Citát dne

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe.

Neznámý autor

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Školní družina

Důležité dokumenty školní družiny

Řád školní družiny

Žádost o vyřazení z ŠD

Žádost o zproštění úhrady za školní družinu


Valentinský bál

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   16.02.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 14. února se ve školní družině konal Valentinský bál. Tančili jsme, závodili a soutěžili. Dobře jsme se měli.

 

Školní družina 17. ledna

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.01.2018  Školní družina  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení    Fotogalerie  )

Ve středu 17. ledna se družinoví žáci z 1. a 2. tříd vydali do Domu dětí a mládeže ve Slezské ulici. Čekal na ně program "Papír 100x jinak". Žáci soutěžili, skládlai, házeli šipkami, stavěli věže, dozvěděli se informace o třídění odpadu a zkusili si i embosování. Družina 3. a 4. tříd pro změnu zavítala do Muzea Policie ČR. Během programu "Tajná dvojka A + B" se za pomoci promítání a pracovních listů se seznámili s autory detektivních příběhů.

 

Prosinec ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   22.12.2017  Školní družina  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení    Fotogalerie  )

Přinášíme čertovské ohlédnutí za družinou v 1. třídě.

 

Středa 22. listopadu plná akcí

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   27.11.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 22. listopadu zavítala do školy paní Daičová z nedalekého ateliéru. Poradila druhákům z Béčka, jak vyrobit vánoční keramické rybky. Druháci z Áčka a prvňáci vyšli na Karlov, kde v Muzeu Policie ČR zhlédli představení "Jeden za všechny, všichni za jednoho".

 

Družina v halloweenském DDM

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   10.11.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

První, druhá a třetí A se v rámci školní družiny účastnily halloweenského odpoledne v Domu dětí a mládeže Prahy 2. Na děti čekali jedovatí hadi a mlsní červi. Od dveří do sálu lákala všechny strašlivá čarodějnice a pak si děti odváděl upír. Výprava nebyla až tak úspěšná, protože se nás do školy vrátila necelá polovina...

 

Podzim ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   07.11.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Podzimní rozmanité počasí nám umožnilo věnovat se několika různým činnostem. Když panovalo pěkné, slunečné počasí, vyráželi jsme na dětská hřiště v okolí, nahoře na Vyšehradě, nebo třeba i na smíchovské straně Vltavy. Program v družině byl ve znamení společenských her, výrobě postýlek pro plyšáky a pro panenky, jakož i dalším výtvarným aktivitám. Na závěr jsme si zastrašili během halloweenského řádění.

 

20. září a dopravní výchova ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   02.10.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Děti z 1. a 2. A třídy se účastnily pohádkového divadelního představení s dopravní tématikou, ve kterém si vysoutěžily malé odměny v podobě dopravního pexesa, které všem udělalo velikou radost. Žáci družiny z oddělení 3. B a 4. tříd si pro změnu vyzkoušeli dopravní testy, znalost dopravních značek a řešení zapeklitých situací na křižovatkách. Počasí nám bohužel moc nepřálo, a tak jsme se v čase podzimního deštíku přesunuli do horního patra Muzea Police ČR, kde jsme se kochali obrázky namalova ...

 

Středa ve školní družině - 1. třída

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.09.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Odpoledne jsme začaly obědem ve školní jídelně. A aby nám "obídek" pěkně slehl, tak jsme si zahráli hru "Všechno lítá, co peří má" a postavili jsme z kostek hrad. Na vycházku jsme pozvali i děti z oddělení 2. A s novou slečnou vychovatelkou Zuzankou. Vystoupali jsme mnoho schodů podél hradeb až na bastion U Božích muk. Zde jsme obdivovali výstavu Radka Andrleho: Barevné křivky. Pokochali jsme se výhledem na náš Vyšehrad. Cestou zpět jsme vyzkoušeli dětské hřiště na Folimance. Jupííí!!!

 

Školní družina od dubna do června

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   19.07.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Když máme k dispozici fotogalerii, netřeba slov. Program školní družiny v posledních třech měsících školního roku.

 

Školní družina - poslední týden školy

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   22.06.2017  Školní družina  Vse)

V posledním týdnu školního roku 2016/ 2017 je provoz školní družiny od pondělí do čtvrtka v plném rozsahu. V pátek je družina od 7 do 8 a potom od 9 hodin do 16. Děkujeme za pochopení a přejeme příjemné prázdniny.

 

Družina na dopravním hřišti

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   17.05.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 17. května si žáci 2. B, 4. a 5. tříd ze školní družiny upevnili znalosti dopravních značek a silničních pravidel určených pro malé chodce a jezdce na kole či na koloběžce. Můžeme říci, že všichni učinili další důležitý krok k tomu, aby se stali řádnými účastníky silničního provozu.

 

Kouzelník Reno v družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   10.04.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 5. dubna poctil naši školní družinu svou návštěvou tajemný muž. Kouzelník Reno. Postupně vyčaroval ledacos. A abychom jen neseděli, do svých kouzel nás stáhl s sebou. Jen jedno přání nám nesplnil. Chtěli jsme i se školou odletět k moři.

 

Příprava na noc s Andersenem

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   03.04.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Dříve než zveřejníme originál fotoreportáže z pohádkové cesty v rámci projektu Noc s Andersenem, podívejte se na přípravu - než vše vypuklo! Jak jsme si připravili pelíšky a jak se jednotlivá strašidla vynořila ze sborovny a z družiny.

 

Družinové ETNO ODPOLEDNE

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   03.04.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 29. března zažily děti ze 3. a 4. tříd školní družiny velmi zajímavé odpoledne. Etno odpoledne! Po „Cestách šamanů“ cestovaly z Afriky před Novou Guineu, Austrálii, daleké Grónsko a dlouhou Sibiř, přes Čínu až do Peru, aby se seznámily se zvyklostmi a tradicemi jednotlivých národů. Děti se účastnily šamanských rituálů. Poznaly chutě Inků. Odhalily zvířecí symboliku kmene Zulů. U Aboriginců získaly tajemné tetování (viz video). Zjistily, co znamená svátek Abullu u Arapešů. Poslechly  ...

 

Platby za školní družinu

(Autor příspěvku: Mgr. a Bc. Jiří Trunda   03.04.2017  Školní družina  Vse)

Vážení rodiče, připomínáme, že termín pro doplacení celé úhrady za školní družinu za školní rok 2016/2017 je 10. června 2017. K tomuto datu by měly být na účet školy připsány všechny platby - tedy za školní družinu až do 30. 6. 2017. Děkujeme za spolupráci! Jiří Trunda

 

1.A se s Karlem těší na jaro

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   26.03.2017  Školní družina  1.A  Fotogalerie  )

Astronomické jaro již začalo, tak se i děti z 1.A rozhodly, že jej přivítají ve své třídě. Pár foteček ze setí osení s Karlem. Až vyraší, dáme zase vědět :) Krásné jarní dny Vám přejí koťata z 1.A

 

Setkání se šermíři

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   11.03.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Celá školní družina se ve středu 8. března vypravila Horskou ulicí nahoru na slovutný Karlov. V bývalém klášteře je přivítali členové skupiny scénického šermu Regius. Skupina v loňském roce oslavila 40 let svého trvání a jak nás přesvědčil odpolední program, bylo to nesmírně zajímavých 40 let. Jak nás o tom přesvědčil zakládající umělecký vedoucí pan Václav Luks, který nás k velké radosti všech provedl expozicí. Ukázal nám, jak se členové Regia podíleli na natáčení mnoha filmů, například pohádky ...

 

Leden a únor ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   07.03.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Lidová pranostika říká: Březen, za kamna vlezem. Letos zatím neplatí a hodně času trávíme na hřišti. Ale ani v lednu a únoru jsme za kamny nelenošili. Podívejte se na naše pravidelná aktivní odpoledne ve školní družině.

 

Šikana není hra

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   07.03.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 22. února zavítali prvňáci a druháci ze školní družiny do Muzea Policie ČR, kde zhlédli pořad, během kterého se dozvěděli, že šikana není hra.

 

Družinový Valentýn

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   20.02.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Družinový Valentýnský karneval se konal ve středu 15. února. Otevřený byl pro všechna oddělení školní družiny, a tak se v tělocvičně sešla rozmanitá školní strašidla. V duchu masopustní tradice čekaly na všechny děti soutěže a také se tančilo. A strašilo.

 

Úhrada za školní družinu

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   20.02.2017  Školní družina  Vse)

Vážení rodiče a zákonní zástupci, pokud vaše dítě navštěvuje školní družinu, prosíme o včasné zaplacení jarní splátky. Počítáme od ledna do června 6 krát 250 Kč, což činí 1.500 Kč. Účet: 3885369/0800 VS:47610425 Do poznámky - vzkazu: JMÉNO DÍTĚTE Děkujeme.

 

Papír 100x jinak

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   27.01.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 25. ledna se děti ze 3. – 5. tříd školní družiny zúčastnily akce v Domu dětí a mládeže Prahy 2 ve Slezské ulici. Jednalo se o tvořivé odpoledne PAPÍR 100x JINAK. Nejen že se skládalo, stříhalo, malovalo a lepilo, ale také se závodilo. Do toho!!! Vše se týkalo papíru a mnozí se divili, co s papírem dovedou, když mají šikovné ruce a otevřenou mysl. A za odměnu byla lízátka, také tvořivá – obarvila nám jazyk. Děkujeme přátelům DDM za skvělé odpoledne.

 

Školní družina bobujeme

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   13.01.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Když napadne sníh, vyrazíme na saních, vyšehradskou skálu spolu na bobech zdoláme dolu!

 

Poprvé (opět) na Vyšehradě

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   06.01.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Poprvé v novém roce 2017 jsme s družinou vyrazili na náš slovutný Vyšehrad. Nejprve si spojená družina ze 4. a 5. třídy hrála nové deskové hry, ale když už nás brněly nohy a ruce, rozhodli jsme se, že se projdeme – a také trochu vzděláme. Na Vyšehradě jsme nejprve zhlédli výstavu „Vyšehrad za doby Karla IV.“, což je jen fragment úspěšné expozice „Šifra Otce vlasti“. Po té si děti zařádily na dřevěném slovanském hradišti. Zima je velká, jenže nám chybí sníh. Kéž bychom mohli vyrazit na Vyšehr ...

 

Čertovská pohádka

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   22.12.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

V pondělí 19. prosince zahrály děti školní družiny z 1. A se svým vychovatelem Kájou pro rodiče „Čertovskou pohádku, aneb Jak se čerti naučili zpívat“. Jejich představení vznikalo průběžně pomocí vlastní invence a improvizace. Pohádka sklidila veliký ohlas, a tak ji děti zahrály nejen v úterý odpoledne pro 3. a 5. třídy, ale i ve středu ještě pro celou školní družinu. Byla jsem velice překvapena, jaké divadelní hvězdy nám ve škole vyrůstají! Znovu na dálku tleskám… Krásné Vánoce.

 

Čertovská třída chystá vystoupení pro rodiče

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   16.12.2016  Školní družina  1.A  Fotogalerie  )

Milí rodiče, jsme čertíci a čertice z 1.A a jen a jen pro Vás připravujeme čertovsky pěkné divadýlko pod vedením samotného pekelníka, Belzebuba Karla. Malá ochutnávka, abyste věděli, že máte určitě přijít!

 

Středa 14. prosince

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   13.12.2016  Školní družina  Vse)

Vážení rodiče, ve středu 14. prosince končí provoz školní družiny v 16 hodin. Po 16. hodině odcházíme všichni na adventní koncert na Vyšehrad. Děkujeme za pochopení.

 

Zážitková cesta do pekla

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   08.12.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu se děti ze školní družiny mohly v doprovodu andělů vydat do pekla. Kdo nezlobil a splnil všechny úkoly, ten se nebál. Blebleble! P.S. Oznamujeme sdružení rodičů, že po letošní pekelné cestě klesl počet žáků ve školní družině. Ale máme tu pytle s bramborami a s uhlím. Huhly, huhly!

 

Zpráva z 23. listopadu

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   30.11.2016  Školní družina  Vse)

Posledním velkým dnem plným akcí v měsíci listopadu byla středa 23. Děti z prvních tříd navštívily výstavu ke 40. výročí založení skupiny scénického šermu Regius v Muzeu Policie ČR s názvem Jejich druhým řemeslem je souboj. Druháci a třeťáci vyšli na kopec do Stanice přírodovědců DDM v Lublaňské ulici. Prožili zde odpoledne na téma Ekologie. Čtvrťáci a páťáci zhlédli v DDM ve Slezské ulici představení Divadla pod čepicí pořad o finanční gramotnosti.

 

Listopad ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   30.11.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Měsíc listopad byl ve školní družině plný nejrůznějších činností. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak jsme dlabali dýně, připravovali dárky na adventní trhy, chystali jsme se na Mikuláše, skládali jsme, stavěli a i jinak dováděli.

 

Družinové drumbeny

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   14.11.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 9. listopadu zavítal do tělocvičny projekt Pohyb s drumbeny. Naši družinoví prvňáci a druháci se dostali rychle do rytmu.

 

Vítězná Jana

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   04.11.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Jak jsme Vás již informovali, žáci ze školní družiny, pod odborným vedením Hany Zapadlové, se účastnili výtvarné soutěže "Venkov, můj kamarád", kterou organizoval Ústav zemědělské ekonomiky a informatiky v Praze. Nyní již víme, že jako nejlepší práci vybrala odborná porota obrázek naší žákyně Jany Pravdové ze 3. A. Máme velikou radost a gratulujeme. Pokud si chcete Janin obrázek, jakož i další díla našich malých umělců prohlédnout, navštivte knihovnu A. Švehly ve Slezské ulici č. 7. Do konce lis ...

 

Školní družina v říjnu

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   31.10.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

V měsíci říjnu jsme v jednotlivých odděleních školní družiny vybarvovali kulisy pro divadélko dětí z družiny 1. A. Dále jsme stavěli stavby z našich oblíbených dřevěných kostek, zasazovali jsme omláďky pelargonií. Také jsme tvořili podzimní výzdobu, pletli na prstech a zašívali polštářky plněné kaštany. A ještě jsme pracovali na kolážích s návody na léčivé čaje. Samozřejmě jsme dlabali dýni a… No prostě jsme se nenudili!

 

Haloween s DDM

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   20.10.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Žáci 3. tříd vyrazili se školní družinou do Domu dětí a mládeže na Vinohradech, neb se v tamějších prostorách konal velký haloweenský rej strašidel, ježibab a nestvůr. Naši žáci rychle zapadli do děsuplného kolektivu a náramně se bavili. Třeba se pobavíte i doma u našich fotografií.

 

Vystavujeme!

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   20.10.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Vážení rodiče, pokud chcete navštívit výstavu našich dětských prací z výtvarné soutěže VENKOV – MŮJ KAMARÁD. Práce jsou vystaveny ve studovně Knihovny Antonína Švehly v Domě zemědělské osvěty ve Slezské ulici č. 7 (nad náměstím Míru). Byli jsme se na sebe podívat a potěšilo nás, kolik našich výtvorů porota soutěže vybrala! Výstavu můžete zhlédnout do 30. listopadu 2016.

 

Den stromů

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.10.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 12. října jsme si připomněli DEN STROMŮ. Žáci 4. a 5. tříd ze školní družiny zašli do Stanice přírodovědců DDM v Lublaňské ulici. Vyzkoušeli si určování stromů podle listů a kůry a určování stáří stromů dle letokruhů. Prozkoumali mechy pod mikroskopem a určovali plody a šišky lesních dřevin. Pomocí keltského stromového kalendáře si každý spojil své datum s daným stromem. Na závěr se všichni potěšili s místními zvířátky.

 

1. A v divadle muzea policie

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   12.10.2016  Školní družina  1.A  Fotogalerie  )

Zdravíme maminky, tatínky, babičky, dědečky... a hlásíme, že jsme si dnes užili báječné odpoledne! Vyrazili jsme s Karlem v rámci školní družiny za tetou Bertou a byli svědky, jak na jejím zastaralém, neopravovaném kole nezodpovědný cyklista způsobil několik přestupků a dokonce nehodu. Ještě že jsme tam byli! Naučili jsme ho dopravní značky a předpisy, pomohli mu správně vybavit kolo a přemluvili jej, ať vždy na kolo nosí helmu! Akce se účastnili i žáci ze tříd 1. B, 2. A a 2. B.

 

Venkov, můj kamarád

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   06.10.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Děti ze školní družiny malovaly obrázky na téma „Venkov, můj kamarád“ pro výtvarnou soutěž, jejímž organizátorem je Ústav zemědělské ekonomiky a informatiky. Pokochejte se naším pohledem na venkov ve fotogalerii.

 

Den dopravní výchovy

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   22.09.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 21. září se děti z několika oddělení školní družiny zúčastnily programu Muzea Policie ČR s názvem "Den dopravní výchovy". Naši malí prvňáčci zhlédli divadelní představení "Pohádkový semafor". Představení se jim líbilo a podle slov vychovatelů byli nejvzornějšími diváky z celého hlediště, za což je moc chválím! Starší spolužáci ze 4. a 5. tříd si vyzkoušeli znalost dopravních pravidel, zajezdili si na kolech a koloběžkách ve ztížených terénních podmínkách a na dopravním hřišti.

 

Den fascinace rostlinami

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   19.05.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Družinoví žáci druhých až pátých tříd zavítali ve středu 18. května do Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK, neboť se zde konal Den fascinace rostlinami. Děti navštívily jednotlivé stany, pozorovaly mikrosvět rostlin pomocí mikroskopů, vyslechly si přednášku o orchidejích a na závěr se vydaly za objeviteli koření. Pomocí pracovních listů se ponořily do světa vůní pepřovníku, vanilky, nebo třeba kávovníku.

 

Pohádkový les

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   19.05.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 18. května se prvňáci ze školní družiny vydali zachránit Červenou karkulku. V Riegerových sadech pořádal Dům dětí a mládeže Prahy 2 dobrodružnou hru. Děti dostaly listinu a vydaly se na cestu – měly splnit osm úkolů, aby zachránily Karkulku, které vlk sežral koláče z košíku. Děti putovaly od jedné pohádkové postavy ke druhé, získávaly razítka a na závěr vyrobily koláček pro Karkulčinu babičku. A tím ji zachránily. Vše dobře dopadlo.

 

Družinový Vyšehrad

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   13.05.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Slunné jarní dny vylákaly děti ze školní družiny nahoru na kopec. Vyšehradská hřiště a travnaté plochy patřily našim hrám!

 

Prvňáci u plazů

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   10.05.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 4. května vyšli prvňáci ze školní družiny nahoru na Vinohrady do Přírodovědecké stanice DDM, aby se seznámili s plazy. Pokud jste viděli pohádku Na vlásku, tak se Locika mazlila s chameleónem - přesně jako naše děti!

 

Čarodějnický rej

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   28.04.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

I když bude svátek čarodějnic až v sobotu, družina se již ve středu vydala do DDM ve Slezské ulici, kde předčasně probíhal čarodějnický rej. Sletělo se mnoho čarodějnic, čarodějů, netopýrů a jiné havěti, přiběhli pavouci i černí potkani a vše dohromady řádilo, soutěžilo a veselilo se. Kuří oko a dračí hnát, hrstka komářího sádla - to byla juchanice!

 

Den Země s DDM

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   25.04.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 20. dubna dorazily děti z 2. - 5. tříd školní družiny do stanice přírodovědců v Lublaňské ulici, kde ve spolupráci s přáteli z DDM v Praze 2 proběhl program připomínající celosvětový Den Země. Děti dostaly pracovní listy, do kterých doplňovaly písmenka, získaná na různých stanovištích s úkoly. Mimo jiné na ně čekala skládka, na které děti musely roztřídit odpad.

 

Vyšehradské hry s DDM

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   14.04.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 13. dubna vyběhli žáci ze školní družiny do areálu Vyšehradu. U Starého purkrabství probíhaly zábavné soutěže pod taktovkou Stanice techniků při DDM pro Prahu 2. Slunečné odpoledne nám pomohlo vytvořit přátelskou a přitom soutěživou atmosféru.

 

Školní družina se chystá na jaro

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   14.04.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Podívejte, jak se žáci ze školní družiny chystali na jaro – viz fotogalerie. Máme teď školu krásnější a děti spokojenější.

 

Pomlázky v družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   21.03.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Děti ze školní družiny, které v pondělí odpoledne nebyly na zájmových kroužcích, měly možnost naučit se plést pomlázku. Akce proběhla tradičně pod odborným dohledem pomlázkových mistrů z řad Městské policie Praha 2.

 

Zábavné kouzelnické odpoledne

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.03.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

V tělocvičně se za mocného rachotu ve středu po poledni zjevil kouzelnický mistr Francesco se svou asistentkou Otuší. K radosti družinových dětí oživil nafukovacího slona Bimba a představil chodící žížalu. Dále předvedl několik kouzelnických triků a akrobacii s obručemi. Dále měl v rukávu připravena kouzla a soutěže pro děti. Nechal zahrát černé divadlo a rozezvučel kouzelnou kapelu. Jednou větou: Všichni jsme si odpoledne náramně užili.

 

Poplatek za družinu

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   14.03.2016  Školní družina  Vse)

Vážení rodiče, prosíme, pokud jste tak ještě neučinili, abyste co nejdříve - do 31. března - zaplatili za školní družinu. Od ledna máme stále 50 pohledávek. Děkujeme.

 

Maškarní rej v DDM Prahy 2

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   25.02.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Děti ze školní družiny (třídy 2. A, 3., 4. a 5.) si na zábavním maškarním odpoledni v DDM Prahy 2 užily létání na koštěti, dále žonglovaly, roztáčely talíře, skákaly v hradu, vyráběly taštičky na bonbony z papíru, závodily v nafukování a tvarování balónků, tančily a házely na cíl. K podobné taškařici patří i malování na obličej a doplňovačky u Bílé paní. Cestu domů provázelo občasné lupnutí balónku. To ale nikomu radost nezkazilo.

 

Valentinské řádění

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   12.02.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 10. února jsme malinko předčasně vyhlásili valentinské družinové řádění - a nejen pro zamilované. V tělocvičně školy se sešlo mnoho princezen, čarodějnic, superhrdinů, postav ze Star Wars, jeden výpravčí, voják a několik strašidel a zvířátek, čertů i pirátů. Dokonce mezi nás přijela maska - auto. Tančilo se, zpívalo, soutěžilo a dovádělo. Se svým číslem přišla i Pája a klaun Filip ze sedmičky. Nikdo neseděl, všichni byli v pohybu, nebo cosi tvořili. Hurá! Krásného nedělního Valentýna!

 

Leden ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   05.02.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Vážení rodiče a přátelé školy, podívejte se do fotogalerie. Uvidíte, jak nám podstrojují paní kuchařky. Také se podívejte, jak děti pomáhaly s přípravou kulis na zápis. Všimněte si zajímavé dvojice fotografií, které ukazují, jak má vypadat správně uklizená družinová šatna (stav je po ranní a večerní družině) a jak vypadá realita z průběhu dne, kdy si děti běhají pro vše, co si v šatně zapomněly, nebo když odchází domů. Musíme pochválit děti za malování meluzín a psaní meluzínovských textů. T ...

 

Školní družina mezi ještěry

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   01.02.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 27. ledna vyrazili družinoví žáci ze 3., 4. a 5. tříd do nedalekého Chlupáčova muzea na Přírodovědecké fakultě UK. Pod odborným výkladem a dohledem si prošli cestu, která mapovala vznik a vývoj Země.

 

Bobování se ŠD

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   13.01.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 6. ledna si družinové děti počíhaly na čerstvý příděl sněhu. Vzaly boby a vyrazily na Vyšehrad. Jupííí! Na sněhu je príma!

 

Prosinec ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.12.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Od podzimu do prosince docházely do naší družiny dvě studentky na praxi. Podílely se mimo jiné na našich hrách, nebo na tvořivých dílnách. Děti chodily do parku a na hřiště, zpívaly koledy, vyráběly betlémy, přáníčka i vizitky k dárkům. V adventním období také zhlédly několik pohádek. Skoro všichni si prošli mikulášskou cestu. Básničku o čertech složil Mosik.

 

Mikulášská ve školní družině.

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   03.12.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Pro zájemce z družinových dětí byla připravena Mikulášská cesta.

 

Dárečky u družiny a z družiny

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   01.12.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Během adventních trhů byl otevřen i adventní krámek s drobnými dárky. Mnoho z dárků připravily děti ze školní družiny. U družiny také stojí rozsvícený stromek. Vše kolem družiny je tedy adventní.

 

Mikulášská cesta

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   30.11.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Milé žákyně a milí žáci ze školní družiny! Kdo se bude chtít zúčastnit naší Mikulášské cesty, přijďte ve středu 2. prosince do školy. Odpoledne se vydáme na cestu - ale nezapomeňte na básničku! Více informací naleznete v příloze.

 

Antidepka

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   24.11.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

V pátek 20. listopadu si družinové děti ze 3., 4. a 5. třídy zašly do DDM ve Slezské ulici na divadelní festival Antidepka. Představily se dramatické kroužky DDM. Zhlédli jsme představení - pohádkový příběh Zvířátka a loupežníci a pásmo zábavných anekdot. Domů jsme šli s dobrou náladou.

 

Prvňáci v minizoo

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   13.11.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 11. 11. přišla na řadu i družinová 1. A. Děti zavítaly do Stanice přírodovědců v Lublaňské ulici. Ze zdejších zvířátek měli velikou radost. Dle fotografie lze soudit, že například králík měl z dětí také radost.

 

Pátek v dračím doupěti

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   10.11.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

V pátek 6. listopadu se družinové děti ze tříd 1. A, 2. A a 2. B zúčastnily zábavného odpoledne v DDM Praha 2, které se neslo ve znamení pohádkových a papírových draků. Pátek v dračím doupěti byl plný činností ve výtvarných dílnách a mnoha dalších zážitkových aktivit. Aby děti vysvobodily princeznu, kterou unesl drak, musely uplatnit svou odvahu, šikovnost i kreativitu. Za splnění úkolů dostali všichni od královny sladkou odměnu.

 

Aktuální řád školní družiny

(Autor příspěvku: Mgr. a Bc. Jiří Trunda   04.11.2015  Školní družina  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Aktuální řád školní družiny naleznete v příloze.

 

Říjen ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   03.11.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Čím se bavily děti ve školní družině v měsíci říjnu? Naši družinoví žáci vyráběli středověké hrady (k celoškolnímu projektu Karel IV.), zrenovovali židli, skládali složité stavby ze stavebnic, vyráběli lucerničky ze zavařovacích sklenic, malovali podzimní stromy a tvořili strašidla z papíru. Na některé aktivity se můžete podívat ve fotogalerii.

 

Druháci a kolo tety Berty

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   27.10.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 21. října vyšli druháci ze školní družiny do Muzea Policie ČR, aby se přiučili, jak se správně pohybovat v dopravě. Program se jmenoval Kolo tety Berty. Všem se v muzeu moc líbilo.

 

Haloweenská družina

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   27.10.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Baf! Huúúúůůůů! ! Pokud se nebojíš, patříš mezi žáky 4. a 5. tříd, kteří vyrazili ve středu 21. října po hrůzostrašné stezce. Huííí! Kammm? Do haloweenské sešlosti v DDM ve Slezské ulici. Baf! Velký chlupatý pavouk vysoký tři metry a 14 centimetrů (já jsem ho změřila) číhal za rohem! Nebáli jsme se! V šeru čarodějného párty tančili a soutěžili jsme s dalšími bytostmi ze záhrobí. Jujky! Děsu děs! Nebojácně jsme v hrozivých končinách strávili odpoledne. Baf! A vrátili jsme se zpěttttt.

 

Na vernisáži

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   20.10.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Školní družina přijala pozvání akademické malířky Kamily Šilhánové z DDM Prahy 2 (do jejíchž kroužků některé naše děti chodí) a vypravila delegaci do kavárny Takavárny, kde se konala slavnostní vernisáž. Zajímavé práce žáky zaujaly. Budete-li mít během podzimních prázdnin volný čas, doporučujeme návštěvu Vyšehradu – ohřát se můžete zajít právě do Takavárny.

 

Tvé tělo, Tvůj hrad!

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   16.10.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Družinové třídy 1. A a B spolu s 2. B navštívily v Muzeu Policie ČR divadelní představení "Tvé tělo, Tvůj hrad", které bylo zaměřeno na prevenci nežádoucích jevů. V příběhu se princezna buď přejídala, nebo naopak hubla, než pochopila zásady zdravé výživy. Princ pro změnu vypil a snědl obsah neznámých lahviček a skleniček, takže se málem otrávil a opil. Na maketě hradu děti viděly, jak se ucpávají cévy a zanáší plíce dehtem. Naštěstí hodný kašpárek všechny zachránil a příběh dobře dopadl.

 

Družinové cesty 2. B

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   13.10.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Aby naše mozaika středečních cest za dobrodružstvím byla kompletní, zveřejňujeme fotografie družinových žákyní a žáků z 2. B. Podívejte se znovu se žáky na jarmark neziskovek a do minizoo v Lublaňské ulici.

 

Další skupiny ŠD v minizoo

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   08.10.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Školní družinové skupiny dětí z 2. B, 3. B a z 5. třídy si v krásném podzimním odpoledni vyšly nahoru na Vinohrady do minizoo Děti si osahaly hebkost srstí, jemnou hrubost kůží a chladivou vlhkost noh. Koho všeho? Prosím, podívejte se.

 

Děti z družiny otestovaly kin-ball

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   02.10.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve čtvrtek 1. října se v prostorách Vyšehradu konal turnaj v kin-ballu, což je týmová hra s lehkým balonem o průměru 122 cm. Díky nabídce organizátorů se turnaje mohly účastnit i naše děti ze školní družiny. Protože se nikdo z nich s tímto sportem ještě nesetkal, byla připravena ochutnávka: po vysvětlení pravidel si děti osahaly velký míč v několika hrách, řekněme na rovinu – v oficiálním kin-ballovém tréninku. Na závěr si děti i zafandily. Cestou dolů do školy na ně čekalo sladké překvapení. J ...

 

Středa 20. září ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   02.10.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Tradiční družinové středeční odpoledne bylo tentokrát nabité rozmanitým programem. První třídy se vydaly k Hladové zdi na Petříně. Prozkoumaly tuto památku z doby Karla IV. a vyzkoušely i místní hřiště. 3. A a čtvrťáci se vypravili do minizoo v Lublaňské ulici. Druhé třídy a 3. B si zasoutěžily a zaskotačily na Jarmarku neziskových organizací v DDM Prahy 2 ve Slezské ulici. Více se dozvíte v naší fotogalerii.

 

Středeční odpoledne v odděleních školní družiny

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   24.09.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 23. září odpadla z důvodu rozmaru počasí tradiční vycházka. Děti v družině však nelenošily. Malovaly podmořský svět, skládaly domino, soutěžily ve štafetových hrách, vyráběly hrady, tvořily komiks. Malí prvňáčci si hráli společně v tělocvičně. Zkrátka a dobře: středa patřila nám!

 

Kolo tety Berty a prvňáci

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.09.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Družinoví prvňáci vyrazili ve středu 16. září nahoru na Karlov do sálu Muzea Policie ČR na pořad o bezpečnosti silničního provozu Kolo tety Berty. Šli jsme bezpečně - v reflexních vestách. Sluší nám!

 

Družina v botanické zahradě

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.09.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Děti ze školní družiny ze třídy 3. B, 4. a 5. navštívily ve středu 16. září skleníky botanické zahrady na Slupi. Díky ochotě paní Kindlové jsme se mohli kochat nejen krásami kvetoucí flory, ale mohli jsme obdivovat i floru vodní. A nejen ji – chovatelé drobné zvěře představili na výstavě dikobraza, poloopičky a papoušky, kteří se s námi zdravili. Návštěvu prostorů výstavy a celé botanické zahrady vřele doporučujeme. A jen tak mimochodem – víte, že pepřovník se ve volné přírodě vyskytuje nejen ...

 

První procházka prvňáků do botanické zahrady

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   12.09.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Školní družina má v okolí školy několik míst, kam se děti rády vrací. Naši malí prvňáčci ve středu 9. září poprvé okusili, jaké nádhery ukrývá botanická zahrada na Albertově. Zároveň poznali, že v družině je možné si hrát a přitom se trochu učit.

 

Školní družina v úterý

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   28.06.2015  Školní družina  Vse)

Vážení rodiče, připomínáme, že poslední den školy, v úterý 30. června, je školní družina otevřena do 16 hodin. Přejeme Vám příjemné dovolené a prázdniny.

 

Družinové Vyšehraní

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   21.05.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Děti z 1. a 2. třídy školní družiny se zúčastnily interaktivního divadelního představení studentek posledního ročníku DAMU. Studentky ztvárnily eskymácký příběh nazvaný O chlapci, který lidem zachránil slunce. Příběh měl svůj rytmus a spád. Takže se děti zapojily do děje, čichaly, pociťovaly, poslouchaly, skrývaly se a smály se, či jinak bavily. No prostě paráda! Děkujeme týmu z Vyšehraní.

 

Družina na kolech

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.05.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

V pátek 15. května organizoval Dům dětí a mládeže Prahy 2 v areálu Muzea Policie ČR program v rámci prevence bezpečnosti na silnicích s názvem „Děti na kolech“. Červená znamená stůj! Každý z účastníků dostal kartu, se kterou obcházel jednotlivá stanoviště: dopravní hřiště, automobilové závody na trenažéru, jízdu zručnosti, řízení auta na dálkové ovládání, šlapadla, skákací hrad a dopravní test. Zelená znamená jdi, nebo jeď! Za splnění úkolů čekaly drobné odměny. Jedu-li na kole po veřejné  ...

 

Družina na "Jarní výstavě"

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   11.05.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 6. května navštívili žáci 1. a 2. tříd se školní družinou "Jarní výstavu" Evy Erbsové. Výstava se konala ve výstavní síni Emauzského opatství. Autorka se představila olejomalbami, na nichž představila krásu botanické zahrady. Dále představila malbu na sklo a pečetě vyryté do vosku. Cestou zpět si děti zaskotačily na dětském hřišti na Výtoni.

 

Voňavá procházka Na Slupi

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   06.05.2015  Školní družina  Vse)

Dnes jsme se (přes prvotní nesouhlas dětí) vypravili do kvetoucí botanické zahrady, kde jsme si mimo jiné povídali i o nádherném exempláři jinanu dvoulaločného, Ginkgo biloba Praga, jejíž stáří se odhaduje na přibližně 130 let. Pochází z původní botanické zahrady na Smíchově, krerá byla přestěhována v roce 1890, kvůli stavbě Jiráskova mostu), právě Na Slupi. Jinan obecně je velmi populární strom, který patří zřejmě k nejstarším na planetě. Představte si, že tu byl již před 180 milióny let … Dík ...

 

Čarodějnická družina

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   29.04.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 29. dubna se v předvečer svátku čarodějnic děti ze školní družiny, třídy 1. A a B, 2. B, vydaly do Domu dětí a mládeže Prahy 2 ve Slezské ulici. V tělocvičně a na hřišti na ně čekalo čarodějnické řádění. Děti se účastnily věštění budoucnosti (juj), vyráběly pavouky (brrr), degustovaly čarodějnické lektvary (mňam) a nechaly si od zkušenějších čarodějnic namalovat obličej a ruce kouzelnickými symboly (bububu)! V průběhu rejdění se děti účastnily čarodějnických soutěží (hurá), např.: neto ...

 

Kašpárkovy čertoviny

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   26.04.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 22. dubna navštívily 1. a 2. třídy ze školní družiny pohádkové divadelní představení v DDM Slezská s názvem „Kašpárkovy čertoviny“. V divadelní hře šlo o to, jak nepřející kašpárkův soused chtěl kašpárka poslat do pekla, ale na konec ho čert odnesl sám. A tak došlo na přísloví: Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá!

 

První pomoc není věda

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   22.04.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Díky znalostem první pomoci získaným od Českého červeného kříže v muzeu Policie možná někdy zachráníme život. Je důležité vědět, jak si počínat, než přijede záchranná služba. Vyzkoušeli jsme si to na vlastní kůži.

 

V botanické zahradě

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   15.04.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Dnes se na obloze rozzářilo jarní slunce. Přes okna nás zašimralo na nosíkách, a tak druháci ze školní družiny se vydali kochat rozkvetlou a vonící květenou do Botanické zahrady Na Slupi. Děti si s sebou vzaly pracovní listy, které připravila paní vychovatelka, aby jim pomohla hledat ty správné byliny a květiny, rozkvetlé keře i stromy. Podívejte se také například na překrásné magnolie! Zpět si děti kromě vyplněných listů přinesly i vrbové proutky, se kterými budou v dalších dnech pracovat.

 

Pomlázková družina

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   07.04.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 31. března proběhla tradiční akce školní družiny a Městské policie Praha. Spolu s příslušníky oddělení Praha 2 se do pomlázek vpletli naši druháci.

 

Výzva k uhrazení poplatku za školní družinu

(Autor příspěvku: Mgr. a Bc. Jiří Trunda   30.03.2015  Školní družina  Vse)

Vážení rodiče, zkontrolujte, prosím, zda jste provedli úhradu za školní družinu. V tuto chvíli postrádáme platbu za 56 žáků. Termín k úhradě stanovuji na 10. dubna. Pokud do této doby nebude provedena úhrada za školní družinu, případně s námi nebude komunikován důvod neuhrazení platby, budou žáci, za něž úhrada nebude provedena, počínaje dnem 13. dubna 2015 vyřazeni ze školní družiny. Vychovatelky jednotlivých oddělení byly dnes pověřeny tím, aby naposledy (již jsme rozesílali doporučené dopi ...

 

Divadlo

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   26.03.2015  Školní družina  Vse)

DIVADLO, příspěvek Jakuba Ečera 3. 4. a 5. třída byly v divadle, bylo to 25.3.2015. Představení se jmenovalo Dobré divadlo. Začalo to tak. Že se objevili dva skřítci, a ti vypravovali o království dobra a království zla. Na začátku o králi, kterého zavraždil čert (ďábel) a potom donutil královnu podepsat smlouvu. Princezna šla za čarobábama. Tam princezna zjistila, jak má zachránit království dobra před zlem. Znělo to přibližně takhle : Jdi do království zla a najdi kluka, který s tebou půjde d ...

 

Družina v divadle

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   21.03.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 18. března se družinoví žáci z prvních a druhých tříd účastnili divadelního představení souboru Lokvar: Malá mořská víla. Představení v divadle Celetná bylo součástí akce Přehlídka ke Světovému dni divadla pro děti a mládež. Cestou zpět jsme se zastavili na jarních trzích na Staroměstském náměstí.

 

Leden a únor ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   06.03.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Protože jsme marně čekali na přívaly sněhu, abychom stejně jako v uplynulých letech mohli chodit bobovat, věnovali jsme se pracovním a výtvarným činnostem v teple školy. Na fotografiích si můžete prohlédnout, jak děti ze školní družiny pomáhají připravit zápis do prvních tříd, jak vytváří papírové království, jak si hrají v domečcích a tak dále.

 

Velká policejní pohádka v Muzeu Policie ČR

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   06.03.2015  Školní družina  Vse)

Ve středu 4. března si žáci prvních a druhých tříd ze školní družiny vyšli na Karlov do sálu Muzea Policie ČR. Pro daný den bylo přichystáno filmové představení „Velká policejní pohádka“. Po skončení všichni využili poznatky z pohádky a snadno vyplnili pracovní listy.

 

Popeleční středa, hodina po poledni

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   05.03.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Školní družina 3.-5.třídy byla na MČ Praha 2, nám. Míru na výstavě u příležitosti výročí bombových náletů na Prahu uskutečněných 14.února 1945. Výstava připomíná zážitky obyvatel městské části Praha 2 na to, co dělali hodinu po poledni na Popeleční středu posledního roku druhé světové války...

 

RC modely ve škole

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   20.02.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Dne 19. února se žáci 3. tříd ze školní družiny účastnili ukázkového odpoledne Stanice techniků na Vyšehradě. V prostorách školního podkroví technici připravili několik soutěžních drah. Především kluci si vyzkoušeli, jaké to je létat s modely vrtulníků a jezdit s mini RC modely. Nebylo to vůbec jednoduché, udržet si tempo, rychlost a přitom správně zatáčet.

 

Družina se setkala s princeznou se zlatou hvězdou

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.02.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

První a druhé třídy školní družiny zavítaly ve středu 18. února do DDM Prahy 2 ve Slezské ulici na divadelní představení „Princezna se zlatou hvězdou“. Klasická pohádka B. Němcové děti zaujala, děti spontánně reagovaly na výstupy herců, smály se a radovaly. Proto nadšeně přijaly, že se po skončení divadla mohou vyfotografovat s účinkujícími.

 

Devatero družinových pohádek

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   06.02.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Celá školní družina navštívila ve středu 6. února interaktivní výstavu DEVATERO POHÁDEK Karla Čapka v Muzeu Policie ČR. Děti plnily u jednotlivých pohádek různé úkoly. U Velké policejní pohádky procvičovaly svou paměť, u Vodnické lovily rybičky. V Pošťácké pohádce skládaly obálky a čepice z papíru, u Doktorské pohádky určovaly správné předměty, zatímco u Ptačí pohádky určovaly ptáčky začínající souhláskou s-. Dále děti házely kroužky, oblékaly si šaty princezen a čarodějů, ukrývaly se ve zlodějs ...

 

Karneval ve školní družině pro žáky 1. a 2. tříd

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   30.01.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Nejprve jsme se všichni namaskovali, abychom vůbec mohli vstoupit na taneční parket (parkety tělocvičny). Potom jsme počkali, až se sál rozezní hudbou a vběhli, vlétli, veskákali a veskotačili jsme dovnitř. Maškarní rej vypukl! Mezi tancem jsme plnili různé soutěžní úkoly, jako například: z papíru A5 jsme stříhali co možná nejdelší lano – lana jsme pak mezi sebou poměřili; ve dvojicích jsme během tance nesměli upustit balónek; pinkali jsme s balónky ve vzduchu atd. Ostatně, milý čtenáři, podíve ...

 

Papír 100x jinak

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   23.01.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Nejmladší žáčci naší školní družiny zamířili ve středu 21. ledna do DDM ve Slezské ulici. Konala se zde akce Papír 100x jinak. Naše děti střihaly, skládaly z papíru, po té si s papírem zasoutěžili. Ve fotogalerii najdete kromě záběrů z akce ofocený návod skládanky – takže si o víkendu, nebo během prázdnin můžete skládat i zasoutěžit doma v rodině.

 

Zimní štafetové hry

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   08.01.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Letošní zima nám neumožňuje oprášit boby a sáňky, a tak se musíme vyřádit ve školní tělocvičně. Družstva musela obíhat jednotlivá stanoviště na sněžnicích. Dále děti střílely do zimního domečku florbalkou, nebo se klouzaly na snowboardu. Akce se účastnili i mladší sourozenci – budoucí prvňáci. Po dvou hodinách pohybu následovala relaxace v klubovnách ŠD

 

Adventní koncert

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   15.12.2014  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Dobrý den, dříve než zveřejníme oficiální fotografie z adventního koncertu, zasíláme malou ochutnávku.

 

Adventní přání

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   12.12.2014  Školní družina  Vse)

Přejeme Vám krásné a pokud možno klidné prožití dalšího adventního víkendu. Děti 4. a 5.třídy.

 

Počet příspěvků: