Citát dne

Naše mládež miluje přepych. Nemá správné chování. Neuznává autority a nemá úctu před stářím. Děti odmlouvají rodičům, srkají při jídle a tyranizují své učitele.

Sókratés, žil v letech 469 až 399 před naším letopočtem

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Aktuality

Fotogalerie

Víkendový výlet 3. B

Datum: 15.05  Zadal: Autor příspěvku: Mgr. et Bc. Jiří Trunda Ph.D.   Kategorie: Aktuality  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Krátká zpráva o víkendovém výletu 3: B
Výlet se nám velice vydařil, také díky nenaplněné nepříznivé předpovědi.
Moc se nám líbil film v muzeu, který byl dokonce ve 3D, i když upřímně řečeno mnohé záběry z letící kamery v nás vyvolávaly závrať.
Přesun auty k minizoo jsme zvládli, aniž bychom zbloudili. 8-)
Po nastudování předpovědi a našich možností, jsme usoudili, že přespání zrušíme a šli jsme jen nalehko.
Jako první nás pozdravil roztomilý srneček, následoval daněk. Kolem sov, kuny a fretky jsme se dostali k ohromným divočákům, kteří se nám schovávali v temných koutech výběhu, ale našim ostřížím zrakům neunikly, stejně tak i ohromná voliéra s dravci.
Po výšlapu na vrch proběhla malá dětská klacko - bitva o výmol, završená svačinkou.
Když jsme poté vyrazili na samotné hradiště, sledovalo nás čtyřčlenné komando roztomilých divoženek - agentek strážkyň.
Na hradišti nás čekalo příjemné uvítání velikého dubu, pod kterým jsme přečkali asi pětiminutový lehký deštík, naštěstí jediný, co nás potkal.
Opékání buřtů proběhlo za bujarého hlaholu dětí. Jedli je pak ve velikém spěchu, neboť prozkoumávaly rozlehlé prostranství částečně zarostlé uschlým náletem křídlatky, protkané mnohými křivolakými cestičkami se spoustou úkrytů.Také se tam nalezl prstýnek - obrázek viz příloha, tak kdyby ho někdo ze zúčastněných postrádal, ať se mi prosím ozve.
Kolem 14. hodiny jsme dali tomuto prastarému sídelnímu místu sbohem a cestou dolů jsme zhlédli výhledy na Zbraslav a vzdálené údolí Berounky.
Po příchodu k parkovišti jsme potkali děvčátka s batohy, doprovázené dozorem obloženým karimatkami a stanem, Byl to Karel - úžasný to člověk, který obrátil spolu se všemi natěšenými dětmi běh událostí.
Dohodli jsme se i s ostatními, že přeci jen přespíme.
Podmínkou však bylo najít nové místo, které umožní v případě nouze zajet auty až ke kempu a evakuovat tábor.
Takové místo jsme našli. Byl to splav na Berounce u Všenor. Ono romantické místo nám poskytlo svou ochranu a přenádherné pohledy na železniční most i zalesněné vrchy při západu sluce nás okouzlily.
Nocí nás provázelo nebe plné hvězd, šumící splav a dunící vlak každou půlhodinu. Dokonce i místní policie byla velice přející a ohleduplná.
Ráno po krásném východu sluce a bohaté co-kemp-dal snídani jsme po sobě uklidili a shodli, jsme se, že si celý tento krásný zážitek, příště v jiném prostředí, musíme znovu zopakovat.

Výletům zdar
A vydařeným zvláště,
chcete-li pohleďte na fotodokumentaci.

Z pozdravem Tomáš Lebduška

Počet příspěvků: