Citát dne

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe.

Neznámý autor

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Článek

Článek

Afrikány pro Afriku 2018

Datum: 11.04  Zadal: Autor příspěvku: Petra Vrbatová   Kategorie: Článek  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

5. dubna se mnoho tříd 1. stupně účastnilo Projektu Afrikány pro Afriku od společnosti Siriri. Pro naši 3.B se tato dobročinná akce stala již tradicí. Jak probíhala? To se můžete podívat přes odkaz do fotogalerie.
Touto dobou máme zasetá semínka afrikánů, ta si spokojeně rostou ve výsevnících na oknech našich tříd. Tím ale zdaleka naše práce nekončí.. Ani ne po týdnu už některá semínka začala klíčit, ba dokonce rostou první lístečky. Zhruba za měsíc, až budou rostlinky statné a naberou do květu, budeme sazeničky přesazovat do květináčů. Ty opatříme novými "dyzajnovými" štítky a jmény pěstitelů. Tím budou sazenice připravené k prodeji!
Pomozte nám, prosím, s prodejem, přijďte si koupit sazeničku nebo dvě. Utržený obnos věnuje škola představitelům společnosti Siriri, která nám na oplátku přichystá úžasnou přednášku o tom, co v uplynulém roce udělala pro malé i velké obyvatele Středoafrické republiky.
Nebojte se, že byste propásli prodejní výstavu afrikánů, vytvoříme pro Vás reklamní leták. Neváhejte ani Vy, kteří nejste zdatní zahrádkáři. Samotná péče o afrikány není nijak náročná. Afrikány potřebují slunné místo (na parapetu nebo přímo na zahrádce) a občas zalít. A jestli se přeci jen necítíte na pěstování rostlinky, věnujte ji blízkému, určitě mu tím uděláte radost! ...stejně jako nám, když se zapojíte do prodejní výstavy a podpoříte tak naši smysluplnnou dlouhodobou práci :-) Děkujeme!
S pozdravem Vaše (nejen) 3.B

Počet příspěvků: