Citát dne

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe.

Neznámý autor

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Aktuality

Aktuality

Poděkování UNICEF

Datum: 05.04  Zadal: Autor příspěvku: Mgr. a Bc. Jiří Trunda   Kategorie: Aktuality   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Vážení rodiče, milí žáci,
opravdu velmi rád zveřejňuji poděkování, které dostala paní kolegyně Vránová (třídní učitelka 1.B třídy), a které se vztahuje k tomu, co podnikla spolu s dětmi ze své třídy.
Vážení přátelé,
ráda bych Vám poděkovala za Vaši podporu nákupem Dárků pro život. Během roku 2016 tento projekt přinesl 2,2 milionu korun na zajištění konkrétní humanitární pomoci pro záchranu dětských životů.
Díky laskavým lidem, jako jste Vy, mohl UNICEF v roce 2016 rychle a účinně reagovat v situacích přírodních a válečných katastrof. Například na Haiti, které na počátku října zasáhl ničivý hurikán, jsme mohli už v prvních hodinách po katastrofě začít s distribucí tablet na čištění vody, hygienických souprav, přikrývek a další nezbytné pomoci pro půl milionu dětí z nejhůře postižených regionů. Do konce loňského roku zde UNICEF opravil či nově vybavil 96 škol, které hurikán poškodil.
V Sýrii, kterou už 6 let zmítá ozbrojený konflikt, zajišťujeme kromě lékařské péče, pitné vody a možnosti chodit do školy také odbornou psychologickou pomoc traumatizovaným dětem, které přišly o své domovy či blízké.
V těchto chvílích také 300 pracovníků UNICEF a stovky dobrovolníků v severních oblastech Jižního Súdánu, kde byl 20. února vyhlášen hladomor, distribuují vysokokalorickou výživu Plumpy’Nut a terapeutické mléko v prášku pro akutně podvyživené děti.
Kompletní přehled distribuce humanitárních pomůcek, které zajistili dárci z České republiky, naleznete zde (report 2016).
Více o výsledcích naší činnosti v uplynulém roce najdete ve stručném Přehledu roku 2016.
Děkujeme za Vaši podporu!
S pozdravem a přáním krásných jarních dní,
Hana Čermáková
Database Manager

UNICEF Česká republika
Rytířská 539/31
110 00 Praha 1

Počet příspěvků: