Citát dne

Dospělí sami nikdy nic nechápou a děti to hrozně unavuje, stále a stále jim něco vysvětlovat. Děti musí být k dospělým hodně shovívavé.

Saint Antoine De Exupéry

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Práce žáků školy

Práce žáků školy

Slohový úkol popis

Datum: 01.12  Zadal: Autor příspěvku: Pavel Martinovský   Kategorie: Práce žáků školy   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Odjezd
slohová práce - popis

Odjezd z nástupiště
Stojím na autobusovém nástupišti a cítím, jak se mi zima vrývá pod kůži. Po chvíli přijíždí autobus. Brzdy zasyčí, dveře zaskřípou a já vejdu dovnitř. Chystám se zaplatit řidiči: "Poloviční do Loun."
"Řidič zní nabručeně: "Hmmm, a máš nějaký doklad o tom, kolik ti je?"
Řidičům autobusu se vůbec nedivím, že jsou tak naštvaní. Mají důvod. Denně jezdí s autobusem za každého počasí, od rána do noci. Nejhorší na tom je, že musí dopravovat lidi i o svátcích a víkendech. Ale bez nich bychom si my lidé, kteří nemáme nějaký dopravní prostředek, život těžko mohli představit.
Dám bručounovi průkaz od Českých drah. Cosi zamumlá a nastaví mozolovitou, zpocenou ruku. Zaplatím mu a sunu se dozadu na levou stranu autobusu.
Když se spolucestující usadí, dveře zasviští jak v hororu, startér zařehtá jako závodní kůň, motor zaduní jako stádo buvolů, autobus se roztřese, brzdy zasyčí jako zmije a celé vozidlo se rozjede.
Vidím, jak zaparkovaná auta venku couvají, postupně se zmenšují, až na konec zmizí.
Marek Průša

Počet příspěvků: