Citát dne

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe.

Neznámý autor

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Školní zprávy

Sestřih adventního koncertu

(Autor příspěvku: Mgr. a Bc. Jiří Trunda   22.12.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Ve fotogalerii naleznete sestřih letošního adventního koncertu naší školy. Můžete si tak ještě jednou připomenout, jak to všechno bylo... :-)

 

Adventní koncert

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   15.12.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Celý (nesestříhaný) záznam z Adventního koncertu 2017 naší školy v bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě najdete, pokud kliknete na odkaz "Fotogalerie". Klidný a radostný advent všem!

 

Příběhy bezpráví

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   21.11.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

I v letošním školním roce se žáci 9. třídy účastnili projektu Příběhy bezpráví, který pro české studenty chystá Jeden svět na školách. Do školy si s námi přišel popovídat pan Zdeněk Pinc, jeden ze signatářů Charty 77 a známý paní Ziny Freundové, o jejímž osudu jsme zhlédli dokumentární film. Deváťáci si pak během brainstormingu vybavili informace o různých zákazech, kterými vládnoucí strana omezovala signatářům život, jako byl zákaz cestovat do zahraničí, dále informace o dlouhých výsleších, o ...

 

Fyzika na Vratislavce

(Autor příspěvku: Mgr. Jana Maxová   17.11.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Malá ukázka hodin FYZIKY na naší škole.

 

Závod Republika

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   10.11.2017  Školní zprávy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení    Fotogalerie  )

Při příležitosti výročí vzniku republiky se na našem Vyšehradě konal pod záštitou České obce sokolské a Čs. obce legionářské celopražský Závod republika. Naši osmáci a deváťáci si vyzkoušeli, jak náročný byl výcvik legionářů. V těžké konkurenci se dařilo více osmákům, skončili osmí. Deváťáci získali sedmé místo. Na stráž!

 

Pietní akce u pomníku legií

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   31.10.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Tak jako každý rok zahájili zástupci úřadu Městské části Praha 2 desetidenní připomínkové akce konce první světové války, které vyvrcholí 11. listopadu Dnem veteránů. K pomníku legionářů byli pozváni i naši žáci ze 6. tříd, aby zazpívali dobové písně.

 

Zpráva z Polska č. 2

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   30.10.2017  Školní zprávy  Vse)

Na základě telefonátu z Polska Vás informujeme, že bylo dosaženo dnešního cíle. Všichni jsou v pořádku. Připomínáme návrat - ve středu kolem 22. hodiny - pozor, podle počasí a stavu na silnicích se čas může změnit, prosíme, sledujte web.

 

Bankéři do škol - prevence - kyberprostor

(Autor příspěvku: Mgr. Jitka Fárová   19.10.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Ve čtvrtek 19. října jsme se účastnili projektu Bankéři do škol. Profesionál z bankovní sféry zavítal do 8. třídy, aby s našimi osmáky probral, jaké nástrahy čekají ve světě financí a internetu. Po akci jsme žákům položili otázku, co by stálo za to, aby si poznačili. Jak je patrno, pamatují si hodně. Snad většinu nezapomenou: měli bychom si kontrolovat, zda je https – neboli adresa se symbolem zámku dostali jsme varování před viry a podezřelými zprávami, před neznámými účty, ale i sms dávat ...

 

Poslední zvonění

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   19.07.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Deváťákům jsme naposled zazvonili. Hurá na prázdniny!!!

 

Sasové získali diadém Marie Terezie

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   29.06.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Již 6. ročník celoškolní závěrečné hry O pohár krále Vratislava, měl letos podtitul O diadém Marie Terezie, neboť panovnici, jejíž třísté výročí narození jsme si letos připomínali, jsme věnovali celoroční projekt. Skupiny žáků složené z dětí od 1. do 8. tříd, soutěžících v barvách říšských států (manžel Marie Terezie Štěpán Lotrinský byl císařem Svaté říše římské), vyrazily na trať, kde plnily rozličné úkoly související se životem Marie Terezie. I když trať prošli jako čtvrtí, nejlépe se zorie ...

 

Afrikány pro Afriku - opět jsme nejlepší v republice

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   29.06.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

I v letošním školním roce proběhl na 1. stupni projekt Afrikány pro Afriku. Žáci postupně zasadili semínka, starali se o ně, zalévali, sledovali rostlinky, jak se vyvíjí, aby po té, co afrikány rozkvetly, květiny prodali. Získaný peníz již putuje ke společnosti Siriri, která vytiskne pro africké děti slabikáře v jejich rodném jazyce. Tak jako vloni jsme díky afrikánům vybrali na škole nejvíce peněz v republice: letos 10.143 Kč!!! Třídy obdržely certifikáty. Nejúspěšnějšími pěstiteli a prodejc ...

 

Naše Lucka je nejlepší!

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   28.06.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Lucka Hrdličková, žákyně 8.třídy, již podruhé letos vybojovala zlato. Tentokrát ve výtvarné soutěži: Voda pro život - význam vody pro život města vyhlášenou magistrátem hl. města Prahy. Gratulujeme!

 

Páťáci se loučili divadlem

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   28.06.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Žáci 5. tříd se v sále Muzea Policie ČR rozloučili s prvním stupněm a se svými paními učitelkami. Jak jinak než divadelním kouskem. Bravo!

 

Ať žijí duchové - 2.

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   21.06.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Po letním podvečeru sehrály naše děti muzikálové představení Ať žijí duchové. Protože každé představení na jevišti je jiné, přinášíme v příloze i záznam odpoledního představení.

 

Letní podvečer 2017

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   21.06.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

V pondělí 19. června se s naší školou rozloučili deváťáci. Na pomyslná uvolněná místa ve školní budově jsme přijali nové prvňáčky, pasoval je rytíř Brtník z Brtníku. Více ve videu v příloze. Po letním podvečeru přišli Duchové - více další příspěvek.

 

Ať žijí duchové - 1.

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   21.06.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Odkaz Vás přesune na video z dopoledního představení Ať žijí duchové, které sehráli naši žáci v pondělí 19. června 2017 od 10 hodin na Letní scéně Vyšehradu.

 

Týden mediálního vzdělávání

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   19.06.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

V minulém týdnu se žáci 8. a 9. tříd účastnili projektu Jednoho světa na školách, který byl zaměřen na falešné a poplašné zprávy, informace v médiích, úpravu fotografií apod. Ve škole nás navštívila redaktorka Respektu paní Svobodová. Deváťáci zavítali na debatu do kina Lucerna. Problematice se budeme i nadále věnovat.

 

Informace o odjezdu

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   02.06.2017  Školní zprávy  Vse)

Informace pro rodiče žáků, kteří strávili týden v Zeleném údolí - Šlovicích. Všichni odjeli domů v pořádku v 10:50. Těší se na Vás!

 

Ať žijí duchové - upřesnění termínu

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   30.05.2017  Školní zprávy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Na vědomost se dává, že v letošním školním roce nacvičili žáci školy muzikál " AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ ". Představení odehrajeme dvakrát - v pondělí 19. června 2017 na vyšehradské Letní scéně - v rámci Vyšehraní 2017. Dopoledne od 10 hodin proběhne školní představení pro děti. Avšak pozor, jste-li rodičové a prarodičové doma, nebo si můžete vzít volno v práci, přijďte se podívat dopoledne. Odpoledne předpokládáme zvýšený zájem a velký shluk lidí. V 16 hodin začne tradiční letní podvečer. Krátce ...

 

Zelené údolí, den čtvrtý

(Autor příspěvku: Petra Stupková   26.05.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Ahoj, přátelé a rodiny, počasí i zdraví nám přálo, dnes se vracíme mírně znavení domů. Přijedeme kolem obědu. Včerejší den jsme se rozdělili na sportovce, vodní badatele a skanzeňáky. Odpoledne jsme završili řecké báje a pověsti Trojskou válkou, ale nebojte, všichni jsme se vrátili v čase. Podívejte se na fotogalerii našich zachycených zážitků. Už se na vás všechny moc těšíme druháčci a druháci.

 

V elektro skanzenu

(Autor příspěvku: Mgr. Jitka Fárová   25.05.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Prošli jsme se zeleným údolím a došli jsme do elektro skanzenu. Během dopoledne v terénu jsme získali tolik informací...

 

Zelené údolí, den třetí

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   24.05.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Dnešní dopoledne jsme prožili po třídách. 2.A prozkoumávala pečlivě okolí, 2.B se věnovala mineralogii, 2.stupeň se vypravil do Skryjí a okolí. Po propečeném kuřátku s rýží nás čekala další etapa hry - boj s Minotaurem. Večer pro nás malé, ti velcí,připravili večerní dobrodružství. Ještě teď jen pomalu usínáme, navíc Ti velcí již okupují internet... Dobrou noc!

 

Pozdrav ze Šlovic

(Autor příspěvku: Mgr. Jitka Fárová   24.05.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Zdravíme rodiče žáků II. stupně. Jsme všichni zdraví, veselí a v pořádku.

 

Zelené údolí, den druhý

(Autor příspěvku: Petra Stupková   23.05.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Dobrý večer, posíláme pozdravy ze školy v přírodě. Ve Šlovicích bylo dnes jasno a kraťasy. Navštívili jsme úžasný elektro skanzen pana Čecha, vydali se na přírodovědnou výpravu, řádili na trampolínách a přilehlých hřištích, pluli lodí jako bájní řečtí mořeplavci za zlatým rounem, až jsme konečně odpluli "do Hajan". Fotogalerii ještě doplníme, povětrnostní podmínky na moři dnes večer nejsou příznivé. Pac a pusu druháčci a druháci!

 

Sláva, dorazili jsme

(Autor příspěvku: Petra Stupková   22.05.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Sláva, nazdar výletu,nezmokli jsme už jsme tu! ...ve Šlovicích 145, Hřebečníky. Pochutnali jsme si na svíčkové "s pětima"! ...Po polední siestě jsme si postavili lesní domy a domky, otestovali několik okolních hřišť, spapali boloňské špagety a večer zakončili uvítací diskotékou, při které jsme předali ocenění za 3. místo literární soutěže Art Botič Pavlínce z 8. třídy. Teď (konečně) utichl dům i sprchy. Dobrou noc, ať Vás blešky štípou celou noc!

 

Letní podvečer 2017

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   17.05.2017  Školní zprávy  Vse)

Informace pro všechny přátele školy, bývalé žáky atd. Tradiční LETNÍ PODVEČER (loučení s 9. třídami a vítání prvňáčků) bude v PONDĚLÍ 19. ČERVNA od 16 hodin. Program bude poněkud odlišný. Po základní části bude na Letní scéně NKP Vyšehradu následovat muzikál Ať žijí duchové, ve kterém zahrají a zazpívají žáci školy. Bude to taková naše tvrdá pomsta Jouzovy. Když tvrdá, tak tvrdé -y!

 

Pietní akce na náměstí Míru

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   14.05.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

V pátek 12. května se žáci naší školy účastnili tradiční pietní akce u pomníku bratří Čapků na náměstí Míru. Akci organizuje Český svaz bojovníků za svobodu a během akce si všichni připomenou jednak osudy a díla bratří Čapků, jednak osudy lidí bojujících proti nacismu. Akce se účastní mimo jiné i zástupci Armády ČR, skautu a divadla Na Vinohradech. Náš sbor 5. tříd zazpíval několik dobových písní a spolu se sborem ze ZŠ Na Smetance ukončili program národní hymnou. Žáci 9. tříd zašli uctít pa ...

 

Neúspěšní čtvrťáci a páťáci

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   14.05.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Tým ve složení Lukáš, Loren Ignác, Mikuláš, Samuel, Robin, Daniel a Antonín ze 4. tříd a Dan, Jakub, Lukáš, Samuel z 5. tříd své mladší spoluhráče nenapodobil a třikrát prohrál: 2:3 s Resslovou, 1:3 s Lauderovými školami a 0:3 se Štěpánskou. I tak hráčům děkujeme za reprezentaci.

 

Úspěšní druháci a třeťáci

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   14.05.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Naši druháci a třeťáci se účastnili obvodního kola Mc Donald‘s Cupu a rozhodně nám ostudu neudělali. V silné skupině, ze které později vzešli oba finalisté, získali celkem 4 body a k postupu chyběla buď jen trocha štěstí, nebo o doušek více pozornosti. V prvním zápase jsme jen těsně 1:2 prohráli s mistrovskou Botičskou, gól dal Kilián. Ve druhém zápase jsme jasně přehráli Štěpánskou 8:2, 5 gólů vstřelil Kilián, 2 Denis a 1 Kašpar. Prostor ve středu hřiště svou poziční hrou ovládl Sam. Ve třet ...

 

Šesťáci na Bornovi

(Autor příspěvku: Mgr. Jitka Fárová   13.05.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Protože škola není jen výuka v lavicích, ale součástí školní docházky je i návštěva muzeí a divadel, protože škola jsou nejen poučky a rovnice, ale i svět fantazie, vydali jsme se se šesťáky na výstavu Adolfa Borna.

 

Ozdravný pobyt 4. A, 5. A a 5. B

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   03.05.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Ohlédnutí za odpolední činností dětí v Kobylinci a okolí. Radovali jsme se ze všech 4 ročních období, rozkvetlého jara, parného léta, sychravého podzimu i zasněžené zimy.

 

Noc s Andersenem 2017

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   05.04.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Letošní Noc s Andersenem se nesla ve znamení Čtyřlístku. Po mnoha různých projektech v jednotlivých třídách a ročnících se v pátek 31. března konalo velké finále. Děti nejprve zhlédly celovečerní film a potom v doprovodu průvodců vyrazily na noční pohádkovou cestu po vyšehradském kopci. Během cesty jim různé postavy ze čtyřlístkových příběhů zadávaly úkoly. Když děti splnily 12 úkolů, dostaly se až na akropoli k Pinďovi, Fifince, Myšpulínovi a Bobíkovi. Všichni dostali glejt a mohli přespat ve š ...

 

Fotky ze svahu

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   11.03.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Pokud se chcete potěšit momentkami z lyžařského výjezdu, jak je zachytila paní učitelka Mašatová - klikněte na fotogalerii.

 

O nás na youtube

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   20.02.2017  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

V rámci projektu Městské části Praha 2, aby každá škola zřizovaná městskou částí měla svou prezentaci na youtube, bylo zveřejněno i video, které se natáčelo u nás.

 

Ozdravný pobyt pro žáky 3. AB a 4. B

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   05.01.2017  Školní zprávy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Vážení rodiče dětí ze 3. tříd a ze 4. B, pro letošní školní rok máme připraven ozdravný pobyt v lokalitě Zelené údolí. Více informací v příloze. Podepsané Dohody prosíme do středy 11. ledna 2017.

 

Vánoční florbalový turnaj

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   22.12.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Poslední den školy před vánočními prázdninami se tradičně hrál vánoční florbalový turnaj pro žáky II. stupně. Nastoupit mohly jen týmy s dívkou, nebo chlapcem v převleku. Vítězem se stal tým Licháči (8. třída), 2. místo obsadili FCKFC (9. tř.) a třetí Bořiči mýtů (7. tř.). Týmy Kobry (6.) a Takto (7.) nepostoupily do finálové skupiny. Nejlepší hráčkou byla zvolena Veronika ze 7. třídy (8 gólů), nejtrestanějším hráčem se stal její bratr Petr z 9. třídy (celkem 6 trestných minut). Nejlepší pub ...

 

Adventní koncert ke sdílení

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   22.12.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Vážení rodiče, drazí přátelé, milí žáci, pokud chcete zavzpomínat na adventní koncert 2016 v bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě, jsme již na youtube. Pro odkaz na začátek koncertu klikněte na fotogalerii.

 

Adventní koncert

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   15.12.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Fotografie z adventního koncertu od fotografa Jaroslava Kleina najdete zde ve fotogalerii.

 

Atletický sedmiboj družstev

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   10.12.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Ve čtvrtek 8.12. proběhl na Strahově 1. ročník atletického sedmiboje družstev. Byli jsme u toho! 2 druháci, 2 třeťáci, 2 čtvrťáci a 2 páťáci pod vedením Karla - drželi jste se statečně. Děkujeme za účast.

 

Příběhy bezpráví s 8. a 9. třídou

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   06.12.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

V uplynulém týdnu se žáci 8. a 9. tříd účastnili projektu Jeden svět na školách s názvem Příběhy bezpráví. Zhruba na hodinu k nám přišla na debatu se žáky paní Miroslava Havelková. Popsala žákům, jak vypadala každodenní realita, když jste odmítli spolupracovat s režimem. Co vše bylo spojeno se snahou publikovat názory, které se neshodovaly s oficiálními. Jaké to bylo, když jste se rozhodli poslouchat jinou hudbu, než tu státem a stranou povolenou. S jejím životním příběhem pracujeme i v dalšíc ...

 

Adventní koncert

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   21.11.2016  Školní zprávy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Vážení rodiče a přátelé školy, připomínáme, že ve středu 14. prosince uspořádáme ve spolupráci s Královskou kolegiátní kapitulou ADVENTNÍ KONCERT v bazilice svatého Petra a Pavla. Koncert začíná v 16:30. Vstupné je dobrovolné a bude využito na dobročinné účely jako v minulých letech.

 

Ředitelské volno

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   16.11.2016  Školní zprávy  Vse)

Připomínáme všem, že v pátek 18. prosince je ředitelské volno. Ve škole probíhají práce na údržbě budovy a pro žáky bude budova uzavřena.

 

Den veteránů u pomníku

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   14.11.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

V pátek 11. listopadu jsme se v 11 hodin tradičně sešli u pomníku legionářů u Palackého náměstí. Jsme rádi, že kromě několika rodičů přišly i děti z mateřské školky. Vyslechli jsme si zamyšlení pana ředitele i pana faráře z Vyšehradu. Zazpívali jsme tradiční legionářské písně a uctili padlé hrdiny kyticí a státní hymnou.

 

Den veteránů s městskou částí

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   14.11.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Na pátek 11. listopadu připravila Městská část Praha 2 na náměstí Míru velké oslavy Dne veteránů. Jednalo se o vyvrcholení celého týdne s veterány válek 20. století. Kromě výzdoby školy bylo na pořadu i soutěžení. Jsme rádi, že naši osmáci uspěli. Zároveň žáci 8. třídy předali zástupcům obce a armády naše výtvory motivované statečným bojem veteránů. Například bombardér z PET lahví vytvořili žáci z 2. B se svou paní učitelkou.

 

Ëxpedice Banát

(Autor příspěvku: Mgr. a Bc. Jiří Trunda   24.10.2016  Školní zprávy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

PŘIDEJ SE NA EXPEDICI BANÁT 2017 A ZAŽIJ NĚCO JEDINEČNÉHO! Vydejte se na výpravu plnou zážitků. Škola spolupořádá (spolu se Základní školou, Praha 2, Londýnská 34) expedici do českých vesnic v rumunském Banátu, který se rozprostírá v prostředí národního parku kolem Dunaje. Celá oblast našich krajanů je naprosto unikátní z celosvětového pohledu – nikde jinde již nenajdete v takové míře historii našich předků - české tradice, zvyky, folklór atd. jako zde! Celá expedice je zároveň zaměřena na ma ...

 

pěvecký sbor - trička

(Autor příspěvku: Eva Mašatová   26.09.2016  Školní zprávy  Vse)

Vážení rodiče, během prázdnin jsme společně s Veselou nohavicí vymysleli báječný styling na koncertování pro naše zpěváky. Jedná se o trička, která budou každému ušita jednotlivě. Byli bychom moc rádi, kdybyste souhlasili s výrobou a pěvecký sbor vypadal na našich vystoupeních jednotně. Jedná se o velice kvalitní materiál, který vydrží, s logem školy ZŠ Vratislavova. Do velikosti 146/152: 300,-Kč , 158/164:= 350,-Kč Pokud se Vám nápad líbí, prosíme o dodržení následujícího postupu: 1/ ...

 

Zahájili jsme projekt Edison

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   26.09.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Dnes se nám představilo sedm studentů, kteří budou po celý týden ve třídách v rámci projektu Edison představovat své země, odkud pochází. Komunikace bude probíhat v angličtině.

 

Volitelný předmět VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   22.09.2016  Školní zprávy  Vse)

Vážení rodiče, v minulých letech fungoval na škole volitelný předmět pro žáky I. stupně "výuka náboženství". Letos bude výuka opět probíhat, sice ve středu od 8 do 8:45 pod vedením pracovnice vyšehradské kapituly. Máte-li zájem přihlásit své dítě (děti) do výuky, napište na e-mail sekretarka@vratislavova.cz, že své dítě přihlašujete.

 

Vratislavka zažila Kapku medu pro Verunku

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   18.09.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Sobota 17. září 2016. Na letošní ročník akce "Zažij Vratislavku jinak" si naši žáci připravili písničkový pořad z úspěšného muzikálu "Kapka medu pro Verunku", se kterým vystoupili v červnu v Hybernii. Zkrácená verze též slavila úspěch, tleskala celá ulice. Děkujeme všem: úžasným hercům, zpěvákům i skvělému publiku. A také zúčastněným pedagožkám a vychovatelkám.

 

natáčení BANANA, 20.9. sběr

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   15.09.2016  Školní zprávy  2.A  Fotogalerie  )

Ochutnávka z natáčení klipu BANANA. Také Vás zveme tuto sobotu 17.9. na akci "Zažít Vratislavku jinak", kde budou naše děti na pódiu cca od 11,20 do 12,15 zpívat písničky z muzikálu Kapka medu pro Verunku. Také nezapomeňte doma svázat prázdninový sběr papíru, zvážit jej, označit jménem dítěte a třídou a přinést 20.9. do 9,00 hodin do školy.

 

Krajina mého domova

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   14.09.2016  Školní zprávy  2.A)

Když zavřete oči a pokusíte se přesto "vidět za víčky vysněnou krajinu", co se Vám ukáže? Musím se s výsledkem našich dětí pochlubit - všechny obrázky jsou opravdu nádherné!

 

Zažij Vratislavku jinak!

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   13.09.2016  Školní zprávy  Vse)

Po loňském úspěšném vystoupení školního sboru na akci "Zažij Vratislavku jinak" jsme i letos byli vyzváni, abychom se aktivně účastnili happeningu v dolní části Vratislavovy ulice. Akce se koná v sobotu 17. září 2016. Naše děti vystoupí od 11:25 do cca 12:15 a zazpívají písně z úspěšného muzikálu "Kapka medu pro Verunku". Účinkující mají sraz v 10:30 u školy. Kostýmy s sebou!

 

doporučená četba 2.A

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   11.09.2016  Školní zprávy  2.A)

Doporučená četba třídy 2.A na I.pololetí šk. roku 2016/17: Prosím, aby děti přečetly doma v každém čtvrtletí jednu knihu (samostatně, s Vaší pomocí). Výstupem každé četby bude: V určeném termínu odevzdaný zápis následujícího obsahu do čtenářského deníku v rozsahu 1, max. 2 stránky. 1. Název a autor knihy. 2. Informace o životě autora (zpravidla najdete na přebalu knihy, případně na internetu). 3. Popis místa a doby, kde a kdy se děj odehrává. 4. Hlavní postavy a jejich stručná charakteri ...

 

Začátek školního roku

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   24.08.2016  Školní zprávy  Vse)

Příští týden, ve čtvrtek 1. září, začíná nový školní rok 2016/ 2017. Žáci 2. - 9. třídy začínají všichni od 8 hodin a ve třídách pobudou 1 vyučovací hodinu. Prvňáčci začínají v 8:30. Nejprve proběhne slavnostní přivítání na dvoře školy (bude-li pršet tak v tělocvičně). Pak se všichni vydají do svých tříd, kde se dozví vše podstatné. Pokud na svůj první den ve škole vezmete s sebou i dědečky a babičky, budou vítáni.

 

Platba obědů na školní rok 2016 - 2017

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   22.08.2016  Školní zprávy  Vse)

Vážení rodiče, od dnešního dne můžete za své děti zaplatit stravné ve školní jídelně. Ceny obědů jsou u dětí ve věku 7 – 10 let 26 Kč, ve věku 11 – 14 let 27 Kč a ve věku 15 a starších 28 Kč. Platbu proveďte převodem na účet 50016-3885369/0800. Jako variabilní symbol uveďte číslo, které jste v uplynulém školním roce obdrželi. Pokud jste rodiče budoucích prvňáčků, nebo jste číslo zapomněli, stačí ve „zprávě pro příjemce“ uvést příjmení a jméno žáka a ročník (např. KabátováVěra6). Obědy jsou  ...

 

Pomůcky pro budoucí 2.A

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   06.08.2016  Školní zprávy  2.A  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Pozdrav ještě z prázdnin ;) Jak jsem slíbila, pro nedočkavce v souboru přikládám potřebné pomůcky pro 2.A. Seznam potřebných pomůcek pro druháky (tedy jen pro 2.A) na školní rok 2016/2017: Na výtvarnou výchovu, nejlépe uložit do kufříku (nic nemusí být nové, pokud slouží): • podložku nebo igelitový ubrus na ochranu stolu • zástěrku nebo větší tričko na ochranu oblečení • sadu voskových pastelů (voskovek) – ideálně 12 ks • malou černou tuš • temperové barvy + běloba navíc, paleta • vodo ...

 

Konec školního roku

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   03.07.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Školní rok 2015-2016 je definitivně minulostí. Vysvědčení byla rozdána, prvňáčkové obdrželi své první, zatímco deváťáci poslední, na kterém mají napsáno, že splnili povinnou školní docházku a mají ukončené základní vzdělání. Hurá! Prázdniny začaly! Přejeme všem našim žákyním a žákům krásné prázdniny! Rodičům příjemnou dovolenou. Vyučující z Vratislavky

 

O pohár krále Vratislava 2016

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   03.07.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Pátý ročník hry „O pohár krále Vratislava“ byl hned několikrát výjimečný. Jak se nejprve žáci dozvěděli, v letošním ročníku propůjčil první český král Vratislav hru i Vyšehrad svému pra-pravnuku Karlovi. Týmy, které tentokrát nezastupovaly české šlechtické rody, ale zemská území Svaté říše římské, procházely postupně Karlovým životem. Spolu s králem a císařem usedli do vězení, přivezli si nevěstu Blanku, vydali se na italské tažení, prošli svatebním obřadem, postavili most, zorientovali se na No ...

 

Škola a školní družina poslední dva dny

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   28.06.2016  Školní zprávy  Vse)

Vážení rodiče, připomínáme informaci, kterou jste se velmi pravděpodobně dozvěděli na posledních třídních schůzkách. Ve středu 29. června začíná výuka pro všechny žáky v 9 hodin (v tělocvičně), kdy nás čeká tradiční celoškolní hra O pohár krále Vratislava. Akce končí v cca 12:30, školní družina je do 16:30. Ve čtvrtek 30. června všichni začínají v 8:00 a končí v 8:45. Školní družina je otevřena do 16 hodin. Děkujeme Vám za celoroční spolupráci a přejeme všem příjemné léto!

 

Muzikál "Kapka medu pro Verunku"

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   23.06.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Milé včelky, strašliví pekelníci, půvabné víly, úděsná strašidýlka, mokří vodníčci a rusalky, děsuplní skřeti, obludy a příšerky, jakož i všechny tři království, máme vzkaz od Kapesky. Děkuje nám a je šťastná, že se na pódiu vystřídalo tolik skvělých herců i hereček, tanečnic i tanečníků, zpěváků a zpěvaček. Svým vystoupením jste potěšili celý sál. Bravo!

 

Letní podvečer 2016 je za námi

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   23.06.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Pondělní vskutku letní podvečer, neb se mraky rozestoupily a slunce ozářilo Letní scénu Vyšehradu, je už za námi. Rozloučili jsme se s deváťáky, deváťáci se rozloučili s námi a zároveň jsme přivítali nové žáky do 1. tříd. A protože jsme po celý rok komunikovali s Karlem IV. i s jeho rodinou, císař a král nechyběl i zde.

 

Kapka v TV

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   22.06.2016  Školní zprávy  Vse)

Ve čtvrtek 23.6.odpoledne na TV RELAX by měla v pořadu ,,Živě z Palladia"být reportáž z našeho muzikálu ,,Kapka medu pro Verunku"a na TV2 v sobotu 27.6. v 17:45 na Koncertě pro největšího Čecha Karla IV. a nejmenšího Čecha Hurvínka I. budou k vidění děti z našeho pěveckého sboru s paní učitelkou Evou Kleinovou..Těšíme se🎤😃

 

Vyskeř_1.AB: Výkřik z celodenní túry

(Autor příspěvku: Petra Stupková   16.06.2016  Školní zprávy  1.r.  Fotogalerie  )

A máme za sebou poslední den výpravy za přírodou a společným dobrodružstvím. Dnes jsme překonali 10 km. Po snídani jsme směle se sluníčkem na tváři vyrazili do hruboskalska. Kopeček, ďolíček,les a skály, byli jsme tam cobydup. Navštívili jsme arboretum, kde jsme měli to obrovské štěstí vidět v květu úžasný liliovník tulipánokvětý, který kvete jen 3 týdny v roce! Pokračovali jsme nekrásnější vyhlídku Českého ráje - Mariánskou vyhlídku, kde jsme si udělali společnou fotku. Sešli jsme k Symbolické ...

 

Šesťáci u Keltů

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   16.06.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Šesťáci se vydali na keltské hradiště Závist, aby na místě prozkoumali, jak žili naši předci Keltové. Každý se žáků se věnoval některému z oboru jejich činnosti a přednesl krátký příspěvek. Děvčata dokonce předvedla, jakými šperky se zdobily keltské ženy. Z hradiště jsme seběhli starou keltskou cestou. To, že pršelo, nikomu nevadilo. Akce posloužila i jako příklad, jak se dá po Praze cestovat: tam vlakem, zpět autobusem MHD a tramvají.

 

Dozvuky z Brady, vyhlášení vítězů hry

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   16.06.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Ozdravný pobyt na Bradě již skončil před týdnem, ale ještě trvalo chvíli, než se spočítaly všechny výsledky a než jednotlivé rody zabraly území v království. Nicméně vše je již jasné. Ve hře vyhráli Dobřenští! Gratulujeme vítězům. Zbylé území patří králi.

 

Muzikál - úterý 21. června - info

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   16.06.2016  Školní zprávy  Vse)

Vážení rodiče, v úterý 21. června budou Vaše děti od 16:30 vystupovat v muzikálu v divadle Hybernia. Program začíná reálným nácvikem již dopoledne, aby měly děti přes poledne dostatek času k nabrání sil pro večerní představení. Proto začíná nácvik již v 8:30 v Hybernii! Ze školy budou děti odcházet v 8:00. Prosíme, aby byly děti včas ve škole, nebo v ranní družině. Na dopoledne připravte dětem vydatnou svačinu a pití. Děkujeme.

 

Vyskeř_Výkřik z mlhy_středa_1.AB

(Autor příspěvku: Petra Stupková   15.06.2016  Školní zprávy  1.r.  Fotogalerie  )

Tam, kde byla mlha tak hustá, že by se dala krájet, se vyspinkala dítka do deštivého středečního dne. Počasí jsme se nezalekli a pořádně se oblékli. Vydali jsme se křížovou cestou k nedaleké nově rekonstruované kapličce sv. Anny. Všechny výhledy však byly v mracích zakryté. Pan starosta nám vyprávěl o legendě, která dala tvrzi název. Otakárek fenyklový se před námi a mohutnými kapkami deště ukryl. Jeho kešku jsme však našli. Po blátě jsme se doklouzali až k penzionu, kde jsme se usušili. Na ...

 

Vyskeř_ výkřik ze skal_1.AB

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   14.06.2016  Školní zprávy  1.r.  Fotogalerie  )

Výkřik ze skal "Dneska to byl ten nejlepší den mýho života!" řekla Mia. Dopoledne jsme se vyšplhali na Drábské světničky. Přemluvili jsme paní učitelky, ať jdou s námi. Z půlhodinové prohlídky se stala téměř dvouhodinová, protože jsme nechtěli vynechat žádný z dlouhých úzkých žebříků, schodů, ani průlezů. S vidinou buchtiček se šodo jsme dalších pět kilometrů uběhli, ani nevíme, jak. Po obědě jsme se vypravili do Šťastné země, kde jsme opravdu byli šťastní. Viz foto. Večer to vypadalo, že to  ...

 

Poslední den školy - čtvrtek 30. června

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   14.06.2016  Školní zprávy  Vse)

Upozorňujeme žáky i rodiče, že tak jako každý rok, bude poslední den školy ve školní jídelně výběr jen z 1 jídla. Zároveň je upravena výdejní doba, od 11:30 do 13 hodin. Děkujeme za pochopení.

 

Výkřik z Vyskře_pondělí_1.AB

(Autor příspěvku: Petra Stupková   13.06.2016  Školní zprávy  1.r.  Fotogalerie  )

Zdravíme z Vyskře do Prahy! Zkušený pan řidič autobusu nás bez použití "sáčku Blinkáčku" dovezl s jednou svačinovou pauzou k penzionu a přistavil dveře autobusu přímo ke schodům. Počasí si s námi hrálo, jak se mu zlíbilo, ale to naši náladu nezkazilo. Za deště i za slunce jsme hráli hry. Rozčílily se trošku jen boty. Ubytovali jsme se v příjemných pokojících a dali si dobrý obídek. Po poledním klidu jsme vyrazili na Pekařovu bránu - nejkratší skalní tunel v ČR. Hledali jsme geopoklad...a našli ...

 

Malé ohlédnutí za ozdravným pobytem 4. tříd

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   09.06.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Můžete se ve fotogalerii seznámit s našimi aktivitami: - svačina u autobusu; - výprava do blízkého lesa a první fáze stavby domečků z přírodnin; - nácvik dovedností na lanové dráze; - návštěva minizoo; - základy slaňování; - vybíjená a stolní tenis; - vychutnání zmrzliny za odměnu; - výroba pomůcek k soutěži „Býčí oko“; - stavby domečků, závěrečná fáze; - hledání bonbonů v prostoru; - terénní hra se 17 otázkami; - pochod s busolou dle mapy do lesního srubu, příprava noclehů, dřeva a  ...

 

6. pozdrav z Brady

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   08.06.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Milá maminko, poslední den pobytu na Bradě jsme prožili především na hřišti, kde probíhala závěrečná klání naší soutěže. Také jsme připravili táborák. Večer oheň vzplál a my jsme si opékali buřtíky. Ve středu se vracíme. Příjezd by měl být mezi 12:30 – 13. hodinou.

 

5. pozdrav z Brady

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   06.06.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Milá maminko, dnes (pondělí 6. června) jsme po snídani vyšli na celodenní výlet do Prachovských skal. Počasí nám přálo a po celý den bylo jasno až polojasno. Jinými slovy panovaly ideální podmínky pro našich zhruba 8 kilometrů, které jsme úspěšně zdolali po schodech, žebřících, po skalách i roklinami. Lezli jsme na skálu, co je hodně špičatá, přesto nikdo nespadl. Hladovi, ale plni zážitků, vrátili jsme se zpět na bramborové knedlíky, zelí a vepřové špalíčky. Dobili jsme energii a večer si za ...

 

4. pozdrav z Brady

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   06.06.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Milý tatínku, čtvrtý den byla neděle. Podle předpovědi nás měly čekat bouřky, ale obloha byla modrá. Proto jsme vyrazili na průzkum okolí. Již máme prochozeny západní svahy, a tak jsme se vydali na jih a východ. Cesta byla úspěšná, objevili jsme dětské hřiště. Po obědě, kuře na paprice s rýží, jsme se odebrali na pokoje, abychom si odpočinuli. V tu chvíli se obloha zatáhla, zamračila a už to začalo. Na střechu objektu bubnovaly ledové krupky a za okny pršelo, jako bychom stáli ve sprše. Odpol ...

 

3. pozdrav z Brady

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   05.06.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Milá maminko, třetí den byl odpočinkový. Sobotní dopoledne jsme do svačiny strávili na terase objektu a malovali jsme rodinné erby. Po svačině jsme zahájili dnešní rytířská klání. Jednotlivé naše rody spolu soupeřily v několika disciplínách. Během oběda, gulášové polévce a borůvkových knedlíků, jsme načerpali sílu. Čekal nás orientačně-inteligenční závod v lese. Před večeří jsme pokračovali v rytířských kláních: přenášeli jsme pro panovníka vzácný poklad, donesli jsme mu do kuchyně vejce a lov ...

 

2. pozdrav z Brady

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   03.06.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Milá maminko, v pátek nás probudil déšť, který bubnoval na střechu. Po snídani (švédské stoly a minimálně polovina z nás si pochutnala na křupinkách s mlékem) jsme zůstali v chatě. Nejprve jsme si vykreslili štíty na dveře, aby bylo jasné, kde kdo bydlí. Později jsme začali fungovat jako rodové družiny. Na mapě Zemí království českého jsme zabrali první kousky půdy. Před obědem přestalo pršet a vydali jsme se na krátkou procházku do lesa. Postavili jsme si domečky. K obědu byla výborná brambor ...

 

Letní podvečer 2016

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   02.06.2016  Školní zprávy  Vse)

Informujeme všechny současné, bývalé i budoucí žáky jejich a rodiče, že tradiční Letní podvečer (neboli loučení se s devátou třídou a vítání prvňáčků) se odehraje na Letní scéně na Vyšehradě v pondělí 20. června od 16:30. Těšíme se na Vás!

 

1. pozdrav z Brady

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   02.06.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Milá maminko, autobus nás dopravil až k penzionu. Chvíli jsme si hráli na louce a pak jsme šli do jídelny na oběd. Po kuřecím vývaru s rýží nám servírovali přírodní kuřecí plátek, hranolky a zeleninovou oblohu. Během poledního klidu jsme si vybalili. Obloha se mračila, a tak jsme si na výlet vzali pláštěnky. Šli jsme po modré a zelené turistické stezce na skalní vyhlídku Václava Čtvrtka s názvem Přivýšina, 464 mnm. Po cestě jsme nahlédli do Rumcajsovy jeskyně, ve které spal Cipísek. Z vyhlídky ...

 

Osmáci a deváťáci v krytu

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   01.06.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Dnes navštívili žáci 8. a 9. tříd kryt CO na Folimance. Se stavbou krytu se začalo za II. světové války a pokračovalo se v 50. letech. Kryt je do dnešní doby funkční. Součástí expozice jsou i výstavy o bombardování Prahy v roce 1945 a o městském protipovodňovém systému. Pěkné, ale zůstat tady po tři dny?!

 

Literární úspěch

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   24.05.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Naši žáci se pravidelně účastní literární soutěže ArtBotič. Nejinak tomu bylo i letos. Máme velkou radost, že v letošním ročníku, kdy se psala práce na téma "Co mi pomohlo překonat můj nejtěžší okamžik v životě", získala 3. místo Pavlína ze 7. třídy. Gratulujeme!

 

Afrikány pro Afriku

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   24.05.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Více než má slova řeknou fotografie a obrázek žáků - viz fotogalerie.

 

Jarní florbalový turnaj

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   19.05.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Ve čtvrtek 19. května proběhl školní florbalový turnaj žáků 4. - 7. tříd. Turnaje se účastnilo 6 týmů a jako pokaždé při školním turnaji, musela v každém týmu hrát alespoň jedna dívka. Vítězem se staly Babičky ze 7. třídy.

 

Pietní akce u pomníku bratří Čapků

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   13.05.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Na tradiční pietní akci dne 13. května, kterou organizuje Český svaz bojovníků za svobodu, bylo pozváno i několik významných hostů. Za Úřad městské části Praha 2 přišel z nedaleké budovy zastupitel pro oblast kultury a občanských aktivit Ing. Jaroslav Šolc, za Společnost bratří Čapků předseda JUDr. Pavel Vespalec a za pořádající ČSBS předseda místní organizace plukovník v záloze Emil Šneberk, kteří měli krátké proslovy. Dále se akce účastnili zástupci Armády ČR, Městské policie Praha a Policie Č ...

 

Lékaři bez hranic

(Autor příspěvku: Mgr. Jitka Fárová   06.05.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Žáci deváté třídy využili nabídky a na náměstí Míru navštívili stany Lékařů bez hranic. Klaníme se před jejich prací!

 

Sbor v České televizi

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   06.05.2016  Školní zprávy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení    Fotogalerie  )

Letos slaví velké výročí Karel IV. A také Hurvínek, je mu 90 let! Česká televize spojila oba velikány v jednom pořadu. A aby byla zajištěna kvalitní hudba, na pódium nastoupili 4tet a pěvecký sbor z naší školy pod vedením paní učitelky Mašatové. Už teď se těšíme, až naše zpěvačky i zpěváčky uvidíme na obrazovce.

 

Workshop s umělcem

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   05.05.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Osmáci v rámci estetické výchovy navštívili s paní učitelkou Kolesárovou pražský ateliér malíře Patrika Kriššáka z Fakulty umění Ostravské univerzity. Umělec je znám svým netradičním pojetím, vztahem klasického žánru k novým médiím. Právě netradiční přístup k pojetí hmoty, to bylo to, co naše žáky zaujalo.

 

Talenty pro firmy z 5. třídy

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   29.04.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Adam, Jan a Štěpán z 5. třídy se účastnili celorepublikového finále soutěže Hospodářské komory ČR "Talenty pro firmy". Jejich tým Eltodo, ve kterém byli se studenty ze SŠ technické Zelený pruh, zkonstruoval tiskařský stroj ze stavebnice Merkur. Stroj byl napojen na moderní technologie a tiskl. Celkově tým obsadil 4. - 11. místo. Gratulujeme!

 

Vítězný Štěpán

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   06.04.2016  Školní zprávy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Skvělého úspěchu dosáhl Štěpán z 9. třídy. V soutěži cizích jazyků - v anglickém jazyce - zvítězil v obvodním kole. Je tedy nejlepším anglicky hovořícím žákem na Praze 2. Gratulujeme!

 

Noc s Andersenem

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   04.04.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Tradiční noc s Andersenem se letos nesla ve znamení Andersenovy pohádky Malá mořská víla. Po večerním programu ve škole (projekce, poslech pohádky a tvořivá dílna) se žáci vydali na cestu. Průvodci ze 6. třídy přivedli své mladší spolužáky k rusalkám, kde poutníci museli vyvážit mušlemi mořský květ. Dále žáci I. stupně lovili hvězdice (avšak pozor, museli uhýbat pirátům), zaháněli mořskou bouři, lovili zlatou rybku, kličkovali bludištěm skal a porazili zlou mořskou čarodějnici. Na konec napsali  ...

 

Kdo je utlačovaný?

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   31.03.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Včera se žáci II. stupně v sále Rock Café vcítili do rolí utlačovaných. V rámci projektu Divadla utlačovaných žáci nejprve zhlédli krátký sled scének, v jejichž rámci byla dívka s červenými vlasy utlačována skupinou modrovlasých. Vše končilo fyzickým napadením. Žáci sami přehrávali scénky, hledali řešení, aby příběh dopadl lépe, tedy se vzájemným porozuměním. Diskuze byla dlouhá a různých řešení se našlo několik. Snad si je zapamatují i pro život.

 

Fotbalisté z 1. a 2. tříd

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   31.03.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Kluci z prvních a 2. tříd se účastnili Pražského fotbalového poháru. S přehledem vyhráli základní skupinu a zastavili se až ve skupině semifinálové, což znamená, že obsadili 16. místo v Praze. k velkému úspěchu jim gratulujeme! Informace na: http://detskypohar.cz/

 

Setkání s pamětníky

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   14.03.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

V pátek 11. března navštívilo naši školu seskupení běloruských pamětnic a pamětníků „Suďba – Osud“. Lidé, kteří prošli koncentračními tábory, ať již jako dvouletí, nebo šestiletí, porozprávěli s našimi osmáky a deváťáky. Akce se účastnili i žáci ze ZŠ Pečky. Co si ze setkání naši žáci zapamatovali? Barbora si například poznamenala, že my si občas brečíme nad nesmysly, nevážíme si různých věcí, ale naše problémy nejsou nic vedle toho, co prožili běloruští přátelé. Někteří žáci si všimli, jaký k ...

 

Naše hudba - naše hudební nástroje

(Autor příspěvku: Eva Mašatová   07.03.2016  Školní zprávy  Vse)

Od ledna naše děti vyrábí vlastní hudební nástroje a natáčí videa, kde své výtvory prezentují. Nutno říci, že jejich fantazie a zručnost je bezbřehá. Vznikly úžasné exempláře od vozembouchu až po kytaru. Všechny hudební nástroje Vám představíme v připravovaném videoklipu z cyklu Naše hudba. V odkazu níže můžete nahlédnout do naší "nástrojové pokladnice" https://goo.gl/photos/uto3g2FVF8WMo8jA9

 

Písně Kapka

(Autor příspěvku: Eva Mašatová   25.02.2016  Školní zprávy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Zpěváčci, písničky z Kapky ke stažení na ULOŽTO pod názvem KapkaMeduProVerunku. a text Maxižvýka najdete zde v příloze

 

Kapka medu pro Verunku - konkurz

(Autor příspěvku: Eva Mašatová   24.02.2016  Školní zprávy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Pro zájemce o role do muzikálu přikládám v příloze ještě seznam postav, které budeme vybírat. Zpěváčci, máte na přípravu celé jarní prázdniny, takže se na vaše výkony moc těšíme! Písničky si můžete stáhnout přes ULOŽ TO pod názvem KapkaMeduProVerunku.

 

Kapka medu - konkurz

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   23.02.2016  Školní zprávy  Vse  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Milí žáci, jak již nejspíš víte, na červen chystáme muzikál Kapka medu pro Verunku, ve kterém budete vystupovat. Dne 8. března proběhne od 11 hodin konkurz, během kterého budou vybráni představitelé hlavních rolí. V příloze jsou texty. Dívky, které by chtěly ztvárnit princeznu Verunku, se naučí text 6 - O nás bez nás, která by chtěla ztvárnit Zlatovlásku - text číslo 7 Leť, Medunko - Kapeska, kluci se naučí buď text 15 - Bludiště - Maxižvýk, nebo 2 - Zlatovláskov (celý text). Ostatní se naučí te ...

 

9. třída v Lidicích

(Autor příspěvku: Mgr. Jitka Fárová   17.02.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Jako každý rok, tak i letos žáci 9. třídy zavítali do Lidic. Čekal je obtížný, ale zajímavý program - v dobových dokumentech hledali informace o lidické tragédii. Po té se prošli památníkem.

 

Výlet za sněhem

(Autor příspěvku: Mgr. Pavel Martinovský   17.02.2016  Školní zprávy  Vse  Fotogalerie  )

Protože v hlavním městě se se sněhem potkáme jen v mrazácích našich lednic, uspořádali páťáci a deváťáci společný víkendový výlet do chaty Barbora nedaleko Lučan nad Nisou. Sobotní dopoledne patřilo výletu, poznávání okolí a hrám na sněhu. Odpoledne se nejprve strhla velká koulovačka a pak se bobovalo. Nejrychlejší byla Líza, nejelegantnější jízdu předvedl Adam. S posledními zbytky denního světla všichni vyrazili na vrch k rozhledně Bramberku. V noci v okolí strašilo, ale páťáci se nebáli a odho ...

 

Platba školní družiny ve II. pololetí

(Autor příspěvku: Hana Zapadlová   05.02.2016  Školní zprávy  Vse)

Upozornění pro zákonné zástupce dětí navštěvujících školní družinu. Prosíme, úhradu platby za využívání služeb školní družiny ve II. pololetí školního roku 2015/ 2016 proveďte do 28. února 2016 na číslo účtu 3885369/ 0800; variabilní symbol 47610425, do zprávy uveďte příjmení a křestní jméno dítěte. Platbu je možno provést buď jednorázově do června, nebo ve 2 splátkách (do března včetně a potom duben – červen). Výše úhrady je 250 Kč za kalendářní měsíc. Děkujeme.

 

Běžkování v Chuchli

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   26.01.2016  Školní zprávy  4.r.  Fotogalerie  )

Žáci ze 3.A+4.A si byli vyzkoušet běžkařskou dráhu v Chuchli a užít si ještě trochu sněhu.Pod vedením instruktora si vedli všichni skvěle. Doporučujeme vyzkoušet!

 

Počet příspěvků: