Citát dne

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe.

Neznámý autor

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Školní parlament

Školní parlament

Školní parlament dne 5.3.2018

Datum: 18.03  Zadal: Autor příspěvku: Jana Čiháková   Kategorie: Školní parlament    Přiložený soubor: Ke stažení   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Zápis ze školní parlamentu konaného dne 5.3.2018

• Deváté setkání proběhlo v podkroví za účasti 25 účastníků.
Chyběli zástupci 4.A, 6.A a 6.B.
• Z minule:
23.3. Noc s Andersenem a Modrý život plný dobrých skutků po dobu 5 dnů
• Osmičkové roky SOUTĚŽ MČ Praha 2:
V numerologii osmička znamená, že se máme připravit na nějakou zásadnější změnu. Nám Čechům „osmičkové roky“ v moderní historii přinesly změny spíše nedobré. Letos se to výročími s osmičkou na konci jenom hemží, tak si pojďme některé události posledních sta let připomenout. Jde vesměs o takové, které na dlouhou dobu změnily směr dějin… Vznik samostatného Československa v roce 1918, mnichovská zrada v roce 1938, Únor 1948, kdy bylo totalitnímu režimu pod jinou značkou dopřáno dalších čtyřicet let, s malou pauzou na konci let šedesátých.
Právě na rok 1968 existuje nejvíc vzpomínek, a my bychom je rádi zprostředkovali našim čtenářům. Vaše zážitky a fotografie z onoho osudného roku se stanou součástí publikace, kterou vydá městská část v letošním roce.
Vyhlašujeme soutěž k „osmičkovým“ výročím roku 2018, v níž se uplatní osobní svědectví, příběhy vyprávěné a předávané z generace na generaci, fotografie, zachycující historické okamžiky a také dětská fantazie, tedy dějinné události tak, jak je vnímají děti.
1 | KATEGORIE Příběh
Podělte se s námi o osobní nebo zprostředkovanou vzpomínku na události, které si letos připomínáme. Uvítáme zejména zážitky z roku 1968.
2 | KATEGORIE Fotografie
Pošlete nám snímek některého z „osmičkových roků“.
3 | KATEGORIE Výtvarná soutěž pro děti základních škol
Namalujte obrázek, znázorňující událost některého z „osmičkových roků“.
Soutěží se v každé kategorii zvlášť, výtvarná soutěž je určena pouze pro děti základních škol. Vaše příběhy, fotografie a naskenované obrázky můžete průběžně posílat na redakční e-mail redakce@praha2.cz. Vítězové každé kategorie budou vyhlášení při Vinobraní na Grébovce v září 2018.
• Básnička na oblíbené jídlo, soutěž vyhlášená stravovací komisí
• Dnešní jednání
• Sběr odvoz papíru, hliníku a víček
• Různé:
Prosba ze strany samotných žáků: Nezavírejte hlavní dveře na záchod, pokud je na záchod vidět z chodby, nic zlého se tam neděje. Často platí, pokud je zavřeno, napadají žáky hlouposti…

• Příští zasedání školního parlamentu bude 19.3.

Počet příspěvků: