Citát dne

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe.

Neznámý autor

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Projekty

Projekty

Projekt "Město do kapsy" - ohlédnutí za prací

Datum: 04.07  Zadal: Autor příspěvku: Mgr. Martina Poláčková   Kategorie: Projekty   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Ve školním roce 2017/18 se naše škola zúčastnila projektu Město do kapsy - mikroklima a veřejný prostor okolí školy.
Projekt pro žáky a učitele připravila 01/71 ZO ČSOP Koniklec a byl podpořen Hlavním městem Prahou.
Týmy dětí pod vedením paní učitelky Martiny Poláčkové a Jitky Fárové uskutečnily projekt Mikroklima okolí školy. Žáci zkoumali problematickou lokalitu dopravního uzle na nábřeží - části ulic Svobodova, Vnislavova, Libušina a železniční most. V tématu ovzduší žáci zjistili, že problematická lokalita má sledované charakteristiky horší, než kontrolní oblast Vyšehradu.
Většina dětí si ale myslela, že ve svém okolí zná "horší" lokalitu/křižovatku, takže v závěru stav ovzduší nehodnotily natolik přísně. I přes rozsah této křižovatky ocenili pruhy zeleně a stromů, které jsou zde vysázené.
Témata voda a zeleň doplnila předešlé poznatky. Žáci zjistili, jakou roli hraje zeleň a vodní prvky v městské krajině. Překvapení poskytlo např. měření parametrů čistoty vody ve Vltavě, u které žáci očekávali mnohem horší výsledky.
V rámci veřejného prostoru se žáci zabývali nejbližším okolím školy a jeho specifiky. Zapomenout se samozřejmě nemohlo ani na areál Vyšehradu, který je pro školu velmi významný.

Velké poděkování patří Ekocentru Koniklec, díky kterému bylo možné se do projektu zapojit.

Ukázky zpracování jednotlivých výstupů, a fotografie dětí při práci si můžete prohlédnout na internetových stránkách projektu http://www.mestodokapsy.cz.

Počet příspěvků: