Souhrnné informace k zájezdu do Polska

Datum: .  Zadal: Trunda   Třída: Vse  Kategorie: Aktuality  Přiložený soubor: Ke stažení  

Pokud byste si chtěli informace vytisknout, naleznete je v lepším formátu také v příloze.

Informace k zájezdu do Polska
Sraz k odjezdu
čas: 7:00 – 7:15
místo: Vratislavova ulice u Odborného učiliště Vyšehrad (autobusy mají vjezd k naší škole zakázán)
Odjezd
čas: 7:30
Pokud by se stalo, že uvíznete v koloně, nebo se zpozdíte z nějakého jiného důvodu, volejte, prosím, na číslo 737258863 (na tomto čísle také budu k zastižení po celou dobu zájezdu, pokud nebudu moci brát telefon, budu volat zpátky). Pokud nebude nikdo volat, v 7:30 odjíždíme.
Program
1. den, 30. 10. 2017
Podzemní město Osowka (předpoklad příjezdu na místo 12:00)
Vratislav – historické centrum (předpokládaný pobyt 16:00 – 18:00)
ubytování v klášteře Broumov (tam bychom měli dorazit kolem 20:30)
2. den, 31. 10. 2017
Snídaně
Medvědí jeskyně (na místo dorazíme asi v 10:00)
Kladsko a Kudowa Zdroj – odpoledne (čas záleží na času, kdy se dostaneme na prohlídku jeskyní, vstupy jsou cca co 20 minut, ale najednou může jít jen 15 osob, půjdeme tedy ve dvou skupinách)
Návrat do hotelu nejpozději ve 20:30
3. den, 1. 11. 2017
Snídaně
Výlet do Broumovských skal, případně workshop v Broumovském klášteře (domluvíme na místě)
Odjezd nejpozději v 17:00
Návrat
Předpokládáme, že nejpozději ve 22:00 na stejné místo, odkud vyjíždíme – tedy dolů do Vratislavovy ulice. Budu se snažit upřesnit návrat ve středu – zprávou na www.vratislavova.cz a na https://vratislavova.edupage.org.
Vstupy
17 zlotych jeskyně, 13 zlotych Osowka (cca 180 korun na dítě) – hradí škola z prostředků poskytnutých městskou částí. Na schůzce žáků ve středu jsem říkal, že si budou vstupy platit žáci sami, ale našli jsme ještě rezervu, takže opravdu vstupné zaplatíme my.
Jídlo
Zajištěny jsou snídaně, s sebou koupíme tatranky, jablka, atd.
Děti budou mít možnost si koupit během dne jídlo. To si budou hradit samy. Doporučujeme vyměnit cca 500,- Kč na zloté. Ceny v Polsku jsou zhruba stejné jako u nás. Samozřejmě – pokud budou mít děti s sebou více peněz, je to možné. Peníze nebudeme od dětí vybírat, budeme se je snažit upozorňovat, aby s nimi hospodařily tak, aby jim vyšly na celý pobyt. Pokud nám ovšem nějaké peníze budete chtít svěřit, je možné se takto u autobusu domluvit. Peníze bychom převzali proti podpisu (seznam máme připraven).
Kapesné
Výše kapesného je zcela na Vás. Domníváme se, že oněch něco přes 80 zlotých (to je 500,- Kč) by mohlo stačit. Pokud si ale děti budou chtít koupit něco na památku, je to zcela na Vás. V žádném případě nedoporučujeme s sebou brát jinou měnu než polské zloté – je to ve směnárně nevýhodné a třeba eurem není možné všude platit.
Kontakty
Jiří Trunda
telefon: +042 737 258 863
mail: reditel@vratislavova.cz (nevím ale, zda vůbec a kdy během dne se k elektronické poště dostanu)