Citát dne

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe.

Neznámý autor

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Pro budoucí první třídy

Pro budoucí první třídy

Zahájení školního roku 2017/2018

Datum: 25.08  Zadal: Autor příspěvku: Mgr. et Bc. Jiří Trunda Ph.D.   Kategorie: Pro budoucí první třídy   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Vážení rodiče našich budoucích prvňáčků a milí prvňáčci,
školní rok 2017/2018 začíná nezvykle pozdě - až v pondělí 4. září. Tento den se již nikoliv budoucí, ale stávající žáci první třídy naší školy sejdou v 8:15. Tento termín volíme úmyslně proto, že všechny ostatní třídy začínají v 8:00. Ve čtvrt na devět bude situace pro Vás i Vaše děti přehlednější, protože všichni ostatní již budou ve třídách. U kovových dveří (to jsou ty nad schody za hlavním vchodem) bude od 8:00 stále někdo ze zaměstnanců školy, který Vám podá informace, pokud byste potřebovali. Jinak Vás povedou šipky na stěnách.
Počítejte, prosím, s tím, že po oficiálním přivítání dětí paní učitelkou třídní, vedením školy a našimi přáteli ze spolku Vltavan, proběhne úvodní třídní schůzka, na které se od paní učitelky třídní dovíte vše potřebné.
Školní družina je v plném provozu již od prvního dne školního vyučování. To znamená, že je v provozu ranní družina od 7:00 a odpolední družina od konce vyučování do 17:30 v pondělí až čtvrtek a do 17:00 v pátek. Upozorňujeme, že do školní družiny nebudou zařazeny ti žáci, jejichž rodiče dosud neuhradili poplatek za školní družinu za minulý školní rok. Žádáme proto opět ty rodiče, jejichž dětí se uvedená skutečnost týká, aby své závazky vůči škole vyrovnali co nejdříve.
Co se týká školní jídelny, ta je rovněž v provozu od prvního školního dne, tedy od 4. září. Nové strávníky je možné přihlásit v kanceláři školní jídelny v týdnu od 28. 8. 2017 (Přihlašování do školní jídelny neprobíhá v kanceláři školy!)
Ve dnech 28. 8. a 29. 8 budou všichni pedagogičtí zaměstnanci chystat nový školní rok (celoškolní projekt, dílčí projekty, atd.) na výjezdním pracovním jednání mimo Prahu. Pokud tedy budete potřebovat s někým z nás mluvit, je to možné od středy 30. 8.
Na ilustrační fotografii je snímek budoucí první třídy, který jsem udělal před minutou. Pro možnost porovnání s tím, jak bude vypadat první školní den a vytvoření představy o tom, co všechno musela paní učitelka udělat... :-)
Přeji Vám příjemné prožití zbytku "předškolního času" Vašich dětí a těším se na shledání,
Jiří Trunda

Počet příspěvků: