto afrikány. Také mají svou kasičku. Výtěžek z akce poputuje do Afriky na rozvoj školství, zdravotnictví a zemědělství. Děkuji za Vaši podporu.

Od zítřka se někteří sejdeme na individuálních třídních schůzkách, kde budu já, vy a vaši rodiče. Zhodnotíme spolu učení v květnu, popovídáme si o prvním školním roce a řekneme si, co nás ještě čeká.
Naučíme se také i velké psací Z. Zacvičíme si na kruzích a pak si zatančíme. Poslední hodinu se podíváme na rozkvetlou louku v učebnici, než rozkvetou venku ty opravdové louky, a zahrajeme si hru s lučními květinami.

Ve středu opakujeme obě psací písmena Z a naučíme se je napojovat. napíšeme si testík z matematiky a nakreslíme si, jaká by byla nejlepší oslava dne dětí.

Pokud nám počasí bude přát, vyrazíme ve čtvrtek dopoledne na EXKURSI ZA VČELAMI. Uvidíme, co všechno včelaři dělají, budou nám vyprávět o včelách, podíváme se přímo k úlům a sami si stočíme vlastní slaďoučký med. Tím pádem získáme slibovanou sladkou odměnu na naši za celoroční hru s pylovými kuličkami. Další den si spolu dáme medovou svačinku! ;-)
Z bezpečnostních důvodů se oblečte do bavlněného oblečení s dlouhým rukávem a dámy. S sebou do školy si vezměte menší batůžek, kde budete mít svačinku s pitím a penál. Pokud bude drobně pršet, můžeme jít. Kdyby pršelo více, zůstaneme ve škole a budeme se učit. A tato akce proběhne ve stejný den následující týden. Jste už zvědaví a natěšení, já tedy ano!

V pátek se naučíme správně psát jedno hezké malé psací písmenko, sníme vyslouženou sladkou odměnu. Zatančíme si a zazpíváme s Kapkou medu pro Verunku. A přečteme si další pohádku. Poznáte kterou? Klíčová slova jsou: holčička, čepeček, zvíře, chaloupka, babička.

DOMÁCÍ ÚKOL: Do pátku bude procvičování v písance na straně 20 (opis a přepis do psacího písma). Do pondělí 6.6. týdenní Výpravy do světa knih.
Ti, kteří se neúčastní individuálních schůzek budou míti ještě květnové sebehodnocení (Sam, Lízinka, Glebík, Janek, Matěj, Anežka a Jan). A další informace shrnující obdržíte emailem, jak už bývá v době třídních schůzek zvykem.

Ve FOTOGALERII je opět několik fotek k minulému týdnu. Děti, vyprávíte u toho prohlížení rodičům? :-)

VÁŽENÍ RODIČOVÉ,
do konce tohoto týdne si (vy sami či děti) můžete za 35 Kč kupovat VELKOU TŘÍDNÍ FOTOGRAFII. Malé skupinové fotky jsem ještě emailem neobdržela.
ZMĚNA pro ty, kteří NEÚČASTNÍ ŠVP: V týdnu od 13. do 17.6., kdy probíhá škola v přírodě, bude v době výuky s dětmi naše paní asistentka Radka Pecháčková a v době družiny naše paní družinářka Barbora Srpová. Děti z ročníku budou pospolu. Pokud byste z celého týdne Vaše dítko rádi uvolnili z výuky, na nástěnce ve třídě visí "Žádost o uvolnění z výuky".
ÚČASTNÍKY ŠVP prosím o odevzdání kopie zdravotní kartičky, Posudku zdravotní způsobilosti a 300 Kč na celodenní výlet a vstupy.
INDIVIDUÁLNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKY (tripartitiní setkání žák-učitel-rodič) se tento týden budou konat v 6.třídě nebo vedle v 7.třídě, které obě sídlí v našem patře. Na konkrétní čas jste se zapsali sami, počítejte přibližně s 20 minutovou časovou dotací.

Přeji příjemný 41.školní týden
paní učitelka Petra

Počet příspěvků: