Citát dne

Když dobře vychováme děti, musíme se smířit s tím, že se bez nás obejdou.

Vlado Müller

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Týdení plány

Týdenní plány

1.B_TP_27.6. - 30.6.2016_POSLEDNÍ ŠKOLNÍ TÝDEN

Datum: 27.06  Zadal: Autor příspěvku: Petra Vrbatová   Kategorie: Týdení plány  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Vítám Vás v posledním školním týdnu tohoto školního roku, moji milí prvňáčkové!

Dnes jsme si vzali všechny sešity domů, roztřídili a zkontrolovali učebnice. Shlédli jsme video našeho muzikálového vystoupení. A vyrobili si hrací kostky.

Zítra se sejdeme ve třídě. Zopakujeme si, co víme o králi a císaři Karlu IV., abychom si připomněli pár znalostí na středu. Zítra s sebou na zádíčka vezměte pouze batůžek se svačinou, pitím a pláštěnkou. Vyrážíme na petřínský kopec, kde si vyzvedneme med, zkusíme hledat pár geopokladů a zahrajeme si hry. Na oběd se vrátíme do školy. Za dobrého počasí vyrazíme všichni společně (v době družiny i s paní družinářkou) ve 14h na Vyšehrad (s sebou deku, trošku pochutin či pití a hlavně dobrou náladu)! Možná se připojí i někdo z rodičů. Pokud by nám náhodou počasí nepřálo, piknik proběhne ve škole (pravděpodobně v tělocvičně, případně ve třídě).

Ve středu hrajeme hru O pohár krále Vratislava (nebo snad Karla?) :-) Jak už víte, každý žák je v jiné skupině. Každá skupina má název podle jedné země z dob Karla IV. S tou skupinou soutěžíte celé dopoledne :-) Kdo by zapomněl, podívejte se na rozpis na chodbách, ve středu Vám pomůžeme s rozdělením do skupin. Protože jde o celoškolní hru, v každém družstvu bude jeden, maximálně dva žáci z každé třídy celé naší školy. Ráno před devátou se sejdeme přímo v TĚLOCVIČNĚ, kde si nás přerozdělí vedoucí soutěžních skupin.
Hra končí těsně před obědem. Takže se opět vybavte batůžkem se svačinkou, pitím a raději i pláštěnkou a pohodlným sportovním oblečením.

Ve čtvrtek se sejdeme už v 8.00 na slavnostní předání vysvědčení a ještě si spolu popovídáme a rozloučíme se na prázdniny, protože se spolu ve škole sejdeme až 1.září. Pak v 8.45 otevřeme dveře i rodičům, kteří si Vás, dětičky budou moci odvést na první prázdninový den. O přestávce 8.45 proběhne poslední zvodnění žáků 9.tříd. S potleskem je vyprovodíme ze školy. A pak huráááá na prázdniny!
Obědy se budou dát vyzvednout dříve 11.30 - 13h. Domluvte se spaní vychovatelkou Bárou, pokud by někdo z Vás potřeboval být zůstat v družině i ve čtvrtek, není to potíž.

Ve fotogalerii najdete pár fotografií z minulého týdne. Mailem nebo přes úschovnu se pokusím znovu poslat skupinové fotky ... já i můj počítač už zjevně prázdniny potřebujeme :-)

Krásný poslední školní týden přeje
paní učitelka, Lili a Vili

Počet příspěvků: