Citát dne

Trestáme děti, když lžou, ale hrozně je mlátíme, když řeknou pravdu v nepravý čas.

Oldřich Fišer

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Zprávy pro 2.A

Malešický park

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   28.06.2017  Fotogalerie  2.A  Fotogalerie  )

Předpověď: 35°C - tak jsme se vypravili do Malešického parku zkontrolovat vodní díla. Děti si to užily. Karel určitě taky, pod vedením trenérky Sáry se rozhodl udělat něco se svoji figurou :) Na závěr rada pro rodiče - až se tam budete chtít vypravit, piknikový koš s sebou. Káva se tam nikde koupit nedá.

 

Midsommar s 2.A

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   27.06.2017  Školní akce  2.A  Fotogalerie  )

Víte, co je Midsommar? My již ano. Zasvětili nás na místě nejpovolanějším - přímo na velvyslanectví Švédska, na Hradčanech, Úvoz 13. Midsommar je nejoblíbenější švédský svátek v roce. Je to švédská oslava Slunovratu (naše Letnice). Jde o to, setkat se s přáteli. A to se nám díky celoročnímu projektu, MK v Dittrichově ulici a spisovatelce Astrid Lindgrenové opravdu povedlo. Děkujeme! No - podívejte se sami :) PS. Naštěstí se nepodával sleď, ale kanelbullar (kynuté těsto se skořicí) a neodmyslit ...

 

Mezinárodní den jógy a návštěva z indického vyslanectví

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   22.06.2017  Fotogalerie  2.A  Fotogalerie  )

Mezinárodní den jógy - úžasná paní cvičitelka Dagmar Lišková, báječná návštěva z indického vyslanectví (přímo pan tajemník Shri Aditya Vats) u nás na škole. Děkujeme! Teď se rovně posadíme, na jógu se naladíme. Než se dáme do cvičení, zazpíváme pro zklidnění: Óm... Dlaně otoč k sluníčku, spoj je a dej k srdíčku. Podívej se k nebi vzhůru, skloň se k zemi, úctu vzdej a chvíli se nehýbej. Nahoru své ruce zdvihni, nad hlavou je spoj, dej je dolů k srdci svému. Pozdrav Slunce: Hari óm.

 

Druháčci (v) "Sami doma"

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   12.04.2017  Fotogalerie  2.r.  Fotogalerie  )

Naši druháčci byli osloveni ČT - pořadem "SAMA DOMA", zda by se nechtěli zúčastnit živého vysílání Velikonočního dílu na Kavčích horách. Byly vybrány Sára a Lízinka. Do studia dorazily na poslední chvíli. Naučily se malovat vajíčka voskem a zdobit je vrtáním. Užily si to. Podívat se můžete na: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/217562220600055/

 

2.A plete košíčky na kraslice

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   05.04.2017  Práce žáků školy  2.A  Fotogalerie  )

Dnes jsme se pustili do náročné práce. Učili jsme se plést košíčky z papírového proutí. Nejprve jsme si pomocí špejle každý vyrobil z novinového papíru 25 trubiček a z kartonu dno. A pak to začalo... Podívejte se na pár výsledků (předtím neměla paní učitelka čas fotit, měla zamotané a ulepené ručičky...) :)

 

Plavání druháků v Radlicích

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   30.03.2017  Fotogalerie  2.r.  Fotogalerie  )

Plavání milované (některými i mírně obávané).

 

Kraslice z 2.A

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   30.03.2017  Práce žáků školy  2.A  Fotogalerie  )

Víte, které kraslice vydrží i méně jemné zacházení (např i pád ze školní lavice - ověřeno!)? No přece ty v kabátku! Tip na netradiční zdobení je ve fotogalerii. Chtěli jsme i dozdobit nalepenými knoflíčky nebo stuhami (to by jim opravdu slušelo), ale to jsme již nestihli. Tak to vezměte třeba jako návod na domácí velikonoční tvoření. My se teď na ně ještě snažíme vytvořit misku upletenou z papíru ;)

 

Ponožkový den

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   21.03.2017  Fotogalerie  2.A  Fotogalerie  )

Dnes je Světový den Downova syndromu, proto jsme si pro radost naší Amálce oblékli nesourodý pár ponožek. Na každou nohu úplně jinou, veselou ponožku. Proč, to hned vysvětlím. Nesourodý pár ponožek, představuje poruchu chromozomu ve tvaru písmene X (tak vypadají ponožky, když je dáme patičkami k sobě). Jednadvacátý chromozom je ztrojený, proto jednadvacátého třetí.

 

Za časů Marie Terezie s 2.A

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   01.03.2017  Práce žáků školy  2.r.  Fotogalerie  )

Dnes jsem odnesla do muzea Jana Amose Komenského obrázky dětí z 2.A, které malovaly do soutěže na téma „Za časů české královny Marie Terezie“. V přízemí tohoto muzea je u příležitosti 300. výročí narození jediné ženy, která usedla na český trůn nainstalována výstava „Hurá do školy s Marií Terezií!“. V květnu pak bude doplněna o oceněné práce z této výtvarné soutěže. Tak nám držte pěstičky :)

 

2.A na běžkách ve Velké Chuchli

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   17.02.2017  Fotogalerie  2.A  Fotogalerie  )

Ráno to vypadalo všelijak, ale nakonec to byl naprosto báječný den! Smálo se na nás sluníčko, instruktor i to, že půjčovné jsme nakonec měli úplně zdarma. No, jedním slovem PARÁDA! Nejslabší ujeli 2 km a ti, kterým prkýnka k nožičkám přirostli ujeli více než 17 km!

 

Vzdálené světy 2.A

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   17.01.2017  Fotogalerie  2.A  Fotogalerie  )

Dnes jsme se byli podívat a alespoň ve fantazii si užít dobrodružství na výstavě Zdeňka Buriana.

 

Bruslení na Ovocném trhu

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   16.12.2016  Fotogalerie  2.A  Fotogalerie  )

Bylo to super! Když jsme přišli, byli jsme 20´sami na ledě. Tak jsme své první "krůčky" krásně zvládli a na konci jsme již nepotřebovali mantinely. Příště, tedy v pátek 6.ledna, půjdeme určitě zas. První hodinu prvouka a pak odchod ;)

 

Vánoce s Astrid Lindgrenovou

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   16.12.2016  Školní akce  2.A  Fotogalerie  )

Dnes jsme se dověděli, jak se slaví Vánoce ve Švédsku. Měli jsme to z dobrého zdroje - od pracovníků velvyslanectví a studentů, studujících v Praze, a to vše pod patronací městské knihovny. Ochutnali jsme pravé šafránové pečivo, speciální vánoční perníčky a zapíjeli brusinkovým nápojem. Se sv. Lucií se pokusili zazpívat její písničku a naučili je vyslovovat slovo Ježíšek a seznámili je s tradičními českými koledami.

 

Pozvánka na adventní koncert

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   12.12.2016  Školní akce  2.A)

Nezapomeňte, prosím, na srdečné pozvání na adventní koncert školy, který se koná ve středu 14.12 od 16,30 hodin v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Foto je z generálky vystoupení 2. tříd; (ročníky vystupují za sebou 3., 4.+6., 5., 7.+8. a na závěr vystoupí 1.třídy). Pomozte nám v tomto hektickém čase vyčarovat příjemnou a pohodovou vánoční atmosféru :) Těšíme se na Vás

 

Poznáváme naše dřeviny s lesníkem

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   07.12.2016  Školní akce  2.A  Fotogalerie  )

V pátek 9.12. jsme byli poznávat naše dřeviny s lesníkem, tedy s lesnicí.. Vyrazili jsme v 8,00 hodin, jeli tramvají do Braníka a přes most Inteligence vyrazili do Malé Chuchle. Spoustu se toho naučili, trochu si zaběhali a zahráli různé hry a taky náš Daněk směl nakrmit v oboře daňka :)

 

Na návštěvě u Astrid Lindgrenové

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   11.10.2016  Fotogalerie  2.A  Fotogalerie  )

Dnes jsme se byli podívat ve skutečné knihovně, nejen v malinkém bibliobusu. Paní knihovnice si pro nás připravila besedu o švédské spisovatelce Astrid Lindgrenové. Ověřili jsme si, jak umíme abecedu, vyhledávali jsme nějaká švédská slovíčka ve slovníku, hledali jsme Švédsko na mapě, koukali na obrázky ze Švédska,dověděli se spoustu zajímavého (Víte, že Astrid milovala lezení po stromech? Ještě v 90 letech to zvládala :)) a půjčili si nějaké knížky... Za fotky děkujeme Karlovi.

 

Slunečnice pro hezký den

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   05.10.2016  Fotogalerie  2.A  Fotogalerie  )

Posíláme jeden slunečnicový pozdrav z deštivého dopoledne. Nám náladu nic nezkazí: Dnes se poprvé prodávaly houstičky obzvláště vypečené (děkujeme), k tomu byly hrušky z Ovoce do škol, v matematice jsme (až na Pepu) vzorně pracovali s kolečky a ty slunečnice! Ty se nám fakt povedly.

 

Podzimní pozdravení pro sváteční den

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   28.09.2016  Práce žáků školy  2.A  Fotogalerie  )

Užijte si krásný, ještě teploučký podzimní den. A buďte jako ježci - dobře se nabaštěte, ať máte sílu do dalších dnů ;) Děti nejvíce oslovil ježek vytvořený Kristýnkou, tak ať Vám pohled na něj přinese štěstí!

 

Pozdrav z hodiny Vv

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   20.09.2016  Fotogalerie  2.A)

Dle dětí - nejkrásnější domeček Na Kraví hoře, neboli dětském hřišti. Kraví hora je farma s argentinskými býky. Tvůrci Kašpar, Oliver, Marek a Máťa. To jsem zvědavá, zda někdo z nich v životě jednou své nápady uskuteční...

 

natáčení BANANA, 20.9. sběr

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   15.09.2016  Školní zprávy  2.A  Fotogalerie  )

Ochutnávka z natáčení klipu BANANA. Také Vás zveme tuto sobotu 17.9. na akci "Zažít Vratislavku jinak", kde budou naše děti na pódiu cca od 11,20 do 12,15 zpívat písničky z muzikálu Kapka medu pro Verunku. Také nezapomeňte doma svázat prázdninový sběr papíru, zvážit jej, označit jménem dítěte a třídou a přinést 20.9. do 9,00 hodin do školy.

 

Krajina mého domova

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   14.09.2016  Školní zprávy  2.A)

Když zavřete oči a pokusíte se přesto "vidět za víčky vysněnou krajinu", co se Vám ukáže? Musím se s výsledkem našich dětí pochlubit - všechny obrázky jsou opravdu nádherné!

 

doporučená četba 2.A

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   11.09.2016  Školní zprávy  2.A)

Doporučená četba třídy 2.A na I.pololetí šk. roku 2016/17: Prosím, aby děti přečetly doma v každém čtvrtletí jednu knihu (samostatně, s Vaší pomocí). Výstupem každé četby bude: V určeném termínu odevzdaný zápis následujícího obsahu do čtenářského deníku v rozsahu 1, max. 2 stránky. 1. Název a autor knihy. 2. Informace o životě autora (zpravidla najdete na přebalu knihy, případně na internetu). 3. Popis místa a doby, kde a kdy se děj odehrává. 4. Hlavní postavy a jejich stručná charakteri ...

 

pátek 2.9.

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   02.09.2016  Domácí úkoly  2.A)

Dnes jsme udělali kus práce - připomněli si školní řád, dali dohromady pravidla třídy, zvolili si zástupce do školního parlamentu (letos mají největší důvěru dětí Kašpar a Tomáš - velká gratulace!) a rozdali si knížky a kdo má zaplacené, tak i pracovní sešity. Vaším úkolem je vyplnit žákovskou knížku, podepsat a obalit všechny sešity. V pondělí se učíme od 9,00 hodin podle rozvrhu: Čj, Hv, M, Aj, Čj- dramatická výchova. Končíme ve 13,35 hodin.Připomínám, že ve středu jsou od 16,30 hodin naše prv ...

 

Rozvrh 2.A

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   31.08.2016  Domácí úkoly  2.A)

2.A uč. J. Čiháková, as. Karel Šíma, as. Petra Jakoubková 2. 9,00-9,45 3. 10,05-10,50 4. 11,00-11,45 5. 11,55-12,40 6. 12,50-13,35 pondělí Čj Hv M Aj Čj komunikace úterý Čj M Prv Vv Vv středa Čj M Tv Čj/dílna- čtvrtek Čj M Čj/čt Sp - pátek Čj/ps Prv Čj/čt Tv -

 

Pomůcky pro budoucí 2.A

(Autor příspěvku: Jana Čiháková   06.08.2016  Školní zprávy  2.A  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Pozdrav ještě z prázdnin ;) Jak jsem slíbila, pro nedočkavce v souboru přikládám potřebné pomůcky pro 2.A. Seznam potřebných pomůcek pro druháky (tedy jen pro 2.A) na školní rok 2016/2017: Na výtvarnou výchovu, nejlépe uložit do kufříku (nic nemusí být nové, pokud slouží): • podložku nebo igelitový ubrus na ochranu stolu • zástěrku nebo větší tričko na ochranu oblečení • sadu voskových pastelů (voskovek) – ideálně 12 ks • malou černou tuš • temperové barvy + běloba navíc, paleta • vodo ...

 

Sešity do dramatické výchovy

(Autor příspěvku: Mgr. et Bc. Jiří Trunda Ph.D.   12.10.2015  Aktuality  2.r.)

Vážení rodiče, v rámci dramatické výchovy ve druhém ročníku budeme také kreslit a tu a tam si i něco poznačíme. Děti tedy budou potřebovat sešity. Doporučuji sešity linkované, tenké, určitě formát A5. Bylo by dobré, kdyby už všechny děti měly sešity na příští hodinu. Děkuji a na shledanou, Jiří Trunda

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: prochazkova   07.06.2015  Domácí úkoly  2.A)

Dobrý den, týdenní maraton písemných prací máme za sebou, výsledky mají děti zapsány v ŽK. Společné fotografie už máme ve škole, děti mají v úkolníčku napsáno, kolik peněz si mají přinést. Co nás čeká: Po 8.6. - vyuč dle rozvrhu, písemka z Ma Út 9.6. - vyuč. dle rozvrhu, písemka z Prv St 10.6. - vyuč. dle rozvrhu, písemka Čj - odpoledne 16.30 Třídní schůzky v naší třídě Čt 11.6. - generální zkouška divadlo Mana - bez učení, pouze batůžek - odpoledne 17.00 hod. - divadlo ,,Škod ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: prochazkova   29.05.2015  Domácí úkoly  2.A)

Jako každý pátek, Vás všechny zdravím ...... Hodnocení i známky mají děti zapsané v ŽK. co nás čeká: Po - 1.6. - mají svátek všechny děti - bez učení - batůžek....půjdeme do RIEGROVÝCH SADŮ Út - 2.6. - dle rozvrhu - písemka z Ma St - 3.6. - dle rozvrhu - písemka z Čj Čt - 4.6. - dle rozvrhu - písemka Prv Pá - 5.6. - dle rozvrhu Do písemných pracích zařadím učivo, které jsme probrali. Děti, které nebudou z různých důvodů ve škole, si napíší tyto práce až budou přítomni. Vš ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: prochazkova   22.05.2015  Domácí úkoly  2.A)

Hezké odpoledne, všechny naše čtenáře vítám.... Středeční ,,Řemesla" se většině líbila,děti si utřídily některé informace,o kterých si nebyly jisti, poté řešily pracovní listy s různými otázkami. Čtvrteční vycházka na seminář pana Větvičky ,, O PAMÁTNÝCH STROMECH" byl také velmi zajímavý a naše děti zaujal. Protože se všichni hezky chovali, dostali správnou, či . Dnes jsem po dětech poslala ,,Zdravotní posudky", které musí potvrdit lékař a jsou platné rok. Prosím,vyplněné je přines ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: prochazkova   15.05.2015  Domácí úkoly  2.A)

Dobrý den, opět při pátku.... Tento týden byl takový volnější, protože jsme měli spoustu akcí...Fotografie budeme platit, až nám je paní pošle: společná 35 Kč, skupinka 30 Kč. Středa - projektový den dopadl také dobře musím pochválit Vojtu, že nám sdělil informace o Čapcích, které si připravit nemusel, ale chtěl...Nakonec jsme prezentovali naše práce v tělocvičně s jinými třídami. Čtvrtek - výlet parníkem se dětem nakonec líbil, protože byly připraveny různé soutěže a každý dostal m ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: prochazkova   06.05.2015  Domácí úkoly  2.A)

Dobrý den, jenom krátce o dění.... Děti si mohou koupit afrikány, které zasadily za 25 Kč (jeden květináč - 2,3 rostlinky). Co nám zůstane, prodáme jiným zájemcům. Co nás čeká v příštím týdnu: Po 11.5. - Fotografování třídy v rámci vyučování Út 12.5. - výuka dle rozvrhu St 13.5. - projektový den - prosíme staré vyřazené deštníky, nefunkční, rozbité - využijeme, kdo může, není povinné (na pondělí 11.5.) Čt 14.5. - výuka dle rozvrhu Pá 15.5. - výuka dle rozvrhu Pro nepřítomné ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: procházková   30.04.2015  Domácí úkoly  2.A)

Hezký čtvrteční podvečer, opět krátké info, které se týká naší třídy.... Nevím co se dělo v pondělí a v úterý, ale spousta dětí se nechovala dle našich pravidel i přes upozornění (úkolníček Vám napoví)..Z tohoto důvodu dnes někteří jedinci byli rozčarovaní, protože nedostali . V pondělí začneme opět s čistým štítem a doufám, že už bude všechno ok. DÚ na víkend nemáme, děti si pouze doplní, co jim chybí: Ma str. 20  ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: prochazkova   24.04.2015  Domácí úkoly  2.A)

Dobrý den, zase máme za sebou další týden .... Dětem se velmi líbilo scénické čtení od autorky Procházkové (shoda příjmení), které je vtáhlo do děje knihy: ,,Myši patří do nebe" a mohly se nechat unášet na vlnách fantazie.. K naší výuce - pracovali jsme jak samostatně, tak ve skupinách, abychom si vzájemně pomohli, ale také se ujistili o tom, že toho hodně víme...Musím říci, že slovní druhy zvládáme docela dobře (děti Vás mají vyzkoušet). V matematice nám také jde násobilka, ale s ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: procházková   17.04.2015  Domácí úkoly  2.A)

Zdravím všechny opět po týdnu... Tento týden proběhl v příjemném pracovním tempu, který byl zakončen ,, Kouzelným rytmem", jehož součástí jsme se stali i my. Všichni si pohyb užívali, fotografie najdete na školních stránkách. Cena za dítě byla 50 Kč. Příští týden nás čeká ,,Listování" - scénické čtení, cena bude také 50 Kč. Děti, které se zúčastní obou akcí, přinesou tedy 100 Kč. Budeme se učit podle rozvrhu, když se něco změní, děti si zapíší do úkolníčku. Prosím, posílejte informac ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: prochazkova   10.04.2015  Domácí úkoly  2.A)

Krásné páteční odpoledne, zase krátké info.... Písemné práce dopadly dobře, děti mají známky zapsané v ŽK a zhodnocené chování, jako každý týden. V příštím týdnu nás čekají akce - Botanická zahrada - jarní rostliny Kouzlení s rytmem (cena bude upřesněna, podle počtu dětí) Aktuální zprávy budou v úkolníčku. Info pro nemocné: MA: str. 12 ČJ: Prac. sešit str. 19 Písanka str. 11 PRV: prac. sešit 35 Přejeme brzké uzdrav ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: procházková   03.04.2015  Domácí úkoly  2.A)

Dobrý den, opět krátké informace, které se týkají našich dětí.... Návštěva Tapatanu, výlet do Hrusic, noc s Andersenem a noční vycházka za pohádkovými bytostmi se vydařily, děti si všechno hezky užily...Určitě Vám sdělovaly své zážitky, kterých byla spousta. Tento týden byl také trochu hektický, ale zvládli jsme jej.. .Doufám, že Vám děti svými výrobky udělaly radost. Chtěla bych poděkovat paní Daičové, za krásné ovečky, které s námi vyrobila.. Děti úkoly na prázdniny nedostaly. P ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: procházková   14.03.2015  Domácí úkoly  2.A)

Hezké sobotní odpoledne, Pátek a projekt ,,Jeden svět na školách" byl velmi zajímavý a myslím, že naše děti jednotlivé příběhy hodně zasáhly. Bohužel jsme nezvládli si o příbězích popovídat ve škole z časových důvodů, ale v příští týden se k nim vrátíme. Vy se prosím zeptejte svých dětí, jaké tam byly příběhy a co si pamatují. Dú: Ma - str.2 Čj - prac. sešit str. 15 Písanka - str. 8 Prv - 29 -30 To jsou inforace pro chybějící děti, úkoly na úterý 17. 3. Co nás čeká: Po 16. 3. -  ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: prochazkova   19.02.2015  Domácí úkoly  2.A)

Dobrý večer všem, i když ještě není pátek..... Domácí úkoly: Ma: prac. sešit str. 30 Čj: prac. sešit str. 8 písanka str. 3 Prv: prac. sešit str. 28 Nezapomeňte na Čtenářské deníky! Nejsou to úkoly, jenom informace, kde jsme skončili a co by si měli doplnit. Prosím, trénujte násobení a dělení, hodiny, čtení i básničky.....stačí malá chvilka Na prázdniny si děti mohou vzít dobrovolné úkoly, ale byla bych ráda, kdyby po prázdninách měli všichni pracovní sešity v pořádku. Už ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: prochazkova   14.02.2015  Domácí úkoly  2.A)

Všechny zdravím, chtěla bych Vás jenom krátce informovat...... Tento týden se všem dětem vydařil jak ve výuce, tak v chování, mám velkou radost a doufám, že nám to takto co nejdéle vydrží.... Do ŽK jsem Vám vložila dopis od pana ředitele, který se týká výskytu vší (velmi Vás prosím o dostatečnou kontrolu a prevenci).... Básničky už většina dětí umí, ale prosím o dodání textu, autora... (kdo nemá z učebnice - Čítanky, měl trochu problémy...), děti si mohou báseň opsat (okopírova ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: procházková   07.02.2015  Domácí úkoly  2.A)

Tento týden.... V pondělí proběhl projektový den na téma ,,INDIE" " Řádová sestra Cyril Mooney, původem z Irska, vybudovala v Indii unikátní inkluzivní systém vzdělávání dětí. Do jedné třídy dokáže integrovat děti z nejbohatších kast a děti z ulice, děti nejrůznějších náboženství a také děti se zdravotním postižením. Přitom studenti školy dosahují výborných výsledků." Děkuji paní Bartůňkové a Lindě, které si na nás udělaly čas a podělily se s námi o své poznatky. Děti se zaujetím poslouc ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: Procházková   23.01.2015  Domácí úkoly  2.A)

Dobrý večer, rodičům, našim dětem a ostatním příznivcům... Úspěšně jsme zvládli všechny pololetní práce, známky mají všichni zapsány v ŽK, už nám tedy zbývá několik dnů do konce pololetí... Velice mě překvapilo, že naše děti pouští ,,STARŠÍ LIDI" sednout v tramvaji (už je to napadne samotné), kdy mladší muž se usmívá a říká: ,,Děkuji, ještě nejsem tak starý.".. bylo to úsměvné a milé...jsou to prostě zlatíčka (ukecané)... Další informace se týká vyšetření plochých nohou, děti mají ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: procházková   17.01.2015  Domácí úkoly  2.A)

Dobrý den, zase po týdnu krátké info... Tento týden byl v plném nasazení, protože děti psaly písemné práce, navštívily koncert, hodinu plavání........ Písemné práce z Čj i Prv dopadly dobře (známky mají zapsány v Žk), kdo se připravoval, neměl celkem žádný problém. Ještě nás čeká Ma, kterou si napíšeme příští týden. Koncert, který děti navštívily byl zajímavý, ale ten kdo hodně mluvil nedostal SPRÁVNOU HOLKU ani SPRÁVNÉHO KLUKA. Možná příště (vysvětlili jsme si, že si musíme váži ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: procházková   10.01.2015  Domácí úkoly  2.A)

Dobrý večer, zdravím všechny v novém roce...... Děkuji za Vaši účast na třídních schůzkách. Informace pro ty, kteří se nemohli dostavit, budeme vybírat do třídního fondu 300 Kč a také na SRPŠ 200 Kč (vyberu a předám p. Daičové). Všechny musím pochválit, že se snažili a hezky pracovali.. .. Co nás čeká: Po 12.1. - písemná práce z Čj Út 13.1. - písemná práce z Prv St 14.1. - koncert J. Svěcený vstupné 90 Kč Čt 15.1. - plavání - odpoledne zápis do prvních tř ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: procházková   28.12.2014  Domácí úkoly  2.A)

Dobrý den, už nám zbývá jenom pár dnů do konce roku 2014... Vánoční týden si děti hezky užily, čtvrteční plavání proběhlo formou různých her a vodních aktivit, všem se líbilo.... Páteční vycházka za výstavou ,,Betlémů" se nám také vydařila a připravený čaj a vafle od našich osmáků, také nebyly k zahození.... Jenom mě mrzí, že nám chyběli naši nemocní, kteří si to s námi neužili.....Právě pro ně budou informace, kde a co jsme naposledy probírali..... Také prosím o kontrolu sešit ...

 

Projekt RODINA - 2.A + 8.třída

(Autor příspěvku: Ing. Bc. Kateřina Ipserová   16.12.2014  Domácí úkoly  2.A  Fotogalerie  )

Naše již zažité seskupení dvou rozdílných věkových skupin vyrazilo tentokrát do Tapatanu. Pan Vrána pozval herce Václava Vydru. Milé posezení s celebritou se přítomným líbilo. Dozvěděli jsme se mnoho nového, mimo jiné i z rodiny pana Vydry. Tapatan takto obohatil přítomné o zajímavosti z divadelního a filmového světa. Oba dva zúčastnění obdrželi od žáků jejich vlastní výrobek: Knihu vánočních receptů, která je velmi překvapila a potěšila.

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: procházková   13.12.2014  Domácí úkoly  2.A)

Dobré odpoledne, . zase po týdnu... Minulý týden byl velmi časově náročný, ale musím všechny pochválit, že jsme jej dobře zvládli....V úterý na generální zkoušce to nevypadalo vůbec dobře, ale čtvrtek se nám vydařil. Děkuji, že jste si téměř všichni udělali čas a přišli nás podpořit. Doufám, že Vás naši andělé potěšili a budou nad Vámi bdít stejně, jako Vy bdíte nad svými dětmi. Naše páteční setkání v Tapatanu bylo úžasné..Pan Vydra nám přečetl ,,Vánoční povídku", poté jsme besedovali  ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: procházková   06.12.2014  Domácí úkoly  2.A)

Dobrý večer, nejen rodičům, ale všem čtenářům našich zpráv...... Celý minulý týden jsme se učili,ale pátek byl v duchu očekávání Mikuláše. Nakonec přišel se svými pomocníky také do naší třídy....Všichni odrecitovali básničku, poté byli pochváleni někteří žáci za pracovitost a kamarádství, jiní dostali brambor, ale až když slíbili, že se polepší, také nějakou tu maličkost...dále jsme pracovali společně s osmáky na naší knize receptů (kdo nemá, přinese v pondělí)... příští týden bude  ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: prochazkova   29.11.2014  Domácí úkoly  2.A)

Dobrý den, jenom krátké ohlédnutí za minulým týdnem... - Divadlo, které jsme navštívili v pondělí se nám líbilo, i když bylo netradiční (naše děti byly vtaženy ,,na prkna", která znamenají svět), většina dětí si to užila...Také jsme se pilně učili a připravovali na ,,Adventní dílny". Moc Vám všem chci poděkovat za jakoukoliv pomoc, kterou jste přispěli, aby všechno tak krásně dopadlo!!!!! Myslím, že nás všechny tato akce krásně navnadila na čas, který přichází...ještě jednou DÍKY!  ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: prochazkova   21.11.2014  Domácí úkoly  2.A)

Dobrý večer, jenom krátké ohlédnití za minulým týdnem.... - středeční vycházka s 8. třídou se velmi vydařila (zpráva i fotky na školním webu), ostatní zážitky Vám děti určitě sdělí ..jsem ráda, že by se naše děti chtěly s osmáky i dále setkávat (jsou se svými školními rodiči spokojeni).. - co nás čeká Po 24.11. - divadlo Ponec - ,, KARNEVAL ZVÍŘAT" ( vstupné 100 Kč) Ut 25.11. - výuka dle rozvrhu St 26.11. - výuka dle rozvrhu Čt 27.11. - plavání Pa 28.11. - výuk ...

 

Projekt RODINA - 2.A + 8.třída

(Autor příspěvku: Ing. Bc. Kateřina Ipserová   20.11.2014  Domácí úkoly  2.A  Fotogalerie  )

Starší žáci 8. třídy společně s 2.A začali spolupráci na tématu HERALDIKA. Zahájení proběhlo na společné akci v Tapatanu, kde se žáci dozvěděli o vzniku, technice, pravidlech erbů a jejich významu. Žáky obou dvou věkových skupin problematika velmi zaujala. Mladší žáci byli soustředěnější než obvykle a starší žáci v přítomnosti mladších dětí zjemnili své vystupování, jednání a vyjadřování bylo mnohem kultivovanější. Po cestě tam i zpět jsme budili pozornost Pražanů: nesourodá skupina působila nao ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: prochazkova   16.11.2014  Domácí úkoly  2.A)

Dobrý den, opět všechny zdravím...... - minulý týden se nám vydařil, všechny akce jsme dobře zvládli...asi nejvíc se dětem líbil pátek s 8. třídou (každý si vybral svého rodiče, který se mu líbil a náhradní rodiče se museli o své ratolesti postarat) - děti Vám určitě vypravovaly.....mají dobrovolný úkol, který se týká příští středy...... - děti si vzaly ke kontrole svoje pracovní sešity, aby si je mohly popř. doplnit.... Ma - str. 3 Čj - prac. sešit - 24 Prv - ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: procházková   24.10.2014  Domácí úkoly  2.A)

Milí rodiče, zdravím opět na konci týdne.... Pro Vaše info a také pro všechny nemocné.... - Ma str. 26 - Čj prac. sešit str. 20 písanka str. 14 - Prv prac. sešit str.14 (najdete v učebnici na str. 16) - nezapomeňte na Čtenářský deník - ,, Podzimní prázdniny" - 27.10 - 29.10. 2014 - čtvrtek 30.10. se budeme učit dle rozvrhu - pátek 31.10. - divadlo ,, Jak jsem se ztratil" (cena 120 Kč) - s sebou slušné vychování, svačinu, pití... Všem přej ...

 

Domácí úkoly

(Autor příspěvku: Procházková   18.10.2014  Domácí úkoly  2.A)

Krásný den, všem rodičům i dětem.... - co nás příští týden čeká: 22. 10. 2014 v 16.30 hod. TŘÍDNÍ SCHŮZKY (naše třída) - , Pulec" - plavecká škola cena 600 Kč - 10 lekcí, začínáme 13. 11. - peníze přineste na TS divadelní představení ,,Jak jsem se ztratil" cena 100 Kč - peníze přineste na TS L. Procházková

 

ŠvP Dolejší Těšov -2.třídy

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   05.06.2014  Fotogalerie  2.r.  Fotogalerie  )

Abychom fotogalerii měli kompletní, tak ještě nějaké fotečky. Obrázky, které děti na nich malovaly, byly poděkováním pro pani na genetické farmě, která nám ukázala své hospodářské království i za nepřízně počasí:-)

 

Dopis číslo 51

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   18.05.2014  Domácí úkoly  2.r.)

Radostná zpráva, žádný úkol, a přesto odměna! Každý z vás může získat odměnu, když tajně, své paní učitelce, pošeptá heslo ,, Divadlo jsou prkna, která znamenají svět." Hezkou neděli s knížkou a násobilkou přejí vaše učitelky:-)

 

dopis číslo 50

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   09.05.2014  Domácí úkoly  2.r.)

Ahoj děti, ve čtvrtek 8.5. byl státní svátek! Proč je toto datum pro celý svět tak důležité? A co se stalo 9.5. 1945 v Praze? Co znamená fašismus? Pokuste se odpovědět na tyto otázky. Přejeme hezký víkend a nezapomeňte v neděli dát mamince velikáánskou pusu:-)) paní učitelky

 

Dopis číslo 49

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   02.05.2014  Domácí úkoly  2.r.)

Rekomando, doporučeně! Kdo nalezne na internetu nejzajímavější adresu na procvičování násobilky, nechť ji předá nám vyučujícím, abychom mohli procvičovat a procvičovat. Zatím vedou od Jonáše asteroidy. Hledejte, hledejte. Vždycky když máš dlouhou chvilku, můžeš cvičit násobilku. Hezkou zábavu přejí paní učitelky.

 

Magická noc z 30.4. na 1.5.

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   01.05.2014  Práce žáků školy  2.r.  Fotogalerie  )

Proč lidé od pradávna pálili čarodějnice? Jak se této noci říkalo? A nápad napsat o tom krátký příběh...to vše se podařilo žáčkům z 2.A.

 

Vzpomínka na čas předvelikonoční

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   01.05.2014  Práce žáků školy  2.r.)

Druháčci si před Velikonocemi zjišťovali, jak a proč mají neděle svá jména. Zhostili se toho na výbornou a Viktor Čičvák dokonce i výtvarně.

 

dopis číslo 48

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   26.04.2014  Domácí úkoly  2.r.)

Pozor,pozor, blíží se magická Filipojakubská noc nebo také Valpuržina a čarodějnice se slétají na sabat. Co to je? Napiš krátký příběh o této noci a použij ve vyprávění tyto slovesa: nasedat,létat, hořet, rejdit, setkat se. Úspěšné čarování s větami přejí čarodějky HAŠI:-)

 

Dopis číslo 47

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   11.04.2014  Domácí úkoly  2.r.)

Haló, haló, je tu pošta. Čekají nás samé pěkné věci. V úterý planetárium, pak velikonoční prázdniny, divadlo, škola v přírodě...Včera se mi ozvala Bláža a přinesla pár zlaťáků. Prý jako pozdrav pro ty, kteří plní úkoly. Moc vás pozdravuje a těší se. Tedy. Napiš dvakrát pět podstatných jmen, které charakterizují jaro.Co to vlastně znamená charakterizují? Hezký týden přejí paní mučitelky. O, promiňte, učitelky.

 

Dopis číslo 46

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   05.04.2014  Domácí úkoly  2.r.)

Smrtná neděla Kdes tak dlouho byla U studýnky u rubínky Ruce nohy myla Čím ses umývala Šátečkem, kvítečkem zlatým prstýnečkem. Nás čeká vítání jara a vynášení Mořeny v pondělí, tak se naučte dobře číst říkanky o ní a třeba i některou nazpaměť. Hezké vítání přejí HAŠI

 

Dopis číslo 45

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   29.03.2014  Domácí úkoly  2.r.)

A máme tu Družebnou neděli, zjisti, proč se jí tak říkalo, jaká jiná jména ještě měla a proč. Pekly se také koláče družbance s různými náplněmi a ty děti roznášely po vsi. Umíš vypočítat, kolik musely mít koláčů, když rozdávaly po dvou a ve vsi bylo 62 stavení? Přejeme sluníčkovou neděli:-) HAŠI

 

Dopis číslo 44

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   22.03.2014  Domácí úkoly  2.r.)

Ahoj děti, 3.neděle postní (23.3.), před Velikonocemi, je nedělí kýchavou. Zjisti a napiš, proč jí lidé dali toto jméno. Pčííík!... Na zdraví!...Je to pravda!... Hezký víkend všem přejí HAŠIKO

 

Dopis číslo 43

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   14.03.2014  Domácí úkoly  2.r.)

Byl nebyl za devatero horami a devatero řekami jeden veliký lenoch. Ten lenoch se jmenoval Bohouš a byl tak líný, že už ráno ani z postele nevstával, jen se tak celý den ze strany na stranu převaloval a .....dovedli byste dokončit tuhle pohádku? Už těšíme,to bude prima počteníčko. Habašika

 

2 třída - naše práce

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   11.03.2014  Fotogalerie  2.r.  Fotogalerie  )

Tři ukázky ze čtenářského deníku Jonáše Havránka.

 

2 třída - naše práce

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   11.03.2014  Fotogalerie  2.r.  Fotogalerie  )

Přečetla jsem dětem pohádku Miloše Macourka Lev Bonifác. Žáci měli za úkol během deseti minut napsat její obsah.Jak se nám to povedlo?

 

Dopis číslo 42

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   08.03.2014  Domácí úkoly  2.r.)

Ahoj děti, prý stále procvičujete spodobu, tak, prosím, správně doplňte písmena a věty napište. Nakonec sami vymyslete větu na doplnění pro ostatní. Byla jedna ba-ka, prodávala ja-ka. Stono-ka Žo-ka si zlomila no-žku. Čá- ulovil ža-ku. Li-ka má he-ký hlas. Jeřá- zdvihne tě-ký nákla-. Slunečnou zítřejší černou neděli přejí ŠIHABA

 

Dopis číslo 41

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   28.02.2014  Domácí úkoly  2.r.)

Milé děti, blíží se recitační soutěž, a proto si zahrajeme na básníky. Složte báseň na tato slova: lev, krev, řev, pytel blech, měkký mech, ukrutný vzdech. Cítím v kostech,že do léta, bude z tebe poéta. Hezký týden přeje BAHAŠI

 

Dopis číslo 40

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   15.02.2014  Domácí úkoly  2.r.)

Ahoj děti, začaly vám jarní prázdniny, které si určitě prima užijete. Kdo bude chtít, může si psát deníček, jako jste si psaly na škole v přírodě. Někdo zase raději napíše zajímavou příhodu, která se mu stala o prázdninách. Výběr necháváme na vás. Krásné prázdniny přejí HABAŠI:-)

 

2 třída - naše práce

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   11.02.2014  Práce žáků školy  2.r.  Fotogalerie  )

Vážení rodiče, přečtěte si dvě pohádky, které napsaly vaše děti. Doufám, že příště uveřejníme práce dalších žáků, protože pěkných pohádek napsaných na základě našich dopisů bylo víc. Zdena Baudyšová a Eliška Haasová a Lydie Šilarová

 

Dopis číslo 39

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   08.02.2014  Domácí úkoly  2.r.)

V pátek 7.2. byly v ruské Soči zahájeny 22. Zimní olympijské hry. Zjistěte, ve které zemi a kdy se konaly OH poprvé, a ve kterých disciplínách se soutěžilo? Co znamená 5 olympijských kruhů? Pozor soutěž: typněte si kolik medailí získají naši sportovci? Komu fandíš? Zdraví HABAŠI:-)

 

Dopis číslo 38

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   31.01.2014  Domácí úkoly  2.r.)

APBOCŠČTDA BĎYELFA ZGRHUCHŠIEJNKA JLSMONU PŇROAPZQDRNŘISNŠY ZTDŤRUAVVWÍ EXHYLZŠŽ.

 

Dopis číslo 37

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   24.01.2014  Domácí úkoly  2.r.)

Letos zatím ještě žádná pořádná zima nebyla a to dělá divy i se zvířátky venku. Vymysli pohádku o medvědovi, který se předčasně probudil ze zimního spánku a co mohl prožít. Nezapomeň připojit ilustraci. Těšíme se na krásné příběhy:-) HABAŠI

 

Dopis číslo 36

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   17.01.2014  Domácí úkoly  2.r.)

Hádej, hádej, neprohádej. 1. Je to tvoje, ale jiní to užívají víc než ty? 2. Který pták má na ocase abecedu? 3. Je to ze dřeva, je to ze slámy a přece to neshoří. Co je to? Hezký den, přeji všem. HABAŠI /Haasová, Baudyšová, Šilarová /

 

Dopis číslo 35

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   10.01.2014  Domácí úkoly  2.r.)

Ahoj děti, pololetní vysvědčení se vám blíží a slyšela jsem, že vás čeká v pondělí opakování z PRVOUKY, tak pozor, pozor, vyhlašuji pátrání po zapomenutých vědomostech v prvouce, aby se vám podařilo získat jedničku! A teď to hlavní- TAJNÁ ZPRÁVA : kdo bude mít jedničku, musí si sám tajně zajít za paní učitelkou pro prémiový obrázek. Držím palce, aby každý všechno věděl:-) E.H.,L.Š.,Z.B.

 

Dopis číslo 34

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   23.12.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Veselé vánoční prázdniny, milé děti! Tentokrát žádné vyhledávání, ale protože se o Vánocích leccos neobyčejného uděje, něco zajímavého prožijete...Napište nám, co se právě stalo vám. Můžete přidat i obrázek. A až se sejdeme ve škole, společně si vaše příběhy přečteme a já si je přečtu, až se na vás přijdu podívat! Tak šťastné a veselé naši spisovatelé:-)Hodně štěstí při tvůrčí práci přejí Eliška Haasová a Lydie Šilarová

 

Dopis číslo 32

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   07.12.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Milé děti, každé jméno něco znamená. Tento týden 13.12. bude mít svátek Lucie. Zkuste zjistit, co její jméno znamená, a jaké zvyky se ke jménu Lucie vztahují. Zajímavé je i datum 14.12., podívejte se kdo má svátek*. A víš, co znamená tvoje jméno? Přejeme hezké adventní časy, Eliška Haasová a Lydie Šilarová.

 

dopis číslo 31

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   30.11.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Milé děti, nastává čas adventní. Co to je za dobu? Jak dlouho trvá? Určitě máte doma adventní věnec. Co to znamená? Příští týden má svátek sv. Barbora a sv. Mikuláš, zjistěte, kdo to byl, a jak byl dříve slaven. Přejeme hezký první adventní víkend* s rozsvícením svíčky na adventním věnci* E. Haasová a L. Šilarová

 

dopis číslo 30

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   23.11.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Ahóóój děti, moc vás všechny zdravím. I když jako laňka rozhodně neskáču, zato se mohu pochlubit, že nohy mám teď 4, ale 1 úplně nefunkční. Ale vás nyní čeká poslední hudební úkol před soutěží. Opět ho naleznete v projektech. Zároveň připomínám, že jestli chcete vyhrát, zopakujte si i předešlé úkoly a to do čtvrtka! Budu moc držet palce, aby se vám vše podařilo:-) zdraví E.Haasová a L.Šilarová

 

Dopis číslo 29

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   15.11.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Milé děti, nejdříve Vám vyřizuji pozdrav od paní učitelky Haasové.Všichni ji přejeme, aby mohla brzy skákat jako laňka a žádné koleno ji už nebolelo. Úkol si pro tento týden naleznete zase v kolonce projekty. Minulý úkol byl těžký a já jsem měla velikou radost, že jste to nevzdaly. Pěkný týden přeje p. Haasová a Šilarová.

 

dopis číslo 28

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   09.11.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Čeká nás 3. týden s hudbou a nové úkoly, které najdete pod kolonkou PROJEKTY. Zkuste je zodpovědět, ale také zapamatovat! Hodně úspěchů při pronikání do tajů hudby přejí paní učitelky Šilarová a Haasová

 

Dopis číslo 27

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   01.11.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Zkus vymyslet zbytek rýmu, utři si nos, máš - li rýmu. Zaskočil mi bombón, když jsem hrál na t......... Od podzimu do jara, zněla v uších f.......... Oldřich včera u stolu, hrál valčík na p.......... Od večera do rána, třískal Jack do p.......... Jedno malé, milé tele, drnkalo na u............. Pro dámy i pro pány, bouchal Ludvík na t........... Já kdybych měl deset noh, hrál bych skočnou na f..f........

 

Dopis číslo 26

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   27.10.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Milé děti, přejeme vám hezké prožití podzimních prázdnin. Čeká vás zodpovězení soutěžních otázek k projektu ,,HUDBA", které najdete i na stránkách školy v kolonce Projekty. Vyhledejte je a vzhůru do plnění úkolů-:) Mějte se prima, přejí paní učitelky Haasová a Šilarová

 

Dopis číslo 25

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   19.10.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Říká se, ,,co Čech to muzikant", ,,s písničkou jde všechno líp", ,,hudba sbližuje národy"...Ale na něco se musí umět hrát. Pro začátek napiš podle abecedy 10 hudebních nástrojů,které znáš.Nějaký můžeš i namalovat. Příští týden v úterý se naučíme nějaké své hudební nástroje i vyrobit. Veselé muzicírování přejí paní učitelky:-)))

 

Wattsenglish

(Autor příspěvku: Mgr. et Bc. Jiří Trunda Ph.D.   14.10.2013  Učební materiály  2.r.  Přiložený soubor:  Ke stažení  )

Vážení rodiče, kroužky angličtiny se nám již rozeběhly a my pro Vás připravili medailonky lektorů, které naleznete na našich webových stránkách http://www.wattsenglish.com/nas-tym/lektori/praha/ V příloze Vám zasílám také shrnutí učiva na říjen. S pozdravem a přáním krásného dne Lucie Hornová Wattsenglish Ltd. Czech Republic branch, organizační složka Roháčova 77 130 00 Praha 3 Czech Republic GSM: E-mail: praha@wattsenglish.com Skype: Web: http://www.wattsenglish.com  ...

 

Dopis číslo 24

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   11.10.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Dobrý den. Tento týden se rozdávaly Nobelovy ceny. Co to je? Které dvě české osobnosti tuto cenu dostaly? Prémie pro Lukáše Ř. Za jaký objev byla letos udělena cena za chemii? Prémie pro dva Jonáše a Ríšu? Co je to ta božská částice? Prémie pro všechny. Co vynalezl Nobel? Ať vám dupou králíci, malí i ti velicí přejí paní učitelky.

 

Pokračování dopisu číslo 23

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   04.10.2013  Domácí úkoly  2.r.)

.....bude vážit více než 13 kilogramů, jeho pravá ruka bude delší než 19 centimetrů, do hrnce se mu vejde více než dva litry a jeho přijmení nebude začínat třicátým písmenem v abecedě. Už se těšíme na přihlášky. Paní učitelky.

 

Dopis číslo 23

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   04.10.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Haló, halló, dobrý den. Vyhlašuji soutěž o největší kuchyňský hrnec. Účastnit se může každý, kdo změří velikost domácího kuchyńského hrnce a vypracuje řádnou přihlášku do soutěže. V přihlášce musí být uvedeny tyto skutečnosti.Jméno a přijmení, rok narození, přesná adresa soutěžícího, barva očí, délka pravé ruky od ramene, délka chodidla, velikost hrnce v litrech a oblíbená píseń. Přihlášky do soutěže odevzdávejte do pátku 11.10. Vítězové budou vyhlášeni v pátek poslední hodinu. Vítězí ten, který ...

 

Dopis číslo 22

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   28.09.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Ahoj holky a kluci z dvojek! Čtěte pozorně, potřebujeme vaši pomoc! Moji kocouři mají problém, chtějí si seřadit všechny státy, s kterými sousedí Česká republika podle abecedy. Pomůžete jim? Napište je, včetně ČR. My jim je odevzdáme. S kočičím pozdravem, mňau,mňau, zdraví paní učitelky Haasová a Šilarová:-o))

 

Dopis číslo 21

(Autor příspěvku: Eliška Haasová   22.09.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Ahoj kamarádi, důležitá zpráva! Ve čtvrtek nás čeká projektový DEN MLSNÝCH JAZYKŮ a 2.A bude prezentovat Rakousko, 2.B Německo. Proto si, prosím, už teď připravujte, shromažďujte a noste vše, co by se nám mohlo hodit! Například obrázky, recepty, slavné osobnosti, písničky, hudbu,říkanky, módu co se tam nosí, zajímavosti... Přejeme hodně šikovných nápadů. Hezkou zářijovou neděli přejí pí. uč. Haasová a Šilarová

 

Čítárna TAPATAN

(Autor příspěvku: Pavel Martinovský   19.09.2013  Školní akce  2.r.  Fotogalerie  )

Během dlouhodobého projektu, během něhož se druháci noří do světa knih, zavítali naši žáci do čítárny TAPATAN.

 

Dopis číslo 20

(Autor příspěvku: Benedikt Pinc   14.09.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Haló, haló, haló, již je tu nová pošta. Zdravíme Vás druháci a tentokrát budete pátrat. Jakou hudbu přivezl Amstrong na Měsíc? Kdo to byl ten Amstrong? Na hudební výchově si v říjnu tuto krásnou muziku poslechneme. Veselý a pohodový školní rok přejí paní učitelky Eliška Haasová a Lydie Šilarová

 

DÚ 2.B M

(Autor příspěvku: beneš   20.06.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Domácí úkol je z M. V pracovním sešitě vypracujte na straně 24. cvičení 3., 4., 5. a 10.

 

Plán výuky 2. B týden 24. 6. – 28. 6.

(Autor příspěvku: beneš   20.06.2013  Školní zprávy  2.r.)

Dobrý den, naposledy v tomto školním roce Vás zdravím s týdenním plánem. Školní rok končí a příští týden již výuka nebude. Proběhne několik školních akcí: odevzdávání učebnic, úklid tříd, a jiné. Nakonec se snad probojujeme až k předávání vysvědčení. Celý týden by děti měly mít do školy psací potřeby. 24.6. - výuka od 8:00 hod. do 12:40 hod. - odevzdávání učebnic - odnesení věcí domů (cvičební úbor, kufřík, …) - vyklízení šatních skříněk - úklid třídy 25.6. - výuka od 8:30 ...

 

DÚ 2.B M

(Autor příspěvku: beneš   19.06.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Domácí úkol je z M. V pracovním sešitě dodělají ti, co cvičení nestihli ve škole stranu 20. Na straně 29. vypracujte cvičení 2., 3., 5. a 7. V pátek 21. 6. je sběr papíru. Za každé kilo budeme vděčni.

 

Plán výuky 2. B týden 17. 6. – 21. 6.

(Autor příspěvku: beneš   17.06.2013  Školní zprávy  2.r.)

Dobrý den, předposlední týden školního roku proběhne, doufám, v poklidném tempu a snad si všichni užijeme sluníčko a hezké počasí. Nějaká školní práce nám přesto zbyla a pokusíme se proto tento týden dotáhnout některé resty. . Český jazyk - budeme hlavně opakovat, na řadu přijdou i nějaké hry - Pracovní sešit - doděláme některá cvičení, která nám zůstala nedokončená Čítanka - pár vybraných textů spíše pro zábavu Matematika - str. 17., 20., 22. a 25. – dělení 7, 8, násobení 8 a ...

 

NE DÚ 2.B

(Autor příspěvku: beneš   17.06.2013  Domácí úkoly  2.r.)

Dobrý den, dnes domácím úkolem bude příprava na školní akademii. Ať si děti odpočinou a zopakují si svá představení. Připomínám, že ve středu se výlet parníkem konat nebude. Přišli již třídní fotky, ale je třeba nejprve fotky uhradit. Prosím, pošlete odpovídající sumu.

 

DÚ od 10. 6. - 14. 6. 2013

(Autor příspěvku: urbanova   10.06.2013  Domácí úkoly  2.r.)

PO: Čt-str.63(Jede se na ryby-oxer. listy)+ Prv-str.54,55; ÚT: Čt-str.64(Hurá do Harrachova)+ M-str.31; ST: Čt-str.64(Sobota a neděle...)+ Čj-str.51(první dva sl.) ČT: Čt-str.65(Dovolená)+ M-str.27; PÁ: Čt-str.str.59-63(Kotě z Koc.-Tvrdohlavá stonožka)+ zapsat knížku do čt. deníku;

 

Pár info. pro II.A

(Autor příspěvku: urbanova   09.06.2013  Školní zprávy  2.r.)

Dobrý den, zdravím všechny, těm, co jedou na švp přeji příjemné balení, učebnice a prac. sešity si neberte, vše potřebné k výuce dostanete na švp. Přibalte si však dobrou náladu. Sraz 10.6. v 7,50 v hale na Smíchovském nádraží. Přeji příjemný pobyt! Zˇáci, kteří na švp nejedou, mají normální výuku, podle stálého rozvrhu hodin. Na plánovaný celodenní výlet se vypravíme ve čtvrtek. V pondělí dopoledne, pokud bude hezké počasí, si uděláme vycházku do jarní přírody. Přeji Vám hezkou neděli. S p ...

 

Počet příspěvků: