Citát dne

Nejúčinnější by bylo dětem školu přísněji zakázat.

Alan Patrick Herbert

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Školní parlament

Školní parlament

Zápis ze školního parlamentu konaného dne 10.10.2016

Datum: 13.10  Zadal: Autor příspěvku: Jana Čiháková   Kategorie: Školní parlament   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Na schůzku dorazili zástupci všech tříd, trošku se zdrželi zástupci z 2.B a 3.A. Docházku si již kontrolovat sám předseda – Lukáš Varinský.
Na začátek jsme si povídali o volbách 2016 do senátu a krajských zastupitelstev.
Žáci z deváté třídy nám zvládli vysvětlit, co to je vlastně ta levice (sociální jistoty, kolektiv…) a pravice (podnikání, tržní hospodářství, jednotlivec…) o kterých se stále mluví.
Také jsme si ověřili, že zástupci parlamentu mají přehled a vědí, kdo volby vyhrál a hnutí ANO (Akce nespokojených občanů) s Andrejem Babišem od rodičů a z televize znají.

Připomněli jsme si setkání Parlamentu dětí Prahy 2, které se koná ve středu 12.10. ve 14,30 hodin v aule DDM Praha 2, Slezská 31, určitě se jej zúčastní Lukáš Varinský a Ondřej Košek.

Z nápadů, které padly minule, jsme si vybrali některé, kterým se budeme nadále věnovat.
• Pokusíme se zjistit, jak to vypadá s dopravou dětí do školy. Pomoc se sestavením a distribucí dotazníčku přislíbil pan ředitel s pátou třídou.
• Stále nás neopustila myšlenka školní skluzavky. Tak je naším úkolem najít někoho, kdo tomuto tématu (zejména ze stránky veškeré bezpečnosti) rozumí a mohl by nám poradit, zda je tento nápad v naší budově vůbec realizovatelný.
• Neopustila nás ani myšlenka jarního víkendového výletu na kolech, ale na ten je zatím dost času.
• Malým vítězstvím je, že se nám podařilo mít všechny domluvené příspěvky do školního časopisu v dohodnutém termínu. Teď nastane obrovská práce Honzovi Cestrovi, abychom z nich utvořili další číslo.
Z nových úkolů:
• 31.10. přijede na naši školu návštěva z Běloruska, kterou zajímá práce našeho parlamentu. Domluvili jsme se, že se tedy neuvidíme v původně plánovaném termínu 24.10., ale až 31.10. v 8,00 hodin (a dále podle domluvených termínů – 7.11., 21.11….)
• Žáci mají velkou prosbu: Dořešit (urychlit) oplocení dvorku tak, aby nelítal míč k sousedům.

Na závěr jsme si zahráli seznamovací hru s míčem. Bylo to prima osvěžení. Na příští setkání dne 31.10. si podobnou drobnou poznávací hru připraví 8. třída: Michal a Tomáš.


Kostru zápisu zase připravil David Roubal

Počet příspěvků: