Citát dne

Trestáme děti, když lžou, ale hrozně je mlátíme, když řeknou pravdu v nepravý čas.

Oldřich Fišer

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Práce žáků školy

Školní časopis č.20

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   07.04.2019  Práce žáků školy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Dvacáté první číslo časopisu odesláno do tisku, tak zveřejňuji to předešlé, tedy zimní, 20. číslo školního časopisu "Škola pod Vyšehradem".

 

Výstava keramiky na ZŠ sv. Štěpána

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   27.02.2019  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

Děkujeme Anežce a Johance, že se zúčastnily soutěže v keramice na téma RODINA. Letos sice nebyly první, ale dílka jsou to přesto velice podařená. Posuďte sami!

 

Školní časopis č.19

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   13.01.2019  Práce žáků školy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Dvacáté číslo posláno do tisku, tak zveřejňuji předešlé, tedy 19. číslo školního časopisu.

 

Přání dědečkům a babičkám

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   06.12.2018  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

Dovoluji si posdílet výzvu Českého rozhlasu, ke které jsme se s dětmi ze 4.A připojili: Potřebujeme vánoční přání pro babičky a dědečky od dětí. Nejlépe vlastnoručně namalovaná.🎄 Našli jsme způsob jak je doručit do všech domovů pro seniory a dalších zařízení, které v tom jedou s námi. Pokud nám je pošlete, přibalíme je k malému dárku, který od nás babičky a dědečkové v domovech dostanou. Přání prosím posílejte na adresu Martin Ondráček, Český rozhlas, Vinohradská 12, Praha 2, 120 99. Po ...

 

Školní časopis č.16

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   07.03.2018  Práce žáků školy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Tento týden vyšlo 17. číslo školního časopisu. Tak podle domluvy v digi podobě zveřejňujeme to 16. A o čem psát do 18.čísla? O všem, co se děje, je Vám milé, zajímá Vás a třeba i o Velikonocích. Nezapomínejte malovat a fotit ;)

 

15.číslo školního časopisu

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   28.01.2018  Práce žáků školy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

16. číslo vyšlo, redakční rada uvolňuje to 15. Nezapomeňte, že příspěvky do časopisu můžete posílat na zsvratislavovasc@gmail.com

 

Předešlé číslo školního časopisu

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   11.11.2017  Práce žáků školy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Právě jsem poslala do tisku další číslo školního časopisu, již 15., tak uvolňuji (podle domluvy s dětmi) to předešlé. Hezké čtení a prohlížení.

 

13. číslo školního časopisu

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   26.06.2017  Práce žáků školy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Blíží se vydání 14.čísla, tak zveřejňujeme to minulé :)

 

12. číslo školního časopisu

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   17.05.2017  Práce žáků školy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Právě vyšlo 13. číslo školního časopisu! Hledejte ve třídě, případně u "třídního". Sem, na web uvolňujeme 12. číslo.

 

2.A plete košíčky na kraslice

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   05.04.2017  Práce žáků školy  2.A  Fotogalerie  )

Dnes jsme se pustili do náročné práce. Učili jsme se plést košíčky z papírového proutí. Nejprve jsme si pomocí špejle každý vyrobil z novinového papíru 25 trubiček a z kartonu dno. A pak to začalo... Podívejte se na pár výsledků (předtím neměla paní učitelka čas fotit, měla zamotané a ulepené ručičky...) :)

 

Kraslice z 2.A

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   30.03.2017  Práce žáků školy  2.A  Fotogalerie  )

Víte, které kraslice vydrží i méně jemné zacházení (např i pád ze školní lavice - ověřeno!)? No přece ty v kabátku! Tip na netradiční zdobení je ve fotogalerii. Chtěli jsme i dozdobit nalepenými knoflíčky nebo stuhami (to by jim opravdu slušelo), ale to jsme již nestihli. Tak to vezměte třeba jako návod na domácí velikonoční tvoření. My se teď na ně ještě snažíme vytvořit misku upletenou z papíru ;)

 

11.číslo školního časopisu

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   17.03.2017  Práce žáků školy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

12. číslo vyšlo, tak v digi podobě uvolňujeme 11. číslo. Šťastné - 13. číslo vyjde koncem dubna. Tak pokud máte nějakou zajímavost, o kterou se chcete podělit, neváhejte a pište! Příspěvky v jakékoli podobě předejte paní učitelce Janě Čihákové ;)

 

Máme vítězku v soutěži keramiky!

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   01.03.2017  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

Včera, 28.2. proběhlo vyhodnocení keramické soutěže pro žáky škol Prahy 2 a SLAVÍME! Lucka se stala naprostou vítězkou III., tedy nejstarší kategorie plným počtem bodů od všech porotců. Veliká gratulace. Poděkování patří i ostatním zúčastněným: Pavlínce, Kubovi a Evičce.

 

Za časů Marie Terezie s 2.A

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   01.03.2017  Práce žáků školy  2.r.  Fotogalerie  )

Dnes jsem odnesla do muzea Jana Amose Komenského obrázky dětí z 2.A, které malovaly do soutěže na téma „Za časů české královny Marie Terezie“. V přízemí tohoto muzea je u příležitosti 300. výročí narození jediné ženy, která usedla na český trůn nainstalována výstava „Hurá do školy s Marií Terezií!“. V květnu pak bude doplněna o oceněné práce z této výtvarné soutěže. Tak nám držte pěstičky :)

 

10.číslo školního časopisu

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   17.01.2017  Práce žáků školy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Vyšlo 11. číslo školního časopisu. Zpřístupňujeme tedy 10. číslo všem ;) Pěkné čtení přeje redakční rada.

 

9. číslo školního časopisu

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   18.11.2016  Práce žáků školy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Dne 16.11. vyšlo 10. číslo školního časopisu, tak 9. číslo dáváme k dispozici digitálně :) Vaše redakční rada

 

Podzimní pozdravení pro sváteční den

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   28.09.2016  Práce žáků školy  2.A  Fotogalerie  )

Užijte si krásný, ještě teploučký podzimní den. A buďte jako ježci - dobře se nabaštěte, ať máte sílu do dalších dnů ;) Děti nejvíce oslovil ježek vytvořený Kristýnkou, tak ať Vám pohled na něj přinese štěstí!

 

Bajka Myší král Rytmyš

(Autor příspěvku: Eva Mašatová   26.09.2016  Práce žáků školy  Vse)

Vyrobte si svůj příběh. Žáčci ze třídy p.uč Kordíkové vytvořili báječnou kreslenou pohádku o 2 operních myškách - Rytmyš. Příběh, který ukazuje, že štěstí myšku potkalo až tehdy, kdy začala dělat to, co ji skutečně bavilo.... Užijte si na naše video:))) https://www.youtube.com/watch?v=jz7nUfbJzDc

 

Školní časopis č.8

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   30.06.2016  Práce žáků školy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Na prázdniny vyšlo 9. číslo školního časopisu, tak přidávám to minulé pro ty, ke kterým se nedostalo. Nezapomeňte fotografovat, malovat, psát - a posílat na adresu: zsvratislavovasc@gmail.com. Moc se těším na Vaše tipy na výlety, zážitky, básničky, obrázky, povídky....

 

Školní časopis č.7

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   27.04.2016  Práce žáků školy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Právě vyšel školní časopis Škola pod Vyšehradem č. 8, vkládám proto minulé číslo na stránky pro Ty, ke kterým se dodnes nedostalo... Pěkné čtení!

 

Lidské proporce

(Autor příspěvku: Mgr. Jitka Fárová   06.04.2016  Práce žáků školy  6.r.  Fotogalerie  )

Asi to znáte, někdo namaluje človíčka a nakreslí mu krátké ručičky. Někam k pasu. Jenže všimli jste si, kde Vaše ruce kočí? A jaký je poměr mezi hlavou a zbytkem těla? Šesťáci už vědí - namalovali se a poměřovali. Byla to výtvarka, matematika a přírodopis.

 

Tvořivá geometrie

(Autor příspěvku: Mgr. Jitka Fárová   06.04.2016  Práce žáků školy  6.r.  Fotogalerie  )

Výuka matematiky nemusí být jen o počítání. Zvláště když se probírá geometrie. Šesťáci si osvojují termíny pravý úhel, ostrý úhel a tupý úhel tak, že si je sami vytvoří. Znalostem o krychli předcházelo kreslení; každý si krychli vystřihl a složil a pak do ní namaloval domeček. S jednou chybou - ostatní ji museli najít. Z krychle je kousek do fyziky. Třeba takový metr krychlový. Kolik žáků se do metru krychlového vejde?

 

Diskutující deváťáci

(Autor příspěvku: Mgr. Jitka Fárová   04.04.2016  Práce žáků školy  9.r.  Fotogalerie  )

Na hodině estetické výchovy přišel s nápadem student a asistent Lukáš - rozebral se žáky pojetí Poslední večere od Mistra Leonarda až po Andy Warhola. Ani jsme netušili, jak ohnivá diskuze se rozeběhne. S potěšením jsme sledovali, jak deváťáci obhajovali své názory.

 

Sedmáci na Karlově

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   05.02.2016  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

Sedmáci dnes vyšli na Karlov. Na nejvyšší místo Karlem nově založeného Nového Města pražského. Když se mají učit o císaři - tak právě zde. Víte že se v parku nachází Karlova socha? A kde byste v Praze našli další? Dokážete přeložit tento text? My už ano - Carolus IV. / Universitatis fundator / Thermarum inventor / Civium patronus.

 

Vánoční koleda

(Autor příspěvku: Mgr. et Bc. Jiří Trunda Ph.D.   07.12.2015  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

Vážení rodiče, milí žáci, minulý týden natočil náš školní pěvecký sbor pod vedením paní učitelky Evy Kleinové moravskou lidovou koledu Byla cesta, byla ušlapaná. Máte nyní možnost si tento klip poslechnout. (Klikněte na odkaz Fotogalerie.) Moc děkujeme paní učitelce za zajištění realizace klipu a jí i dětem za skutečně krásnou práci, která nám ostatním přináší až domů milou adventní atmosféru. Pokoj lidem dobré vůle...

 

3. B a Pražské Quadriennale

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   03.12.2015  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru je největší světovou akcí svého typu. Proběhlo ve dnech 18. – 18. června 2015. V letošním roce pracovaly děti s deštníky. Vdechly jim nový život. Z naší školy se celostátního setkání zúčastnili žáci 2. B (dnes 3. B) s paní učitelkou Holákovou. Organizátoři uzavřeli letošní ročník a všem zúčastněným školám zaslali CD s fotografiemi, z nichž vyjímáme. Děkujeme našim žákům za účast.

 

Výsledky projektu ke Dni veteránů

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   24.11.2015  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

I když jsme původně plánovali, že projekt, který mapoval pohyb československých legií po Sibiřské magistrále, zabere pár hodin, v některých třídách se mu žáci stále ještě věnují. Naše chodby a třídy zdobí stále ještě legionářská výzdoba. Ustoupí až výzdobě vánoční... Podívejte se na skvělé práce!

 

Hra se stereotypy v 8. a 9. třídě

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   10.11.2015  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

V pátek 6. listopadu měli osmáci a deváťáci společnou hodinu. Nahoře v sále se rozdělili. Z deváťáků se stali turisté, kteří se vydají do cizí země. Měli si připravit očekávání, co si od cesty slibují – viz fotogalerie. Také si připravili seznam 10 věcí, které by si vzali s sebou: např. jídlo, mapu, kompas, mobil. Osmáci se zatím domluvili, jakou cizí zemi budou hrát – vybrali si exotickou zemi, kde se mluví neznámým jazykem a jedí se tam banány. Vyslanci obou skupin se setkali a pokusili se dom ...

 

Obraz z přírodnin

(Autor příspěvku: benesova   24.09.2015  Práce žáků školy  5.r.  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

S dětmi jsme při hodině SP vyráběli obraz z přírodnin. Ještě to nemáme dokončené. Potřebovali bychom nějaké přírodniny typu jeřabiny, šípky, vylisované listy, žaludy, kaštany apod. Budeme je připevňovat pomocí tavné pistole, pod mým dozorem samozřejmě :-) Na fotce jsou nedokončená díla.

 

Návštěva Tapatanu

(Autor příspěvku: prochazkova   28.06.2015  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

Návštěva Tapatanu 25.6. jsme šli navštívit pana Vránu a převzít ceny,které žáci z 2.A a 8.třídy získali v soutěži o vytvoření vlastního erbu. Soutěže se zúčastnilo více škol. Z většího množství bylo vybráno 13 nejúspěšnějších návrhů erbů. Naši žáci obsadili 4 krásná místa. Za 2.A - J. Sakař, 8.třída - D. Varinská, T. Fousek a M. Procházka. Těšíme se, že i v příštím školním roce budeme do Tapatanu vracet....

 

Maminkám a tatínkům pro pěkný den

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   05.05.2015  Práce žáků školy  5.r.  Fotogalerie  )

Dnes byli kluci opravdu moc šikovní. Ve třídě to nádherně jarně vonělo, tak se s Vámi o tu radost musím podělit. Maminky, vše nejlepší k blížícímu se svátečku!

 

Společnost

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   18.02.2015  Práce žáků školy  9.B  Fotogalerie  )

Jistě si vzpomenete na obrázek z učebnice dějepisu - středověká společnost, na špici vládce, dole poddaní. Na hodině výchovy k občanství se deváťáci inspirovali a pokusili se vytvořit pohled na současnou společnost. Práce ve skupinách přinesla zajímavé výsledky.

 

Obrázky z projektu

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   20.11.2014  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

V rámci projektu Velká válka a legie si žáci 2. – 9 tříd četli ukázky z deníků vojáků C.k. rakousko-uherské armády a z deníků našich legionářů. Nešlo ani o to, na které straně náš voják bojoval, ale co prožil. Vojákovy pocity se žáci, pracující ve skupinách, pokusili zachytit výtvarně formou vojenské pohlednice. Prvňáčci si o válce povídali a pak k výročí Dne veteránů vyrobili tradiční makové květy. Po té se žáci nad osudem vojáků znovu zamysleli a pokusili se vojákům napsat svůj vzkaz. Dopis ...

 

Obrázky z projektu

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   14.11.2014  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

V rámci projektu Velká válka a legie si žáci 2. – 9 tříd četli ukázky z deníků vojáků C.k. rakousko-uherské armády a z deníků našich legionářů. Nešlo ani o to, na které straně náš voják bojoval, ale co prožil. Vojákovy pocity se žáci, pracující ve skupinách, pokusili zachytit výtvarně formou vojenské pohlednice. Prvňáčci si o válce povídali a pak k výročí Dne veteránů vyrobili tradiční makové květy.

 

Jíme zdravě

(Autor příspěvku: Alice Kordíková   06.11.2014  Práce žáků školy  1.r.  Fotogalerie  )

V rámci výuky Prvouky si děti zopakovaly co vědí o ovoci a zelenině. Dnešní projekt byl zaměřen na zopakování co už vím a byl dále spojen s ochutnávkou ovoce a zeleniny. Děti si projekt velmi užily a bříška si naplnily zdravými dobrotami.

 

Hrajeme si s magnety

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   08.10.2014  Práce žáků školy  5.r.  Fotogalerie  )

Jak na sebe magnety působí? Vezměte všechny magnety, dejte je na lavici a „hraním“ s nimi si vyzkoušejte jejich vzájemné působení. Magnetická síla působí i na dálku. Dosah magnetické síly. Které látky přitahuje magnet? Na stůl položte pravítko a kancelářskou sponku k „0“ na pravítku. Z opačné strany přibližujte magnet a sledujte, ve které vzdálenosti se sponka přitáhne k magnetu. Může hřebík přitahovat malé hřebíčky? Hledáme odpovědi na otázky pokusem...

 

Výstava u Kroka

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   06.10.2014  Práce žáků školy  Vse)

Členové Sdružení rodičů ZŠ Vratislavova si Vás a Vaše děti dovolují pozvat na otevření výstavy výtvarných prací dětí ZŠ Vratislavova, zejména z 1. stupně, k tématu "Vyšehrad". Otevření výstavy se uskuteční 7.10. 2014 (úterý) od 16 do 17,30 h v prostorách Restaurace U Kroka. Pro malé malířky a malíře je připraveno malé občerstvení a jsou zváni i s rodiči. Akce je pod patronací pana ředitele a zástupce rodičů ve školské radě. Výstava potrvá do 2.11.2014 a je prodejní, tedy lze vše koupit a vý ...

 

Reflexe žáků 1. B

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   03.06.2014  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

Žáci 1. B si zavzpomínali na právě uplynulý ozdravný pobyt v Rekreačním středisku Pařez. Prolistujte si jejich vydařenou kronikou, pozdravte se s Rumcajsem a jeho rodinou. Na závěr jsme připojili dvě momentky ze skal od dívek z 8. a chlapců ze 7. třídy.

 

Adélin úspěch

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   19.05.2014  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

Tradičně se naši žáci účastnili literární soutěže společnosti ArtBotič. Letos dokonce s velkým ohlasem - 2. místo za svou báseň "Klíč ke štěstí" získala žákyně 6. třídy Adéla Velhartická. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. Klíč ke štěstí Klíč ke štěstí, to je věc, zmizí, než bys řekl švec. S ním se sny plnit dají, úkryt svůj nám však tají. Třeba takhle rodina, tou to všechno začíná. I když každá dokonalá není, život by bez ní nebyl celý. Důležití jsou i ...

 

Skřítci z 1. A

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   19.05.2014  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

Dlouhodobý projekt s komisařem Vrťapkou, který byl spojen s úkolem, aby jednotlivé třídy sepsaly pohádkové příběhy pro dračí hlavy, došel do dalšího kola. Žáci 1. A zužitkovali své zkušenosti ze třídy a sepsali příběh o skřítcích, kteří se jim prohánějí pod lavicemi. Někdy je těžké je od žáků rozeznat... Abyste je lépe rozlišili, sami žáci skřítky namalovali a vystavili. A zde slíbená pohádka o skřítcích - sepsala 1. A: Vyšehradští skřítci V Praze byl a dosud je kopec, dosti velký a vy ...

 

Malování na Slovenské

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   13.05.2014  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

Dnes se naši nejmladší žáčci zúčastnili výtvarné soutěže Prahy 2. Všechny obrázky byly moc krásné, plné lásky, pohody a optimismu. Děkujeme šikulky! Vyhrát mohou jen někteří a tak jsme opravdu rádi, že se to podařilo i jednomu z Vratislavky - Šimonovi ze 4.A. Gratulujeme!

 

Ohlasy žáků na projekt

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   11.05.2014  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

Zpětná vazba, neboli jak projekt zapůsobil na žáky, jakou zanechal odezvu, měl dvojí podobu: okamžitá reakce na koci projektového dne ve skupinách – vzkaz (sms) napsané na CD robota; a druhý den se žáci ve třídě mezi sebou pochlubili, buď co si pamatují o bratrech Čapcích, nebo jak na ně projektový den působil – jestli je nějak ovlivnil. Zde jsou některé názory: Dnešním dnem jsme se všichni zdokonalili. Poznal jsem nové kamarády. Chci si pamatovat, že Karel Čapek byl fotograf a spisovatel a ž ...

 

Projektový den Karel Čapek a Josef Čapek

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   05.05.2014  Práce žáků školy  Vse  Fotogalerie  )

V pondělí 5. května proběhl na naší škole velký projektový den zasvěcený pohádkám Karla a Josefa Čapka. Předcházely mu rozličné akce a samozřejmě i přípravné fáze, jako např. zhotovení robota, nebo příprava pomůcek a materiálu, které dohromady sponzorovalo SRPŠ. Ráno se jednotlivá družstva shromáždila v tělocvičně a po přidělení místností všichni vyrazili do akce. Někteří vyhledávali informace do pracovních listů – texty byly vyvěšeny po chodbách; jiní četli pohádku – buď sami, nebo poprosili  ...

 

Stereotypy mezi deváťáky

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   02.05.2014  Práce žáků školy  9.r.  Fotogalerie  )

V rámci mezipředmětových vztahů jsme si s deváťáky sedli, abychom se zamysleli nad stereotypy, které jsou kolem nás. Záhy jsme se v diskuzi navzájem přesvědčili, že stereotypy jsou denní součástí našeho života. Otázka zněla, kde se berou, proč si je vytváříme? A sami žáci věděli – je to strach, lenost, spěch a nerozhodnost – stereotypy nám pak usnadňují život, orientaci v realitě; nebo je také opakujeme po někom. Stereotypy pramení z nedodržování pravidel – omlouváme jimi naše chyby, důležitým č ...

 

Magická noc z 30.4. na 1.5.

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   01.05.2014  Práce žáků školy  2.r.  Fotogalerie  )

Proč lidé od pradávna pálili čarodějnice? Jak se této noci říkalo? A nápad napsat o tom krátký příběh...to vše se podařilo žáčkům z 2.A.

 

Vzpomínka na čas předvelikonoční

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   01.05.2014  Práce žáků školy  2.r.)

Druháčci si před Velikonocemi zjišťovali, jak a proč mají neděle svá jména. Zhostili se toho na výbornou a Viktor Čičvák dokonce i výtvarně.

 

Soutěž Vrťapka

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   13.04.2014  Práce žáků školy  4.r.  Fotogalerie  )

Naší tečkou za nocí s Andersenem a Vrťapkou bylo osobní odevzdání prací do soutěže: Vrťapka a naše 4.A na stopě zločinu! nakladatelství Morkes, P4, Na Zlatnici 23/22. Tak si držme palce!

 

Tvoříme z ruliček WC

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   26.03.2014  Práce žáků školy  4.r.)

Jedna motivační... Pěkné VELIKONOCE!

 

"Konkurz na moderátora počasí"

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   20.03.2014  Práce žáků školy  4.r.  Fotogalerie  )

Dnes, právě v den jarní rovnodennosti, jsme ve vlastivědě probírali, co je to POČASÍ. Počasí je okamžitý stav ovzduší. Ovlivňuje ho: - Poloha místa na Zemi, nadmořská výška a vzdálenost od moře - Teplota vzduchu - Vodní srážky (déšť, kroupy, sníh, jinovatka, rosa) - Proudění vzduchu (směr, síla a rychlost větru) - Sluneční svit (jasno, polojasno, zataženo) A jak se k tomu postavily děti?! Jejich zprávička byla zhruba v tomto rozsahu: Čtvrtek 20. března 2014 Jasno až polojasno. N ...

 

2 třída - naše práce

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   11.02.2014  Práce žáků školy  2.r.  Fotogalerie  )

Vážení rodiče, přečtěte si dvě pohádky, které napsaly vaše děti. Doufám, že příště uveřejníme práce dalších žáků, protože pěkných pohádek napsaných na základě našich dopisů bylo víc. Zdena Baudyšová a Eliška Haasová a Lydie Šilarová

 

Masopust

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   08.02.2014  Práce žáků školy  4.r.)

Název karneval je synonymem masopustu (vlastně "maso pryč"). Masopust představoval období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Během něj probíhaly taneční zábavy a zabijačky. Vrcholí posledním čtvrtkem tohoto období, zvaným Tučný čtvrtek, spojeným se zabijačkou a hostinou s huspeninou, klobásami, jelítky, jitrnicemi, ovarem a škvarky. Poslední tři dny, tedy masopustní neděle, pondělí a úterý jsou zvány končiny, ostatky a fašank, kdy se koná průvod masek, scénické výstupy a končí tanečn ...

 

Estetická výchova

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   16.10.2013  Práce žáků školy  8.r.  Fotogalerie  )

Společný projekt osmých tříd se zabýval vnímáním barev jako estetického prostředku během komunikace mezi spolužáky. Projekt v tomto týdnu dospěl do finále. Výtvarné výstupy, které zdobí chodbu 4. patra, se snažily odpovědět na otázky: Co je estetika? Co je estetické? Co je krásné? Práci se žáky připravili a vedli: Jitka Fárová a Jakub Šebesta

 

Závěrečná písemná práce

(Autor příspěvku: mlcoch   02.06.2013  Práce žáků školy  9.r.)

Závěrečná písemná práce z matematiky bude ve čtvrtek 6.června,pro chybějící žáky 7.června. Obdobné příklady jste si již procvičili především 30. a 31.5. v hodinách matematiky.

 

Čas

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   30.05.2013  Práce žáků školy  9.r.)

Čas – v hodinách literatury a slohu bavili jsme se o čase. Žáci byli vyzváni, aby se pokusili napsat o čase fejeton. Fejetony na konec nevznikly, nicméně i tak jsme si společně přečetli zajímavé texty. I když často říkáme, že naše deváťačky a naši deváťáci nemyslí, musím s úlevou na duši napsat, že možná o to více přemýšlí. Posuďte sami... Čas Co je to čas? Čas je malého dítěte hlas, který ozývá se v nás. Čas je smůla i štěstí a velký kvas na náměstí, kýve se ze strany na stranu, tak ...

 

Matematika

(Autor příspěvku: mlcoch   01.04.2013  Práce žáků školy  9.r.  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

3.čtvrtletní písemná práce z matematiky Čtvrtek 4.dubna. pomůcky:kalkulačka,trojúhelník,tužka,tabulky

 

SP 7.A ,7.B

(Autor příspěvku: Petra Jakubíčková   17.03.2013  Práce žáků školy  Vse)

Připomínám sedmákům pomůcky na SP - Velikonoce přinést podle možností:vyfouknutá vajíčka,vzorovaný papírový ubrousek,štětec,lepidlo Herkules;vrbové proutky na pomlázku (8+1),mašličky na zdobení;tenké proutky na věnec,mašličky;bavlnky nebo provázek,vařený škrob nebo Herkules,malý nafukovací balonek.Vyberte si alespoň jednu možnostvždy ;...;.

 

Míšina báseň o zimních radovánkách

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   28.02.2013  Práce žáků školy  9.r.)

Jestliže měli deváťáci za úkol vypracovat slohový úkol "popis děje", tak po slohové stránce se Míše úkol moc nepovedl. Avšak po literární stránce ano - všichni spolužáci jí zatleskali: Byl krásný bílý den ten den také sněžilo Děti se radovaly s úsměvem na tvářích z kopce bobovaly krásný bílý den je fakt úžasný Rodiče byli rádi že se zbaví svých ratolestí ale na druhou stranu se bojí Jeden krásný sněhový den si rodiče sedli do kavárny a děti vlastně mají velkou radost! Míšo, j ...

 

Popis děje - zimní radovánky

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   28.02.2013  Práce žáků školy  9.r.)

Žáci 9. třídy opakovali slohový útvar "popis děje". Své schopnosti pak zužitkovali při tvorbě popisu zimních radovánek. Mezi vydařené práce patří slohový úkol Anežky, Lojzy a Kryštofa. Klukům je nutno vytknout, že neudrželi jednotu osoby a v půlce změnili adresáta - na koho se v popisu obrací: Sáňkování 1) Velice důležité pro sáňkování je, abyste měli sáňky. Takže zajděte do obchodu, nebo na půdu a nějaké si sežeňte. 2) Teď, když už máte sáňky, se musíte velmi teple obléci, abyste nenastydl ...

 

Začal rok hada

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   20.02.2013  Práce žáků školy  9.r.)

Se začátkem roku hada proběhl ve škole malý projekt věnovaný hadům. Deváťáci buď předvedli své prezentace, nebo psali slohové práce: Hadí útok Je mokro. Studená zem krásně chladí moje tělo. Mé zelené oči svítí zpoza listů a vyčkávají až uvidí svou kořist. Jazykem ochutnávám vlhký, studený vzduch, který fouká kolem mě. Perfektní počasí pro někoho, jako jsem já. Už mi stačí jenom počkat na svou kořist a den můžu zakončit s dobrým pocitem. Listí proti mně se pohnulo! Ta chvíle je tady! Z vě ...

 

Prověrka z matematiky

(Autor příspěvku: mlcoch   12.11.2012  Práce žáků školy  9.r.)

Písemná práce z matematiky - čtvrtek 15.listopadu 2012,1.hodinu,celých 45minut. Téma: Lomené výrazy, Algebra str.12 - 31 a/smysl lomených výrazů b/krácení a rozšiřování lomených výrazů c/sčítání a odčítání lomených výrazů d/násobení a dělení lomených výrazů e/složené lomené výrazy

 

Rodiče jdou svým dětem příkladem

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   22.10.2012  Práce žáků školy  9.r.)

Na hodině slohu a komunikace jsme pracovali s textem v učebnici (SPN 9) – úvahou na straně 159. Opilý muž, kterého manželka a syn vedou domů, vyvolal podnět pro velkou diskuzi. Deváťáci dostali slohový úkol – napsat úvahu na téma: Mají jít rodičem příkladem? (jak se mj. píše v Zákoně o rodině). Rodiče přáteli Když jsem začala přemýšlet o čem napíšu, jedny z mých prvních myšlenek byly o špatných příkladech rodičovství. Jak jsem tak přemýšlela, napadlo mě, že nemusím psát jen o opilých, nevě ...

 

Stavíme své město

(Autor příspěvku: beneš   19.10.2012  Práce žáků školy  4.r.)

Čtvrťáci se v posledních týdnech proměnili v projektové manažery a developery. Začali stavět město „na zelené louce“. Jejich společnou prací vzniká projekt papírového města, které bude aktivní součástí výuky nejen v předmětech svět práce a výtvarná výchova, ale i v přírodovědě, vlastivědě, angličtině a dalších předmětech. Společná práce děti velmi bavila a podívejte se, jak jim to šlo. Mgr. Jitka Fárová Eva Mašatová Mgr. Jitka Matějčková Mgr. Jiří Beneš Dis.

 

7.A/7.B

(Autor příspěvku: Petra Jakubíčková   12.10.2012  Práce žáků školy  7.r.)

Příští hod. SP budu známkovat "Přátelské náramky",každý vlastnoručně předvede,že se je naučil vázat.Kdo práci nepřinese a neukáže svoji zručnost,bude hodnocen nedostatečnou z tohoto výrobku.

 

Podzimní lístkování

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   10.10.2012  Práce žáků školy  1.r.  Fotogalerie  )

Poslední hezké podzimní dny využíváme k výuce prvouky venku.Prvňáčkové v parku na Vyšehradě poznávali stromy, pozorovali změny v přírodě, využili i spadaného listí k tvořivým činnostem.

 

Olympiáda z ČJ

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   18.01.2012  Práce žáků školy  8.r.)

Slohový úkol OLMYPIÁDY Z ČJ Zadání – libovolný slohový útvar, nadpis začíná slovy Za dveřmi je... Kateřina Polenková, 8. třída Za dveřmi je duch Už to skřípe, už to buší. Vím to, jde si pro mou duši. Co to je? Jeho smích? Raději se schovám v peřinách svých. Mám strach a je mi zima, usnout, to by bylo prima. Já se bojím, někdo klepe, skáče, skřípe a taky dupe. Bojím se, protože za dveřmi je duch, ale až slunko vysvitne, zbyde z něj jen vzduch. Páni, tohle mi nikdo neuvěří, že ...

 

Olympiáda z ČJ

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   18.01.2012  Práce žáků školy  9.r.)

Slohový úkol OLMYPIÁDY Z ČJ Zadání – libovolný slohový útvar, nadpis začíná slovy Za dveřmi je... Vojtěch Čech, 9. A Za dveřmi je ... To kdysi býval přesně támhle za rohem takový tajemný barák, dořekl děda... Samozřejmě všem ze vsi vrtalo hlavou, co se tam děje, občas se odtamtud ozývaly divné zvuky, pak třeba pár měsíců nic, a potom třeba takový hnusný divný smrad. Všichni lidé z vesnice se tam báli chodit, dokonce i já a moji přátelé! Až nám to jednou začalo vadit, takže jsme se ro ...

 

Slohový úkol popis

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   01.12.2011  Práce žáků školy  8.r.)

Odjezd slohová práce - popis Odjezd z nástupiště Stojím na autobusovém nástupišti a cítím, jak se mi zima vrývá pod kůži. Po chvíli přijíždí autobus. Brzdy zasyčí, dveře zaskřípou a já vejdu dovnitř. Chystám se zaplatit řidiči: "Poloviční do Loun." "Řidič zní nabručeně: "Hmmm, a máš nějaký doklad o tom, kolik ti je?" Řidičům autobusu se vůbec nedivím, že jsou tak naštvaní. Mají důvod. Denně jezdí s autobusem za každého počasí, od rána do noci. Nejhorší na tom je, že musí dopravovat  ...

 

Slohové úkoly líčení

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   01.12.2011  Práce žáků školy  8.r.)

Cesta slohová práce v listopadu 2011 - líčení Moje cesta Kráčíme temnou ulicí - jen já a můj pes. Je sobotní večer a většina lidí už pobývá v bezpečí svých domovů. Již nám jde naproti - ta neuvěřitelná slepota, která padla na všechny domy v okolí. Před námi ustupuje bílý povlak mlhy, jako když se voda nalije na mastnou pánev. Dá se zaznamenat mírný pohyb - pohyb, který způsobí vítr, když zafouká a rozezpívá všechny stromy, roztančí stébla trávy a roztleská kapky deště dopadající na zem ...

 

Slohový úkol charakteristika

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   01.12.2011  Práce žáků školy  8.r.)

Charakteristika postavy Bruna z povídky J. Nesvadby Blbec z Xeenemünde (Čítanka SPN 8) Kateřinina práce není čistá charakteristika, spíše se jedná o esej. Bruno Bruno byl možná blb, ale dokázal sestavit malou raketu. Podle mě byl inteligentní, ale projevovalo se to jen v některých věcech. Byl také zručný, ovšem ale neuměl číst ani psát. Musíme ale zhodnotit, jestli se dá považovat za génia, vždyť ve svých patnácti letech dokázal postavit raketu! Podívejte se na normální patnáctileté kluky ...

 

Počet příspěvků: