Citát dne

Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.

Albert Einstein

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Školní družina

Důležité dokumenty školní družiny

Řád školní družiny

Žádost o vyřazení z ŠD

Žádost o zproštění úhrady za školní družinu


Školní družina v červnu

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   01.07.2019  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Vracíme se k červnovým aktivitám. Pokud jsme neřádili venku, tak jsme měli hodně práce i uvnitř školy.

 

Škola čar a kouzel

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   25.04.2019  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Haló, haló, všem čarodějnicím a čarodějům na vědomost se dává, že děti ze školní družiny 1., 2. a 3. A třídy byly přijaty do Školy čar a kouzel v Domečkovicích. Byly jim nabídnuty vědomosti a schopnosti, které předávali slovutní mágové a kouzelníci. Učební pomůcky si děti pořídily v Příčné ulici, kam byl přístup jen s vysvědčením, do kterého se zapisovala potvrzení o plnění čarodějných úkonů a dalších činností.

 

Jaro ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   25.04.2019  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Klikněte si do fotogalerie, abyste viděli, jak bylo na jaře ve školní družině živo. Děti tančily, stříhaly, lepily, modelovaly, hrály hru s O. Sekorou - stavěly mraveniště atd.

 

Jarní ekoden

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   11.04.2019  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 10. dubna navštívili druháci ze školní družiny Stanici přírodovědců v Lublaňské ulici. pro děti byly připraveny zajímavé aktivity s přírodovědnou tematikou. Následovala komentovaná prohlídka minizoo. A také bylo přichystáno jarní výtvarné tvoření.

 

Družina a pašeráci s ohroženými druhy

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   21.03.2019  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Žáci ze školní družiny se v Muzeu Policie ČR seznámili s problematikou obchodování s ohroženými druhy. Dozvěděli se o úmluvě CITES, proč je důležitá a jaká zvířata bojují o přežití. Měli příležitost vidět působivé exempláře zvířat z české i světové přírody a kuriózní předměty pocházející z exotických druhů zvířat. Unikátní předměty byly zajištěny v rámci kontrolní činnosti.

 

Workshop Záznam

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.03.2019  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Žáci 2. třídy školní družiny se zúčastnili workshopu v rámci výstavy polsko-české rodiny Šárovců s názvem Záznam. Děti si vytvořily amulety s použitím textilních odstřižků. Výstava Záznam spojuje portréty rodinných příslušníků s jejich starými rodinnými textiliemi. Jedná se opravdu o zajímavou výstavu.

 

Masopustní rej

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.03.2019  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

S fotografiemi se ještě vracíme k masopustnímu reji, který proběhl 27. února ve školní družině. Po tanci, přehlídce masek a tradičních "soutěžkách" byla připravena bohatá tombola.

 

Zima ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   28.02.2019  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Některá zvířátka se v zimě ponoří do zimního spánku. O naší družině to však neplatí! V zimních měsících jsme vyráběli skřítky. Starali jsme se o ptáčky, aby měli co zobat. Využili jsme školního dvora, když na něm neležel sníh. Navštívili jsme akce Domu dětí a mládeže Prahy 2, chystali jsme loutkové divadlo a dioráma. Se slečnou studentkou jsme vyzkoušeli několik nových her. A na konec jsme se pustili do valentýnských oslav a přípravy masopustního reje. Ale o něm příště…

 

První letošní bobování

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   11.02.2019  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Žáci školní družiny využili velkou nadílku sněhu, která dorazila v minulém týdnu, aby na bobech pokořili vyšehradskou stráň pod rotundou. To byla jízda!

 

Zimní tvoření

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   04.02.2019  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 30. ledna si žáci 2. třídy ze školní družiny si ve Stanici přírodovědců vyzkoušeli, jak se dá využít starý papír. Zrecyklovali a vyrobili si různá zvířátka. Podívejte se...

 

Družinoví prvňáci v minizoo

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   27.01.2019  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 23. ledna navštívili prvňáci ze školní družiny minizoo ve Stanici přírodovědců DDM Prahy 2. Jak je patrno z fotografií, nebáli, se hadů, myší, ani pavouků.

 

Pekelná cesta

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   06.12.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 5. prosince putovaly děti ze školní družiny do pekla, ale nejprve je čekal pekelný oběd. Všichni uměli básničku a prošli bezpečně dolů. Podle našich přepočtů vyšli všichni i nahoru. Neboli v pekle nikdo nezůstal.

 

Prosinec ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   06.12.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Prosincové činnosti ve družině směřovaly k adventnímu trhu. Děti vyráběly betlémy ze šišek a další drobnosti. Také se podílely na tvorbě vánočních ozdob na náš stromeček na náměstí Míru. Už jste ho viděli?

 

Středeční mikulášská cesta do pekla

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   04.12.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Haló, haló, milé družiňačky, milí družiňáci a milá družiňáčťata! Ve středu nás čeká mikulášská cesta do pekla. Už umíte básničku? A máte připraveno vše potřebné? Ve fotogalerii je básnička i návod. Čerti se na Vás těší!

 

Je to na houby

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   22.11.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 20. listopadu zavítala oddělení školní družiny 2. a 3. B do Domu přírodovědců DDM Prahy 2. Konal se tu program Je to na houby. A na houby to bylo, protože jsme nejprve viděli filmovou pohádku o houbách, pak jsem si povídali o houbových zajímavostech a rekordech a na konec jsme si vyrobili nadživotní modely hub. Jestli se pak v některé z rodin podávala k večeři i smaženice v nadživotní velikosti, to nám není známo.

 

Halloween v Domu dětí a mládeže Prahy 2

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   09.11.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 7. listopadu vyběhly děti ze školní družiny 1. a 2. třídy na vinohradský kopec, kde se v DDM Prahy 2 konala halloweenská oslava. V pekelné kuchyni se účastníci setkali s obří pavučinou, vyrobili si posmrtné foto, dále se tam setkali s hrůzostrašnými taškami, hyzdícím salónem. Mohli se projet v rakvi nebo sestřelili ducha. O kousek dál na ně čekaly useknuté prsty, hororové casino a na závěr zombieland! Pokud jsme se všichni spočítali, nikomu z nás prsty nechyběly a v pořádku jsme se vrá ...

 

Halloweenská diskotéka

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   02.11.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Bubububu! (Kdo se bojí nesmí číst tento příspěvek a rozklikávat fotogalerii!) Děti ze všech oddělení školní družiny (I ti nejmenší - huááááá!) se v převlecích za strašidla (Bojím, bojím!) a v maskách jako záhrobní bytosti (Ouvejs!), ježibaby, kostlivci (Help!), duchové a jiná "havěť" (Chramst!) sešly v tělocvičně. Zařádily si na Halloweenské diskotéce - húúúúúúúúúúúúúúú!

 

Ekoden

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   19.10.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 17. října se 3. - 5. třídy družiny účastnily Ekodne ve Stanici přírodovědců v Lublaňské ulici. Program byl ekorozmanitý: Ochutnávka bylinných a ovocných čajů za poslechu relaxační hudby. Výroba chobotniček z papíru. Co dělat, když najdeme ježka? Proč jsou včely důležité? Jak člověk ovlivňuje krajinu? Za jak dlouho se rozloží odpadky? Rozeznej hmatem přírodniny. Tím vším jsme prošli!

 

Den zvířat

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   15.10.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Žáci 2. třídy, 3. A a 4. A ze školní družiny oslavili 10. října Den zvířat. V prostorách Přírodovědné stanice DDM Praha 2 nejprve pozorovali zvířátka v minizoo. Potom soutěžili ve znalostech v přírodovědné hře "Riskuj". Na konec si vyrobili papírové obličejové masky.

 

Družina u pomníku M. Horákové

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   08.10.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 3. října využily děti z 2. B školní družiny odpolední vycházku k tomu, aby navštívily památník na Ztracence, který byl dva dny před tím slavnostně odhalen k uctění památky obětí dvou totalitních režimů. Symbolem utrpení mnoha jedinců i skupin je poprava JUDr. Milady Horákové. Vycházku jsme využili k prohlídce celé zahrady, kde jsme nasbírali suroviny pro pozdější výrobu pařezové chaloupky.

 

Družinové hlavolamy

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   20.09.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Žáci a žákyně ze školní družiny 4. B se vydali na Novoměstskou radnici. Zhlédli zde interaktivní výstavu hlavolamů. Jak je patrno z fotogalerie, pěkně si hlavu polámali a nalámali, než vše vyřešili.

 

Den dopravní výchovy s družinou

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   20.09.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 19. září se žáci a žákyně 2. třídy, 3. A a B, 4. B a 5. tříd ze školní družiny účastnili Dne dopravní výchovy v Muzeu Policie ČR na Karlově. Všichni si mohli vyzkoušet jízdu zručnosti, znalost dopravních značek, pohyb na dopravním hřišti, řešení dopravních situací i své znalosti zdravovědy. Teď již všichni umí poskytnout první pomoc.

 

Družinová vzpomínka na loňský školní rok

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   04.09.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Měsíc červen 2018 byl nesmírně bohatý na činnosti ve školní družině. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak jsme korálkovali. Vyšli jsme na Vyšehrad, kde jsme se zhlédli výstavu MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN. Mezi stromy jsme si zahráli na pikolu. Zkusili jsme psát nohama (ne nadarmo paní učitelka říká, že píšeme "levou zadní".). Když už nám to šlo, tak jsme nohama namalovali obrázky květin. Stavěli jsme z kostek - to stavíme neustále. jsme takoví malí stavitelé! Vyzkoušeli jsme si chůzi poslepu. S vod ...

 

Odpolední činnost na ozdravném pobytu 1. a 5 třídy

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   12.06.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Vážení rodiče a milí přátelé, zajímá Vás, co dělaly děti z 1. třídy a z 5. A po odpolednách na ozdravném pobytu? Zda všichni neleželi za pecí a nelouskali burské oříšky? Kdepak - oříšky jsme s sebou neměli, ale vzali jsme plno her a nápadů. Díky odvaze, šikovnosti a touze po dobrodružství u dětí se nám vše vydařilo.

 

Jaro ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   16.05.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Mezi naše tradiční jarní aktivity patřila výroba domečků s domácími mazlíčky, hry s kostkami a stavebnicemi. Samozřejmě jsme i vyrazili ven, na hřiště.

 

Zrušení akce v DDM Slezská, Praha 2

(Autor příspěvku: Ing. Bc. Kateřina Ipserová   16.05.2018  Školní družina  Vse)

Dnes 16.5.2018 je zrušena akce v DDM Slezská, Praha 2, které se měly zúčastnit děti ŠD. Rodiče si mohou vyzvednout děti po 16. hodině ze ŠD.

 

Čarodějnice v DDM

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   26.04.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

S blížícím se svátkem čarodějnic vzaly děti ve školní družině z 1., 2. A, 3. A a 4. B třídy košťata, někteří osedlali divoké obří pavouky, jiní naskočili na netopýry a vylétli na vinohradský kopec. Ve Slezské ulici v Domu dětí a mládeže Prahy 2 se konal slet čarodějnic a čarodějů. Adeptky a adepti do čarodějného roje si vyzkoušeli shazování kuželek, napsali tajné přání a ochutnali čarodějné nápoje. Odvážní si sáhli do sklenice s červy (pozor – nejíst) a pohladili krajtu. Pak se všichni pěkně z ...

 

Jarní ekoden

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   26.04.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 18. dubna vyběhli žáci 1. a 2. A třídy ze školní družiny na Vinohrady, kde se ve Stanici přírodovědců DDM Praha 2, konal ekoden. Děti si vyzkoušely aktivity a hry s ekologickou tematikou, poznali výrobky z recyklovaných materiálů.

 

Středa 4. dubna

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   09.04.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 4. dubna prozkoumaly děti z družiny 1. a 2. tříd, zda jsou na Folimance všechna hřiště v pořádku. Posíláme městské části zdvižený palec – vše je pro nás připraveno! Třeťáci a čtvrťáci se nechali nést na kulturní vlně. Zhlédli představení „Straka v říši Entropie“ v Divadle D1 v Záhřebské ulici.

 

Družina vítá jaro

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   22.03.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

V úterý po 17. hodině začalo jaro. A tak školní družina vyrazila hned ve středu na Vyšehrad, aby prvňáci a druháci zjistili, co vše již kvete. Svou cestu zakončili na slovanském hradišti.

 

Středa 14. března v družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   16.03.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 14. dubna vyšli družinoví žáci z 1. třídy a žáci z 2. tříd nahoru na Karlov. V Muzeu Policie ČR zhlédli divadelní představení Nemocnice u Bílé paní. V rámci divadla si zopakovali "desatero cyklisty", což se před začátkem cyklistické sezóny náramně hodilo. Jen aby už nesněžilo! Družiny 3. A a 4. B se podívaly do Stanice přírodovědců na Praze 2, kde probíhal Ethnoden. Žáci se vydali s doktorem Holubem do exotických krajů, jak můžete dohledat ve fotogalerii.

 

Dopravní výchova

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   01.03.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Prvňáci a druháci ze školní družiny vyrazili poslední únorový den do Muzea Policie ČR. Zhlédli zde představení Pohádkový semafor. Značky a pravidla silničního provozu si už pamatují!

 

Školní družina v lednu a únoru

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   01.03.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Během zimních měsíců jsme ve školní družině vyráběli koláže a šperky z korálků. Především kluci si hráli na architekty a stavěli vysoké stavby. Dále jsme zdobili sklenice na horký čaj. Nacvičovali jsme karetní hry a vytvářeli valentinská přáníčka. V družině bylo veselo.

 

Družinové rejdění v DDM Prahy 2

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   26.02.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 21. února se děti ze školní družiny účastnily pozdněvalentinského běsnění v našem oblíbeném Domu dětí a mládeže ve Slezské ulici. I když všichni rychle zapadli do divukrásného reje, nikdo nezmeškal odchod a všichni se vrátili zpět.

 

Valentinský bál

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   16.02.2018  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 14. února se ve školní družině konal Valentinský bál. Tančili jsme, závodili a soutěžili. Dobře jsme se měli.

 

Školní družina 17. ledna

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.01.2018  Školní družina  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení    Fotogalerie  )

Ve středu 17. ledna se družinoví žáci z 1. a 2. tříd vydali do Domu dětí a mládeže ve Slezské ulici. Čekal na ně program "Papír 100x jinak". Žáci soutěžili, skládlai, házeli šipkami, stavěli věže, dozvěděli se informace o třídění odpadu a zkusili si i embosování. Družina 3. a 4. tříd pro změnu zavítala do Muzea Policie ČR. Během programu "Tajná dvojka A + B" se za pomoci promítání a pracovních listů se seznámili s autory detektivních příběhů.

 

Prosinec ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   22.12.2017  Školní družina  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení    Fotogalerie  )

Přinášíme čertovské ohlédnutí za družinou v 1. třídě.

 

Středa 22. listopadu plná akcí

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   27.11.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 22. listopadu zavítala do školy paní Daičová z nedalekého ateliéru. Poradila druhákům z Béčka, jak vyrobit vánoční keramické rybky. Druháci z Áčka a prvňáci vyšli na Karlov, kde v Muzeu Policie ČR zhlédli představení "Jeden za všechny, všichni za jednoho".

 

Družina v halloweenském DDM

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   10.11.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

První, druhá a třetí A se v rámci školní družiny účastnily halloweenského odpoledne v Domu dětí a mládeže Prahy 2. Na děti čekali jedovatí hadi a mlsní červi. Od dveří do sálu lákala všechny strašlivá čarodějnice a pak si děti odváděl upír. Výprava nebyla až tak úspěšná, protože se nás do školy vrátila necelá polovina...

 

Podzim ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   07.11.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Podzimní rozmanité počasí nám umožnilo věnovat se několika různým činnostem. Když panovalo pěkné, slunečné počasí, vyráželi jsme na dětská hřiště v okolí, nahoře na Vyšehradě, nebo třeba i na smíchovské straně Vltavy. Program v družině byl ve znamení společenských her, výrobě postýlek pro plyšáky a pro panenky, jakož i dalším výtvarným aktivitám. Na závěr jsme si zastrašili během halloweenského řádění.

 

20. září a dopravní výchova ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   02.10.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Děti z 1. a 2. A třídy se účastnily pohádkového divadelního představení s dopravní tématikou, ve kterém si vysoutěžily malé odměny v podobě dopravního pexesa, které všem udělalo velikou radost. Žáci družiny z oddělení 3. B a 4. tříd si pro změnu vyzkoušeli dopravní testy, znalost dopravních značek a řešení zapeklitých situací na křižovatkách. Počasí nám bohužel moc nepřálo, a tak jsme se v čase podzimního deštíku přesunuli do horního patra Muzea Police ČR, kde jsme se kochali obrázky namalova ...

 

Středa ve školní družině - 1. třída

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.09.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Odpoledne jsme začaly obědem ve školní jídelně. A aby nám "obídek" pěkně slehl, tak jsme si zahráli hru "Všechno lítá, co peří má" a postavili jsme z kostek hrad. Na vycházku jsme pozvali i děti z oddělení 2. A s novou slečnou vychovatelkou Zuzankou. Vystoupali jsme mnoho schodů podél hradeb až na bastion U Božích muk. Zde jsme obdivovali výstavu Radka Andrleho: Barevné křivky. Pokochali jsme se výhledem na náš Vyšehrad. Cestou zpět jsme vyzkoušeli dětské hřiště na Folimance. Jupííí!!!

 

Školní družina od dubna do června

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   19.07.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Když máme k dispozici fotogalerii, netřeba slov. Program školní družiny v posledních třech měsících školního roku.

 

Školní družina - poslední týden školy

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   22.06.2017  Školní družina  Vse)

V posledním týdnu školního roku 2016/ 2017 je provoz školní družiny od pondělí do čtvrtka v plném rozsahu. V pátek je družina od 7 do 8 a potom od 9 hodin do 16. Děkujeme za pochopení a přejeme příjemné prázdniny.

 

Družina na dopravním hřišti

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   17.05.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 17. května si žáci 2. B, 4. a 5. tříd ze školní družiny upevnili znalosti dopravních značek a silničních pravidel určených pro malé chodce a jezdce na kole či na koloběžce. Můžeme říci, že všichni učinili další důležitý krok k tomu, aby se stali řádnými účastníky silničního provozu.

 

Kouzelník Reno v družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   10.04.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 5. dubna poctil naši školní družinu svou návštěvou tajemný muž. Kouzelník Reno. Postupně vyčaroval ledacos. A abychom jen neseděli, do svých kouzel nás stáhl s sebou. Jen jedno přání nám nesplnil. Chtěli jsme i se školou odletět k moři.

 

Příprava na noc s Andersenem

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   03.04.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Dříve než zveřejníme originál fotoreportáže z pohádkové cesty v rámci projektu Noc s Andersenem, podívejte se na přípravu - než vše vypuklo! Jak jsme si připravili pelíšky a jak se jednotlivá strašidla vynořila ze sborovny a z družiny.

 

Družinové ETNO ODPOLEDNE

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   03.04.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 29. března zažily děti ze 3. a 4. tříd školní družiny velmi zajímavé odpoledne. Etno odpoledne! Po „Cestách šamanů“ cestovaly z Afriky před Novou Guineu, Austrálii, daleké Grónsko a dlouhou Sibiř, přes Čínu až do Peru, aby se seznámily se zvyklostmi a tradicemi jednotlivých národů. Děti se účastnily šamanských rituálů. Poznaly chutě Inků. Odhalily zvířecí symboliku kmene Zulů. U Aboriginců získaly tajemné tetování (viz video). Zjistily, co znamená svátek Abullu u Arapešů. Poslechly  ...

 

Platby za školní družinu

(Autor příspěvku: Mgr. et Bc. Jiří Trunda Ph.D.   03.04.2017  Školní družina  Vse)

Vážení rodiče, připomínáme, že termín pro doplacení celé úhrady za školní družinu za školní rok 2016/2017 je 10. června 2017. K tomuto datu by měly být na účet školy připsány všechny platby - tedy za školní družinu až do 30. 6. 2017. Děkujeme za spolupráci! Jiří Trunda

 

1.A se s Karlem těší na jaro

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   26.03.2017  Školní družina  1.A  Fotogalerie  )

Astronomické jaro již začalo, tak se i děti z 1.A rozhodly, že jej přivítají ve své třídě. Pár foteček ze setí osení s Karlem. Až vyraší, dáme zase vědět :) Krásné jarní dny Vám přejí koťata z 1.A

 

Setkání se šermíři

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   11.03.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Celá školní družina se ve středu 8. března vypravila Horskou ulicí nahoru na slovutný Karlov. V bývalém klášteře je přivítali členové skupiny scénického šermu Regius. Skupina v loňském roce oslavila 40 let svého trvání a jak nás přesvědčil odpolední program, bylo to nesmírně zajímavých 40 let. Jak nás o tom přesvědčil zakládající umělecký vedoucí pan Václav Luks, který nás k velké radosti všech provedl expozicí. Ukázal nám, jak se členové Regia podíleli na natáčení mnoha filmů, například pohádky ...

 

Leden a únor ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   07.03.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Lidová pranostika říká: Březen, za kamna vlezem. Letos zatím neplatí a hodně času trávíme na hřišti. Ale ani v lednu a únoru jsme za kamny nelenošili. Podívejte se na naše pravidelná aktivní odpoledne ve školní družině.

 

Šikana není hra

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   07.03.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 22. února zavítali prvňáci a druháci ze školní družiny do Muzea Policie ČR, kde zhlédli pořad, během kterého se dozvěděli, že šikana není hra.

 

Družinový Valentýn

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   20.02.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Družinový Valentýnský karneval se konal ve středu 15. února. Otevřený byl pro všechna oddělení školní družiny, a tak se v tělocvičně sešla rozmanitá školní strašidla. V duchu masopustní tradice čekaly na všechny děti soutěže a také se tančilo. A strašilo.

 

Úhrada za školní družinu

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   20.02.2017  Školní družina  Vse)

Vážení rodiče a zákonní zástupci, pokud vaše dítě navštěvuje školní družinu, prosíme o včasné zaplacení jarní splátky. Počítáme od ledna do června 6 krát 250 Kč, což činí 1.500 Kč. Účet: 3885369/0800 VS:47610425 Do poznámky - vzkazu: JMÉNO DÍTĚTE Děkujeme.

 

Papír 100x jinak

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   27.01.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 25. ledna se děti ze 3. – 5. tříd školní družiny zúčastnily akce v Domu dětí a mládeže Prahy 2 ve Slezské ulici. Jednalo se o tvořivé odpoledne PAPÍR 100x JINAK. Nejen že se skládalo, stříhalo, malovalo a lepilo, ale také se závodilo. Do toho!!! Vše se týkalo papíru a mnozí se divili, co s papírem dovedou, když mají šikovné ruce a otevřenou mysl. A za odměnu byla lízátka, také tvořivá – obarvila nám jazyk. Děkujeme přátelům DDM za skvělé odpoledne.

 

Školní družina bobujeme

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   13.01.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Když napadne sníh, vyrazíme na saních, vyšehradskou skálu spolu na bobech zdoláme dolu!

 

Poprvé (opět) na Vyšehradě

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   06.01.2017  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Poprvé v novém roce 2017 jsme s družinou vyrazili na náš slovutný Vyšehrad. Nejprve si spojená družina ze 4. a 5. třídy hrála nové deskové hry, ale když už nás brněly nohy a ruce, rozhodli jsme se, že se projdeme – a také trochu vzděláme. Na Vyšehradě jsme nejprve zhlédli výstavu „Vyšehrad za doby Karla IV.“, což je jen fragment úspěšné expozice „Šifra Otce vlasti“. Po té si děti zařádily na dřevěném slovanském hradišti. Zima je velká, jenže nám chybí sníh. Kéž bychom mohli vyrazit na Vyšehr ...

 

Čertovská pohádka

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   22.12.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

V pondělí 19. prosince zahrály děti školní družiny z 1. A se svým vychovatelem Kájou pro rodiče „Čertovskou pohádku, aneb Jak se čerti naučili zpívat“. Jejich představení vznikalo průběžně pomocí vlastní invence a improvizace. Pohádka sklidila veliký ohlas, a tak ji děti zahrály nejen v úterý odpoledne pro 3. a 5. třídy, ale i ve středu ještě pro celou školní družinu. Byla jsem velice překvapena, jaké divadelní hvězdy nám ve škole vyrůstají! Znovu na dálku tleskám… Krásné Vánoce.

 

Čertovská třída chystá vystoupení pro rodiče

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   16.12.2016  Školní družina  1.A  Fotogalerie  )

Milí rodiče, jsme čertíci a čertice z 1.A a jen a jen pro Vás připravujeme čertovsky pěkné divadýlko pod vedením samotného pekelníka, Belzebuba Karla. Malá ochutnávka, abyste věděli, že máte určitě přijít!

 

Středa 14. prosince

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   13.12.2016  Školní družina  Vse)

Vážení rodiče, ve středu 14. prosince končí provoz školní družiny v 16 hodin. Po 16. hodině odcházíme všichni na adventní koncert na Vyšehrad. Děkujeme za pochopení.

 

Zážitková cesta do pekla

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   08.12.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu se děti ze školní družiny mohly v doprovodu andělů vydat do pekla. Kdo nezlobil a splnil všechny úkoly, ten se nebál. Blebleble! P.S. Oznamujeme sdružení rodičů, že po letošní pekelné cestě klesl počet žáků ve školní družině. Ale máme tu pytle s bramborami a s uhlím. Huhly, huhly!

 

Zpráva z 23. listopadu

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   30.11.2016  Školní družina  Vse)

Posledním velkým dnem plným akcí v měsíci listopadu byla středa 23. Děti z prvních tříd navštívily výstavu ke 40. výročí založení skupiny scénického šermu Regius v Muzeu Policie ČR s názvem Jejich druhým řemeslem je souboj. Druháci a třeťáci vyšli na kopec do Stanice přírodovědců DDM v Lublaňské ulici. Prožili zde odpoledne na téma Ekologie. Čtvrťáci a páťáci zhlédli v DDM ve Slezské ulici představení Divadla pod čepicí pořad o finanční gramotnosti.

 

Listopad ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   30.11.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Měsíc listopad byl ve školní družině plný nejrůznějších činností. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak jsme dlabali dýně, připravovali dárky na adventní trhy, chystali jsme se na Mikuláše, skládali jsme, stavěli a i jinak dováděli.

 

Družinové drumbeny

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   14.11.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 9. listopadu zavítal do tělocvičny projekt Pohyb s drumbeny. Naši družinoví prvňáci a druháci se dostali rychle do rytmu.

 

Vítězná Jana

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   04.11.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Jak jsme Vás již informovali, žáci ze školní družiny, pod odborným vedením Hany Zapadlové, se účastnili výtvarné soutěže "Venkov, můj kamarád", kterou organizoval Ústav zemědělské ekonomiky a informatiky v Praze. Nyní již víme, že jako nejlepší práci vybrala odborná porota obrázek naší žákyně Jany Pravdové ze 3. A. Máme velikou radost a gratulujeme. Pokud si chcete Janin obrázek, jakož i další díla našich malých umělců prohlédnout, navštivte knihovnu A. Švehly ve Slezské ulici č. 7. Do konce lis ...

 

Školní družina v říjnu

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   31.10.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

V měsíci říjnu jsme v jednotlivých odděleních školní družiny vybarvovali kulisy pro divadélko dětí z družiny 1. A. Dále jsme stavěli stavby z našich oblíbených dřevěných kostek, zasazovali jsme omláďky pelargonií. Také jsme tvořili podzimní výzdobu, pletli na prstech a zašívali polštářky plněné kaštany. A ještě jsme pracovali na kolážích s návody na léčivé čaje. Samozřejmě jsme dlabali dýni a… No prostě jsme se nenudili!

 

Haloween s DDM

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   20.10.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Žáci 3. tříd vyrazili se školní družinou do Domu dětí a mládeže na Vinohradech, neb se v tamějších prostorách konal velký haloweenský rej strašidel, ježibab a nestvůr. Naši žáci rychle zapadli do děsuplného kolektivu a náramně se bavili. Třeba se pobavíte i doma u našich fotografií.

 

Vystavujeme!

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   20.10.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Vážení rodiče, pokud chcete navštívit výstavu našich dětských prací z výtvarné soutěže VENKOV – MŮJ KAMARÁD. Práce jsou vystaveny ve studovně Knihovny Antonína Švehly v Domě zemědělské osvěty ve Slezské ulici č. 7 (nad náměstím Míru). Byli jsme se na sebe podívat a potěšilo nás, kolik našich výtvorů porota soutěže vybrala! Výstavu můžete zhlédnout do 30. listopadu 2016.

 

Den stromů

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.10.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 12. října jsme si připomněli DEN STROMŮ. Žáci 4. a 5. tříd ze školní družiny zašli do Stanice přírodovědců DDM v Lublaňské ulici. Vyzkoušeli si určování stromů podle listů a kůry a určování stáří stromů dle letokruhů. Prozkoumali mechy pod mikroskopem a určovali plody a šišky lesních dřevin. Pomocí keltského stromového kalendáře si každý spojil své datum s daným stromem. Na závěr se všichni potěšili s místními zvířátky.

 

1. A v divadle muzea policie

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   12.10.2016  Školní družina  1.A  Fotogalerie  )

Zdravíme maminky, tatínky, babičky, dědečky... a hlásíme, že jsme si dnes užili báječné odpoledne! Vyrazili jsme s Karlem v rámci školní družiny za tetou Bertou a byli svědky, jak na jejím zastaralém, neopravovaném kole nezodpovědný cyklista způsobil několik přestupků a dokonce nehodu. Ještě že jsme tam byli! Naučili jsme ho dopravní značky a předpisy, pomohli mu správně vybavit kolo a přemluvili jej, ať vždy na kolo nosí helmu! Akce se účastnili i žáci ze tříd 1. B, 2. A a 2. B.

 

Venkov, můj kamarád

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   06.10.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Děti ze školní družiny malovaly obrázky na téma „Venkov, můj kamarád“ pro výtvarnou soutěž, jejímž organizátorem je Ústav zemědělské ekonomiky a informatiky. Pokochejte se naším pohledem na venkov ve fotogalerii.

 

Den dopravní výchovy

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   22.09.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 21. září se děti z několika oddělení školní družiny zúčastnily programu Muzea Policie ČR s názvem "Den dopravní výchovy". Naši malí prvňáčci zhlédli divadelní představení "Pohádkový semafor". Představení se jim líbilo a podle slov vychovatelů byli nejvzornějšími diváky z celého hlediště, za což je moc chválím! Starší spolužáci ze 4. a 5. tříd si vyzkoušeli znalost dopravních pravidel, zajezdili si na kolech a koloběžkách ve ztížených terénních podmínkách a na dopravním hřišti.

 

Den fascinace rostlinami

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   19.05.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Družinoví žáci druhých až pátých tříd zavítali ve středu 18. května do Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK, neboť se zde konal Den fascinace rostlinami. Děti navštívily jednotlivé stany, pozorovaly mikrosvět rostlin pomocí mikroskopů, vyslechly si přednášku o orchidejích a na závěr se vydaly za objeviteli koření. Pomocí pracovních listů se ponořily do světa vůní pepřovníku, vanilky, nebo třeba kávovníku.

 

Pohádkový les

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   19.05.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 18. května se prvňáci ze školní družiny vydali zachránit Červenou karkulku. V Riegerových sadech pořádal Dům dětí a mládeže Prahy 2 dobrodružnou hru. Děti dostaly listinu a vydaly se na cestu – měly splnit osm úkolů, aby zachránily Karkulku, které vlk sežral koláče z košíku. Děti putovaly od jedné pohádkové postavy ke druhé, získávaly razítka a na závěr vyrobily koláček pro Karkulčinu babičku. A tím ji zachránily. Vše dobře dopadlo.

 

Družinový Vyšehrad

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   13.05.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Slunné jarní dny vylákaly děti ze školní družiny nahoru na kopec. Vyšehradská hřiště a travnaté plochy patřily našim hrám!

 

Prvňáci u plazů

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   10.05.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 4. května vyšli prvňáci ze školní družiny nahoru na Vinohrady do Přírodovědecké stanice DDM, aby se seznámili s plazy. Pokud jste viděli pohádku Na vlásku, tak se Locika mazlila s chameleónem - přesně jako naše děti!

 

Čarodějnický rej

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   28.04.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

I když bude svátek čarodějnic až v sobotu, družina se již ve středu vydala do DDM ve Slezské ulici, kde předčasně probíhal čarodějnický rej. Sletělo se mnoho čarodějnic, čarodějů, netopýrů a jiné havěti, přiběhli pavouci i černí potkani a vše dohromady řádilo, soutěžilo a veselilo se. Kuří oko a dračí hnát, hrstka komářího sádla - to byla juchanice!

 

Den Země s DDM

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   25.04.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 20. dubna dorazily děti z 2. - 5. tříd školní družiny do stanice přírodovědců v Lublaňské ulici, kde ve spolupráci s přáteli z DDM v Praze 2 proběhl program připomínající celosvětový Den Země. Děti dostaly pracovní listy, do kterých doplňovaly písmenka, získaná na různých stanovištích s úkoly. Mimo jiné na ně čekala skládka, na které děti musely roztřídit odpad.

 

Vyšehradské hry s DDM

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   14.04.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 13. dubna vyběhli žáci ze školní družiny do areálu Vyšehradu. U Starého purkrabství probíhaly zábavné soutěže pod taktovkou Stanice techniků při DDM pro Prahu 2. Slunečné odpoledne nám pomohlo vytvořit přátelskou a přitom soutěživou atmosféru.

 

Školní družina se chystá na jaro

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   14.04.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Podívejte, jak se žáci ze školní družiny chystali na jaro – viz fotogalerie. Máme teď školu krásnější a děti spokojenější.

 

Pomlázky v družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   21.03.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Děti ze školní družiny, které v pondělí odpoledne nebyly na zájmových kroužcích, měly možnost naučit se plést pomlázku. Akce proběhla tradičně pod odborným dohledem pomlázkových mistrů z řad Městské policie Praha 2.

 

Zábavné kouzelnické odpoledne

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.03.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

V tělocvičně se za mocného rachotu ve středu po poledni zjevil kouzelnický mistr Francesco se svou asistentkou Otuší. K radosti družinových dětí oživil nafukovacího slona Bimba a představil chodící žížalu. Dále předvedl několik kouzelnických triků a akrobacii s obručemi. Dále měl v rukávu připravena kouzla a soutěže pro děti. Nechal zahrát černé divadlo a rozezvučel kouzelnou kapelu. Jednou větou: Všichni jsme si odpoledne náramně užili.

 

Poplatek za družinu

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   14.03.2016  Školní družina  Vse)

Vážení rodiče, prosíme, pokud jste tak ještě neučinili, abyste co nejdříve - do 31. března - zaplatili za školní družinu. Od ledna máme stále 50 pohledávek. Děkujeme.

 

Maškarní rej v DDM Prahy 2

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   25.02.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Děti ze školní družiny (třídy 2. A, 3., 4. a 5.) si na zábavním maškarním odpoledni v DDM Prahy 2 užily létání na koštěti, dále žonglovaly, roztáčely talíře, skákaly v hradu, vyráběly taštičky na bonbony z papíru, závodily v nafukování a tvarování balónků, tančily a házely na cíl. K podobné taškařici patří i malování na obličej a doplňovačky u Bílé paní. Cestu domů provázelo občasné lupnutí balónku. To ale nikomu radost nezkazilo.

 

Valentinské řádění

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   12.02.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 10. února jsme malinko předčasně vyhlásili valentinské družinové řádění - a nejen pro zamilované. V tělocvičně školy se sešlo mnoho princezen, čarodějnic, superhrdinů, postav ze Star Wars, jeden výpravčí, voják a několik strašidel a zvířátek, čertů i pirátů. Dokonce mezi nás přijela maska - auto. Tančilo se, zpívalo, soutěžilo a dovádělo. Se svým číslem přišla i Pája a klaun Filip ze sedmičky. Nikdo neseděl, všichni byli v pohybu, nebo cosi tvořili. Hurá! Krásného nedělního Valentýna!

 

Leden ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   05.02.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Vážení rodiče a přátelé školy, podívejte se do fotogalerie. Uvidíte, jak nám podstrojují paní kuchařky. Také se podívejte, jak děti pomáhaly s přípravou kulis na zápis. Všimněte si zajímavé dvojice fotografií, které ukazují, jak má vypadat správně uklizená družinová šatna (stav je po ranní a večerní družině) a jak vypadá realita z průběhu dne, kdy si děti běhají pro vše, co si v šatně zapomněly, nebo když odchází domů. Musíme pochválit děti za malování meluzín a psaní meluzínovských textů. T ...

 

Školní družina mezi ještěry

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   01.02.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 27. ledna vyrazili družinoví žáci ze 3., 4. a 5. tříd do nedalekého Chlupáčova muzea na Přírodovědecké fakultě UK. Pod odborným výkladem a dohledem si prošli cestu, která mapovala vznik a vývoj Země.

 

Bobování se ŠD

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   13.01.2016  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 6. ledna si družinové děti počíhaly na čerstvý příděl sněhu. Vzaly boby a vyrazily na Vyšehrad. Jupííí! Na sněhu je príma!

 

Prosinec ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   18.12.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Od podzimu do prosince docházely do naší družiny dvě studentky na praxi. Podílely se mimo jiné na našich hrách, nebo na tvořivých dílnách. Děti chodily do parku a na hřiště, zpívaly koledy, vyráběly betlémy, přáníčka i vizitky k dárkům. V adventním období také zhlédly několik pohádek. Skoro všichni si prošli mikulášskou cestu. Básničku o čertech složil Mosik.

 

Mikulášská ve školní družině.

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   03.12.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Pro zájemce z družinových dětí byla připravena Mikulášská cesta.

 

Dárečky u družiny a z družiny

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   01.12.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Během adventních trhů byl otevřen i adventní krámek s drobnými dárky. Mnoho z dárků připravily děti ze školní družiny. U družiny také stojí rozsvícený stromek. Vše kolem družiny je tedy adventní.

 

Mikulášská cesta

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   30.11.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Milé žákyně a milí žáci ze školní družiny! Kdo se bude chtít zúčastnit naší Mikulášské cesty, přijďte ve středu 2. prosince do školy. Odpoledne se vydáme na cestu - ale nezapomeňte na básničku! Více informací naleznete v příloze.

 

Antidepka

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   24.11.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

V pátek 20. listopadu si družinové děti ze 3., 4. a 5. třídy zašly do DDM ve Slezské ulici na divadelní festival Antidepka. Představily se dramatické kroužky DDM. Zhlédli jsme představení - pohádkový příběh Zvířátka a loupežníci a pásmo zábavných anekdot. Domů jsme šli s dobrou náladou.

 

Prvňáci v minizoo

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   13.11.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 11. 11. přišla na řadu i družinová 1. A. Děti zavítaly do Stanice přírodovědců v Lublaňské ulici. Ze zdejších zvířátek měli velikou radost. Dle fotografie lze soudit, že například králík měl z dětí také radost.

 

Pátek v dračím doupěti

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   10.11.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

V pátek 6. listopadu se družinové děti ze tříd 1. A, 2. A a 2. B zúčastnily zábavného odpoledne v DDM Praha 2, které se neslo ve znamení pohádkových a papírových draků. Pátek v dračím doupěti byl plný činností ve výtvarných dílnách a mnoha dalších zážitkových aktivit. Aby děti vysvobodily princeznu, kterou unesl drak, musely uplatnit svou odvahu, šikovnost i kreativitu. Za splnění úkolů dostali všichni od královny sladkou odměnu.

 

Aktuální řád školní družiny

(Autor příspěvku: Mgr. et Bc. Jiří Trunda Ph.D.   04.11.2015  Školní družina  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Aktuální řád školní družiny naleznete v příloze.

 

Říjen ve školní družině

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   03.11.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Čím se bavily děti ve školní družině v měsíci říjnu? Naši družinoví žáci vyráběli středověké hrady (k celoškolnímu projektu Karel IV.), zrenovovali židli, skládali složité stavby ze stavebnic, vyráběli lucerničky ze zavařovacích sklenic, malovali podzimní stromy a tvořili strašidla z papíru. Na některé aktivity se můžete podívat ve fotogalerii.

 

Druháci a kolo tety Berty

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   27.10.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Ve středu 21. října vyšli druháci ze školní družiny do Muzea Policie ČR, aby se přiučili, jak se správně pohybovat v dopravě. Program se jmenoval Kolo tety Berty. Všem se v muzeu moc líbilo.

 

Haloweenská družina

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   27.10.2015  Školní družina  Vse  Fotogalerie  )

Baf! Huúúúůůůů! ! Pokud se nebojíš, patříš mezi žáky 4. a 5. tříd, kteří vyrazili ve středu 21. října po hrůzostrašné stezce. Huííí! Kammm? Do haloweenské sešlosti v DDM ve Slezské ulici. Baf! Velký chlupatý pavouk vysoký tři metry a 14 centimetrů (já jsem ho změřila) číhal za rohem! Nebáli jsme se! V šeru čarodějného párty tančili a soutěžili jsme s dalšími bytostmi ze záhrobí. Jujky! Děsu děs! Nebojácně jsme v hrozivých končinách strávili odpoledne. Baf! A vrátili jsme se zpěttttt.

 

Počet příspěvků: