Citát dne

Existuje-li něco, co chcete změnit u svého dítěte, zamyslete se nejprve, zda to není něco, co byste měli změnit u sebe.

Carl Gustav Jung

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Pro budoucí první třídy

Pro budoucí první třídy

Po zápisu do budoucí první třídy

Datum: 11.04  Zadal: Autor příspěvku: Mgr. et Bc. Jiří Trunda Ph.D.   Kategorie: Pro budoucí první třídy   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Vážení rodiče,
k zápisu do budoucí první třídy se dostavilo celkem 56 dětí, z toho 42 ze spádové oblasti. Jak jsme uváděli již na podzim, můžeme ve školním roce 2018/2019 z kapacitních důvodů otevřít pouze jednu první třídu. Podle stavu žáků k dnešku, to je k 11. dubnu 2018, můžeme přijmout 27 budoucích prvňáčků. Tím naplníme k 1. září 2018 kapacitu školy, která je stanovena na 325 žáků, na 100%. Kapacita školy je hygienickým a bezpečnostním parametrem, který nesmí být v žádném případě překročen (vypočítává se z podlahové plochy, počtu umyvadel, toalet).
Dnes jsem o vzniklé situaci informoval zástupce zřizovatele školy, kterým je Městská část Praha 2.
Prvním krokem, který nyní učiníme, je losování 27 budoucích žáků z dětí, které jsou ze spádové oblasti naší školy, a to za přítomnosti zástupce/zástupců rady školy. Tento postup je v souladu s platnými právními předpisy, s doporučeními ombudsmanky i Magistrátu hlavního města Prahy.
Umístění nepřijatých dětí ze spádové oblasti řeší zřizovatel.
Moc bychom si přáli přijmout všechny děti, které o to stojí a jejichž rodiče si to přejí. Jsme však opravdu limitováni našimi, v tuto chvíli zejména prostorovými, možnostmi.
Zároveň se obracím s prosbou na rodiče žáků ze spádové oblasti, kteří byli u zápisu také na jiné školy, které případně preferují a vědí, že se jejich děti na ně dostanou, aby nás o této skutečnosti informovali, abychom mohli přijmout někoho jiného, a aby nakonec v září nezůstalo nějaké místo neobsazeno.
Velmi děkuji za Vaši přízeň i za pochopení,
Jiří Trunda

Počet příspěvků: